Zpět na » Primera Division » Atlético je prakticky dohodnuto na přestupu Filipeho Luise z Chelsea

Primera Division - Atlético je prakticky dohodnuto na přestupu Filipeho Luise z Chelsea

Atlético je prakticky dohodnuto na přestupu Filipeho Luise z Chelsea © standard.co.uk - Filipe Luis

0

Líbilo se

21.07. - Víceméně od chvíle, co se otevřelo přestupové okno, no možná ještě dříve, si přálo Atlético Madrid přivést zpět levého obránce Chelsea Filipeho Luise, kterého paradoxně do britské metropole před rokem prodávalo po skvělých výkonech posledních sezón. Nyní je návrat brazilského beka prakticky uzavřen, nicméně zbývá ještě vyřešit jeden detail.

Filipe Luis působil v Atléticu Madrid od roku 2010, kdy přestupoval z Deportiva La Coruña a za tu dobu si vydobyl velice slušný kredit. V minulé sezóně si ho všiml trenér Chelsea José Mourinho a společně s Diegem Costou si ho vybral pro svoji Chelsea. Jenže v mistrovské sestavě londýnského klubu nedostával tolik prostoru, jak býval zvyklý z Madridu a začal přemýšlet nad svou další budoucností.

A tady vstoupilo opět do hry Atlético, které odchodem Filipeho Luise na levé straně obrany dost utrpělo, neboť jeho nástupci Ansaldi ani Siqueira nedokázali dosáhnout výkonnostní úrovně, kterou před nimi 18násobný brazilský reprezentant nasadil. V určitých fázích sezóny se na tomto postu dokonce objevoval pravý obránce Jesús Gámez.

Proto, když se naskytla příležitost opět spojit kariéru Filipeho Luise s červenobílým dresem, neváhalo vedení Atlética ani okamžik a začalo jednat. Nejprve nabízelo Chelsea variantu hostování, o níž ale klub ze Stamford Bridge nechtěl ani slyšet. Následně se pokusil ukojit finanční touhy Chelsea 15 miliony eur. Ty Blues nejprve odmítli, nicméně podle tvrzení deníku As nakonec na tuto částku nakonec přistoupili.

„Atlético je předběžně domluveno s Chelsea na návratu Filipeho. Brazilský bek se vrátí do Madridu poté, co Atlético zaplatí 15 milionů eur. Celá operace je ale ještě podmíněna osudem dalšího obránce Siqueiry,“ uvedl Jorge García z uvedeného listu.

Atlético má v plánu prodat Guilherma Siqueiru, o nějž v poslední době jeví zájem milánský Inter. Jednak proto, aby zčásti uhradilo výdaje na zadáka Chelsea a také aby splnilo požadavky finančního fair play.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články