Zpět na » Primera Division » Barcelona si pojistila Jordiho Albu. Na dalších pět let

Primera Division - Barcelona si pojistila Jordiho Albu. Na dalších pět let

Barcelona si pojistila Jordiho Albu. Na dalších pět let © bleacherreport.com - Jordi Alba

0

Líbilo se

03.06. - Důležité součástky sestavy je třeba mít dobře ošetřené a v Barceloně jsou si toho vědomi dvojnásob. Proto svého elitního levého obránce Jordiho Albu v katalánské metropoli pojistili novou smlouvou, která bude mít trvání až do roku 2020 s výkupní klauzulí ve výši 150 milionů eur.

Jordi Alba přišel do Barcelony v létě roku 2012 z Valencie a velice rychle se z něj stal jeden z nejlepších levých beků světa. Rychlý a technicky obdařený fotbalista velice často podporuje útočnými výlety ofenzivní snažení svých spoluhráčů, nicméně velmi dobře si plní i obranné povinnosti.

Ačkoliv o Albovi se nikdy nehovořilo v souvislosti s možným odchodem či eminentním zájmem špičkových klubů, vedení klubu si chtělo služby hráče, který v Barceloně působil už v žákovských kategoriích, pojistit.

Alba přišel do Barcelony z Valencie před sezónou 2012-13 a klubovou pokladnu stál 14 milionů eur. Podepsal smlouvu na pět let, až do sezóny 2016-17 s výkupní klauzulí 90 milionů eur. Nyní bude jeho klauzule 150 milionů eur a platnost kontraktu do června 2020.

Jaký paradox, že fotbalista, který podporuje ofenzívu Barcelony z druhé strany, Dani Alves, nemůže najít s vedením barcelonského klubu společnou řeč a vše s největší pravděpodobností spěje ke konci tohoto Brazilce v katalánském velkoklubu.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články