Zpět na » Primera Division » Barcelona po zápase s Rayem: Bravo by měl chytat i v LM, chyby vzadu přetrvávají

Primera Division - Barcelona po zápase s Rayem: Bravo by měl chytat i v LM, chyby vzadu přetrvávají

Barcelona po zápase s Rayem: Bravo by měl chytat i v LM, chyby vzadu přetrvávají © as.com - Neymar se Suárezem

1

18.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona včera porazila v 8. kole La Ligy Rayo Vallecano jednoznačným skóre 5:2. Ovšem tento výsledek trochu zakrývá ne úplně stoprocentní výkon Katalánců. Položili jsme si proto několik otázek ke včerejšímu zápasu a snažili se na ně najít odpovědi.

Měl by Claudio Bravo chytat i v Lize mistrů?

Luis Enrique bude muset před úterním zápasem Ligy mistrů proti Borisovu rozlousknout tvrdý oříšek ohledně brankářské otázky. Pokud se bude rozhodovat jen podle výkonnosti, chytat bude Bravo. Pokud sáhne po diplomacii, nastoupí Ter Stegen. Bravo včera proti Rayu předváděl přesně to, kvůli čemu byl Valdés oporou Barçy po dlouhá léta - a sice zákroky, které dávají body. Rayo včera mělo na několik minut Barcelonu položenou na lopatky a v ten moment se objevila figura chilského reprezentanta. Dva luxusní zákroky proti Javi Guerrovi a Ebertovi. Claudio Bravo dokáže být rozhodujícím faktorem, zachránit body. Ter Stegen tohle zatím neumí.

(zdroj: as.com)

Je výsledek 5:2 odpovídající obrazu hry?

Výsledek včerejšího zápasu by měl trenéra Raya Paca Jémeze trápit nejméně, protože jeho celek opět předvedl skvělé představení. Rayo hrálo odvážně, s jasně daným plánem. Ani na okamžik necouvlo. Na dvacet minut dokázalo přikovat Barcelonu na vlastní polovinu, předčilo ji v držení míče. Včera si rozhodně podobný debakl nezasloužilo, mělo si odvézt přijatelnější výsledek. Ale jasně se projevila kvalita nejdražších posil domácího týmu.

Přetrvávají defenzivní problémy Barcelony?

Ano. Od začátku sezóny. A zatím Katalánci nedovedou najít způsob, jak uhájit čisté konto. V posledních osmi zápasech se jim to nepodařilo. Včera svěřenci Luise Enriqueho inkasovali dvakrát, ale gólů mohlo být ještě víc. Vesměs se jedná o ztrátu koncentrace, kterou by kouč měl s výhledem k rozhodujícím střetnutím napravit.

Hraje Sergi Roberto lépe na kraji obrany nebo v záloze?

Celkově vzato je nyní úplně jedno, kde hraje. Barcelonský odchovanec prožívá excelentní sezónu. Je ve formě, herní i fyzické a to se projevuje i na jeho sebevědomí. Včera rozjel několik protiútoků, v nichž mohl uplatnit svůj fyzický fond a rovněž pět minut před pauzou vynikající střelou levačkou (slabší nohou) z dálky k tyči donutil Toňa k pořádnému skoku, který s námahou vytěsnil na roh. Momentálně je Sergi Roberto nepostradatelný. Pro Luise Enriqueho je to ta nejlepší zpráva.