Zpět na » Primera Division » Boj o titul se zase zdramatizoval

Primera Division - Boj o titul se zase zdramatizoval

0

Líbilo se

23.04. - Po minulém kole už to vypadalo, že se Barcelona od svých pronásledovatelů odtrhne a půjde si pro titul. Avšak po 31. kole se Primera división vrátila do stavu, kdy má k titulu namířeno více mužstev.

Porážka Barcelony na Madrigalu proti Villarrealu, zase ligu o něco více zdramatizovala. Sevilla a Real Madrid totiž v minulých kolech zaváhali a titul se jim vzdaloval. Ovšem to platilo jen do tohoto kola, kdy tým z Andalusie i tým z hlavní města zvítězili a dělí je od sebe jen jeden bod. Sevilla zaostává za vedoucí Barcelonou o pouhý jeden bod, zatímco Real Madrid o dva. Vypadá to, že liga bude věcí těchto tří klubů, i když si většina fanoušků myslí, že jen dvou, protože nevěří, že by Sevilla mohla získat svůj druhý titul v historii.

Týmy na páté a šesté pozici, kterými jsou Real Zaragoza a Valencie, mají shodný počet bodů, a to 53. Oba dva celky ještě můžou zasáhnout do bojů o titul Primera división, ale nejspíše se poperou o poslední postupové místo do ligy mistrů.

Přestože čekají Barcelonu v poslední fázi ligy lehčí soupeři než její rivaly, už několikrát ukázala, že to nemusí být rozhodující. Příkladem byla třeba Mallorca. Barca se na Nou Campu trápila až do nastaveného času, kdy se ji podařilo vstřelit vítězný gól. Její soupeře může také potěšit to, že v posledních desíti sezónách ztratila pět nebo více bodů v závěrečných sedmi kolech ligy.

Nicméně Real Madrid a Sevilla změří své síly ve 33. kole. Toto bude jedno z nejdůležitějších utkání, které určí závěrečný průběh La ligy. Uvidíme, co se tentokráte stane, ale už teď můžeme říci, že to je jedna z nejzajímavějších sezón v historii.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články