Zpět na » Primera Division » Atlético vyhrálo v San Sebastiánu a drží v kontakt s čelem tabulky. To opustil Villarreal po domácí prohře s Celtou

Primera Division - Atlético vyhrálo v San Sebastiánu a drží v kontakt s čelem tabulky. To opustil Villarreal po domácí prohře s Celtou

Atlético vyhrálo v San Sebastiánu a drží v kontakt s čelem tabulky. To opustil Villarreal po domácí prohře s Celtou © as.com - Carrasco potvrdil svým gólem výhru Atlética

0

18.10. - REVIEW Střídání v čele přineslo 8. kolo Primera División. Real po včerejší výhře nad Levante vystřídal na čele tabulky Villarreal, který si mohl v případě dnešní výhry nad Celtou vzít první místo zpět. Jenže na stadionu El Madrigal prohrál nečekaně 1:2. Na dohled prvnímu místu se drží Atlético, které dokázalo zvítězit v San Sebastiánu 0:2.

V prvním dnešním zápase hrál Villarreal o hodně. Po včerejším vítězství Realu nad Levante 3:0 musel naplno bodovat, aby se vrátil na první příčku tabulky. Jenže přes veškerou snahu musel po devadesáti minutách post na výsluní opustit. Celta Vigo, která se letos také překvapivě pohybuje v horních patrech tabulky sice nebyla v prvním poločase aktivnější, nicméně z jediné vážnější příležitosti dokázala udeřit. Orellana se za vápnem opřel do balónu a domácí gólman Areola se natahoval marně. Nolito pak ještě před pauzou orazítkoval tyčku.

Hned v úvodu druhé části byl za druhou žlutou kartu po ruce vyloučen Baily a velkou příležitost využít přesilovku měl před bránou úplně volný Iago Aspas. Jenže střelu naprosto pokazil a ani netrefil branku. Domácím se pak podařilo vyrovnat díky brance Denise Suáreze, který střelou, zřejmě tečovanou, dokázal pokořit se štěstím Sergia Álvareze v bráně Celty. Nakonec se ale tři body stěhovaly do Galície. Po celý zápas aktivní Orellana nastřelil břevno a odražený míč nasměroval do brány Nolito.

Atlético Madrid zvládlo pro něj pokaždé náročný výjezd na stadion Anoeta v San Sebastiánu. Do vedení šli svěřenci Diega Simeoneho už v 9. minutě, kdy Koke poslal do sóla Antoine Griezmanna, bývalého hráče domácího klubu, který ze středového kruhu dosprintoval až k domácí brance hájené Rullim, a argentinského gólmana efektně přehodil.

Rojiblancos se sice ve druhé půli začali strachovat o výsledek, ale nakonec tři body pro madridský klub pojistil brankou v nastaveném čase z dalšího protiútoku Carrasco. Tato akce ovšem předcházela události v pokutovém území, po níž se hráči Realu Sociedad dožadovali penalty.

Getafe zadělalo na výhru nad Las Palmas už od samého úvodu. Ve třetí minutě dostal „azulones“ do vedení Víctor a netrvalo dlouho, co Sanabria pomohl domácím odskočit na dvougólový rozdíl. Deset mnut před koncem byl hostům za zákrok zezadu vyloučen Culio a přesilovku jednoho muže v poli ještě stačil využit Ščepović, který dvakrát překonal brankáře Javiho Varase. Celek z Kanárských ostrovů tak prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a zůstal tak přikován téměř na samém dně tabulky.

Athletic Bilbao nedokázal vyhrát ani ve čtvrtém zápase sezóny na soupeřově hřišti, přestože k tomu měl nakročeno velice nadějně. Po půlhodině ho dostal do vedení Iňaki Wiliams, který trefil ideálně z voleje centr letící z levé strany. Ve druhé půli dostal hosty dokonce do dvougólového náskoku Aritz Aduriz. Jenže deset minut před koncem snížil Lucas a těsně před koncem zápasu vyrovnal na konečných 2:2 stoper Arribas.

Nedělní výsledky Primera División

Villarreal - Celta Vigo 1:2 (67. D. Suárez - 41. Orellana, 90. Nolito)
Real Sociedad - Atlético 0:2 (9. Griezmann, 90.+1 Carrasco)
Getafe - Las Palmas 4:0 (86. a 90.+3 Ščepović, 3. Víctor, 11. Sanabria)
Deportivo La Coruňa - Athletic Bilbao 2:2 (80. Lucas, 89. Arribas - 30. Williams, 63. Aduriz)