Zpět na » Primera Division » Přijde Lavezzi v létě do Barcelony jako volný hráč?

Primera Division - Přijde Lavezzi v létě do Barcelony jako volný hráč?

Přijde Lavezzi v létě do Barcelony jako volný hráč? © deportevalenciano.com - Ezequiel Lavezzi

0

Líbilo se

20.10. - Poslední dny prolétla éterem zpráva o tom, že argentinský fotbalista Ezequiel Lavezzi, který momentálně působí v Paris St. , přestoupí v létě po skončení smlouvy jako volný hráč do Barcelony a podle španělského deníku Sport, který tuto informaci převzal z italské Gazzetty dello Sport by si mohl přijít až na 4 miliony eur ročně. Měl by ale takový transfer smysl?

Katalánci stále hledají někoho, kdo by nahradil Pedra, jenž před startem sezóny odešel do londýnské Chelsea. Lavezzi by sice mohl být jednou z možných variant vzhledem ke svým zkušenostem, nicméně přeci jen ve finální fázi není tak výrazný, jako Pedro.

Argentincových devět gólů a sedm asistencí v rámci všech soutěží je obstojný počinek, nicméně v klubu jakým je PSG by tato čísla měla být přeci jen o něco vyšší. Pedro, ačkoliv byl převážnou část sezóny využíván jako střídající hráč za neoddiskutovatelnou útočnou linií MSN, se dokázal střelecky prosadit jedenáctkrát. Ostatně Lavezzi nastřílel od chvíle, kdy přestupoval z Estudiantes v sezóně 2003-04 dvanáct gólů jen jednou. Takže není se co divit, že mezi jeho největší slabiny patří zakončení.

Francouzský novinář Jonathan Johnson se domnívá, že 30letý argentinský reprezentant je možná tvrdý dříč, ale rozhodně nepatří mezi efektivní střelce. „Mám Lavezziho rád. Tvrdě dře. Ale není to hráč té nejvyšší kvality a tudíž nemá význam investovat do něj takové peníze.“

Podobného dříče se Barcelona dočká už v lednu, kdy vyprší trest od FIFA a azulgranas budou moci na soupisku zapsat Ardu Turana a tak se vedení může detailněji zaměřit na hledání někoho, kdo se dokáže ideálně začlenit po bok Suáreze, Neymara a Messiho.

Jenže podle žurnalisty Xaviho Hernándeze z deníku Marca nedávno sportovní ředitel klubu Robert Fernández uvedl, že Barça si nemůže dovolit bezhlavě utrácet. „Náš rozpočet je věc, kterou musíme brát v úvahu.“

Proto je možné, že management klubu raději utratí (investuje) avizované peníze za nějakého mladšího a střelecky disponovanějšího ofenzivního hráče. Příchod volného hráče sice zdánlivě představuje nízké riziko pro klub, ovšem dá se předpokládat, že po Lavezzim by Barcelona sáhla jen v případě, že by se jí všechny ostatní alternativy zbortily.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, bleacherreport.com, as.com, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Anketa

Měla by Barcelona v létě přivést Lavezziho?

Ano (4)

Ano 50,0%

Ne (4)

Ne 50,0%
Celkový počet hlasů: 8
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články