Zpět na » Primera Division » Piqué byl v Oviedu vypískán, spoluhráči a trenér se ho zastávají

Primera Division - Piqué byl v Oviedu vypískán, spoluhráči a trenér se ho zastávají

Piqué byl v Oviedu vypískán, spoluhráči a trenér se ho zastávají © pasealhueco.com - Gerard Piqué

1

Líbilo se

06.09. - Ačkoliv se po včerejší kvalifikační výhře Španělů nad Slováky 2:0 mohlo zdát všechno pozitivní, přeci jen jedno negativum zápas před zaplněnými tribunami stadionu v Oviedu přinesl. Byly jím reakce části fanoušků na stopera La Rojy Gerarda Piquého, na nějž při každém kontaktu s míčem mohutně pískali.

Španělsko předvedlo proti Slovákům velmi dobrý výkon a při větší snaze mohlo zvítězit i mnohem vyšším rozdílem, než byl jen dvoubrankovým, dosaženým na trávníku stadionu Carlose Tartiera. Spokojenost, která panovala v ochozech, byla na tvářích přítomných fanoušků zcela evidentní.

Nicméně nemalý počet příchozích diváků úplně spokojený nebyl a neváhal projevit svoji nevoli vůči stoperovi základní sestavy Geradovi Piquému. Při každé příležitosti, kdy byl tento vytáhlý zadák u míče, spustili mohutný povyk. Důvod? Není těžké ho vydedukovat.

V posledních týdnech obránce Barcelony často okupoval přední stránky sportovních deníků, ovšem především kvůli svým mimosportovním skutkům. Hlavně svými rýpanci do hnízda úhlavního nepřítele Realu Madrid, ale také kvůli svojí „prokatalánské“ orientaci, což mnohým fanouškům v asturijském Oviedu rovněž nejde pod kůži.

Ať tak či tak, spoluhráči musí držet při sobě a u Španělů to podle všeho platí měrou vrchovatou. Svého kamaráda se zastali a projevili mu bezpodmínečnou podporu. A stejný názor měl i trenér Del Bosque. „Pískání na Piquého bylo nešťastné. Nerozumím tomu. Myslím, že to je ubohé,“ řekl kouč.

„Chtěl bych, aby už lidé na Piquého nepískali. Měli bychom všichni táhnout za jeden provaz,“ řekl pro změnu Iniesta. „Lidé si mohou říkat, co chtějí. Ale kdykoliv je Piqué nominován do reprezentace, je tu první a pokaždé říká, jaká je to výsada moci reprezentovat. Lidé se mohou projevovat, což udělali svým potleskem, či pískotem. Piqué je ale velmi oddaný týmu,“ řekl Jordi Alba, autor jedné branky.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články