Zpět na » Primera Division » Talentovaní hráči, kteří by v následující sezóně mohli proniknout do prvního týmu Barcelony

Primera Division - Talentovaní hráči, kteří by v následující sezóně mohli proniknout do prvního týmu Barcelony

Talentovaní hráči, kteří by v následující sezóně mohli proniknout do prvního týmu Barcelony © bleacherreport.com - Mladí fotbalisté Barcelony

1

Líbilo se

22.06. - Minulý týden jsme rozebrali, kteří nadějní hráči mají největší šanci prosadit se do prvního týmu Realu Madrid a proto je příhodné udělat to samé i u největšího rivala blancos - Barcelony. Ta je vyhlášena svoji akademií La Masía, nicméně přesto v posledních letech příliv nových tváří do A týmu poklesl.

Aktivitě, jakou projevoval vytahováním nadějných fotbalistů z rezervního týmu, které pak pokřtil v zápasových kláních, trenér Pep Guardiola, se už žádný z jeho následovníků na trenérské lavičce barcelonského A týmu nejenže nevyrovnal, ale ani nepřiblížil. Přesto se v útrobách záložního týmu, jenž nedávno sestoupil do třetí ligy, pořád ještě skrývá dostatečný počet hráčů, kteří by si zasloužili nasbírat zkušenosti v prvním týmu. Tady jsou jména některých z nich.

Alejandro Grimaldo

Velký talent si drží Barcelona ve svém béčku. Vynikající levý obránce má ale problémy s častými zraněními vážného charakteru, které brzdí jeho definitivní rozpuk. Na devatenáctiletého kluka to má v hlavě slušně srovnané a už by to asi chtělo udělat ve své kariéře krok kupředu. Zvláště když barcelonská rezerva spadla do třetí ligy. Jestli to ale bude na Camp Nou toť zapeklitá otázka...

Alejandro Grimaldo (zdroj: barcasource.nl)

Adama Traoré

Devatenáctiletý fotbalista původem z Mali má určitě obstojnou šanci zahrát si za první tým Luise Enriqueho mnohem víc než jen dva zápasy z loňské sezóny. A to i přesto, že třetí v řadě za Neymarem a Suárezem, Pedro Rodríguez, před pár dny prodloužil kontrakt. Důvod je zřejmý: Adama totiž nabízí něco úplně odlišného, něco, co barcelonskému kádru v tuto chvíli schází. Hodně silově stavěný forvard s nabujelou muskulaturou je překvapivě velice rychlý a hlavně přímočarý. O víkendu si na mistrovství světa hráčů do 20 let vybojoval s Mali bronzovou medaili.

Adama Traoré (zdroj: uefa.com)

Munir El Haddadi

Pokud je řeč o útočných alternativách za nedotknutelnou MSN, musí padnout zmínka také o španělském útočníkovi s marockými kořeny. Devatenáctiletému talentovi se na startu poslední sezóny otevřela jedinečná příležitost. Trest pro kousače Suáreze uvolnil jedno místo v útočné vozbě. Tím, kdo ho měl zaujmout, byl zmíněný Pedro. Ovšem nakonec se z absence uruguayské posily více radoval Munir.

Od úvodních zápasů zářil a udivoval všechny, kteří o něj do té doby slyšeli jen letmo. Jenže postupně začal El Haddadi uvadat, po návratu El Pistolera usedl na lavičku a nakonec se potichounku vrátil do B týmu. Zájem o jeho služby je v Premier League, tudíž je dost dobře možné, že podnikne cestu dalekou...nebo ho Enrique upřednostní před Adamou?

Munir El Haddadi (zdroj: diariodeaqua.com)

Sergi Samper

Tak tenhle borec má kapitální smůlu, že na jeho oblíbeném postu působí jeden z nejlepších defenzivních středopolařů světa Sergio Busquets. Samper už si dokonce v zápase Ligy mistrů proti APOELU odbyl oficiální křest v prvním týmu a v něm dokonale předvedl své kvality, které by ho do budoucna mohly katapultovat do prvního týmu azulgranas. Proč kupovat něco za 80 milionů, když máte doma takový nevybroušený diamant?

Sergi Samper (zdroj: webba.es)

Alen Halilović

Chorvatský Messi pokračoval ve svých zářných výkonech také v Barce B. Jedním ze zaznamenání hodných momentů byl určitě jeho gól do sítě Girony, kdy s míčem prošel přes celé hřiště a sólo zakončil střelou k tyči. Nicméně blonďatý talent není podle zpráv z tisku úplně spokojený. „Nebudu mluvit o odchodu, ale uvidíme, jak se situace v létě vyvrbí“, uvedl Halilovič pro Daily Mail. Halilović touží po prvním týmu, do něhož by svým stylem skvěle zapadl, ale ukojit jeho žízeň nebude v tak našlapané konkurenci jednoduché.

Alen Halilović (zdroj: youtube.com)


Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, bleacherreport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 22.06. Odpovědět

Všichni jsou borci. Samper super, ale podle mě zbytečný když máme Mascherana. Určitě Grimalda bych vyzkoušel, má ale smůlu že máme stále Adrina. Halilovic urco nejvetší naděje, Munir by se měl co nejrychleji využít at nedopadne jak Bojan a Adama je taky super kořen. Tady bych ale upozornil na chybu ve článku: Adama Traore ktery vyhral bronz je jen jeho jmenovec a hraje za Lille. Adama reprezentuje španěly.

COKO

Samper! Toho bych tam dal Smajlík 18

PrimeraDivision

wtf, když sou tak talentovaní... tak proč byli na posledním místě ? :D

jinak se nemůžu dočkat až to někde roztočí Halilovič

Vincent12
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články