Zpět na » Primera Division » Benzema se postaral o těsné vítězství Realu nad Granadou

Primera Division - Benzema se postaral o těsné vítězství Realu nad Granadou

Benzema se postaral o těsné vítězství Realu nad Granadou © as.com - Benzema dal jediný gól zápasu

1

19.09. - REVIEW Karim Benzema byl jediným mužem, který se dnes odpoledne zapsal do střelecké listiny zápasu 4. kola Primera División mezi Realem Madrid a Granadou. A jelikož hosté nevyužili dvě obrovské příležitosti, mohl se madridský klub posunout minimálně do zítřka do čela tabulky a nadále drží nulu ve statistice obdržených branek.

Real Madrid 1:0 Granada CF

Gól: 55. Benzema

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Kroos (62. Kovačič), Modrić - L. Vázquez, Isco (85. Casemiro), Ronaldo - Benzema (77. Čeryšev)

Granada: Andrés - M. Lopes, Doria, Lombán, Biraghi - J. Marquez, Krhin - Succes (60. Ibanez), Rochina, Edgar (77. Lopez) - El Arabi

Real Madrid si nakonec dokázal poradit s průměrnou Granadou, ovšem na poměry nedávných zápasů je jednogólové vítězství nad celkem, který se s největší pravděpodobností bude opět jen zachraňovat, hodně málo. Navíc hostům rozhodčí neuznal pravděpodobně regulerní gól a rovněž spálili dvě vynikající příležitosti.

Zápas samotný odstartoval očekávanou převahou Bílého baletu, která ovšem neměla odezvu ve vytvořených šancích. Granada účelně bránila, znemožnila Realu rychlou cirkulaci míče a v 8. minutě se dokonce dostala do první vážnější šance. Dobře hrající Krhin vyslal do levého křídla beka Biraghiho jehož střílený centr se snažil marně před bránou dorážet Edgar.

Domácí odpověděli dvěma nesmělými pokusy ve 14. minutě. Nejdříve Pepe slabě hlavičkoval po rohu a o pár sekund později Isco zkoušel štěstí zpoza vápna. Oba pokusy byly nicméně velmi slabé a Andrés s nimi neměl vůbec žádné potíže.

Mnohem vážnější akce se zrodila v 19. minutě. Isco kolmicí vyslal vpřed nejlepšího střelce ligy Ronalda, ale jeho střelu v tísni i následnou dorážku Benzemy dokázal gólman hostí zlikvidovat. Ve 20. minutě zazlobili hosté. Centr z pravé strany napálil za Navasova záda do sítě El Arabi, ale kvůli ofsajdu branku rozhodčí Munuera neuznal.

Ve 22. minutě opět nadvakrát likvidoval příležitost domácích dobře rozchytaný Andrés. Nejprve trestný kop Ronalda, jenž skočil těsně před ním, vyrazil před sebe a následnou dorážku vyrazil na roh. Tři minuty nato vyzkoušel po standardce domácího brankáře Krhin, ale hlavou nestačil dát míči potřebnou razanci. V dobré šanci se po přihrávce Ronalda objevil ve 31. minutě také Modrić.

Druhá půle odstartovala superšancí Isaaca Succese. Dlouhý balón Granady z hloubi pole prodloužil efektně patičkou El Arabi, ovšem nezkušený forvard se asi natolik lekl toho, že by mohl skórovat na tomto svatostánku, že raději ani netrefil bránu. To hosty muselo notně mrzet, neboť chvíli na to už Real vedl. Po rozehraném trestném kopu poslal Isco centr do vápna, kde našel volného Benzemu a ten otevřel hlavou skóre - 1:0.

Další obrovskou příležitost zazdil v 60. minutě El Arabi. Ve vápně se pustil do kličkované, obešel dva hráče Realu, místo střely ale stále hledal lepší pozici, až mu do rány vletěl vyběhnuvší Navas a bylo po legraci. Domácí kontrolovali běh zápasu, dvěma pokusy se blýskl Ronaldo, kterému ale dnes nebylo přáno.

V závěru se snažil ještě navýšit skóre střídající Čeryšev, ale odražený míč poslal těsně vedle a tři minuty před koncem se ještě penalty dožadoval Cristiano Ronaldo, jehož ve vápně tvrdě atakoval Doria, ale píšťalka sudího zůstala protentokrát němá.

Neuznaný gól El Arabiho (zdroj: as.com)