Zpět na » Primera Division » Výsledky 30. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 30. kola Primera división

0

15.04. -

Aktualizováno! Racing Santander přivítal Real Madrid v utkání, které nabralo velké otáčky a nakonec skončilo 2-1. Real Zaragoza překvapivě prohrál nad posledním týmem tabulky 1-0. Barca doma porazila Mallorcu 1-0 a Valecnie zvítězila nad Sevillou 2-0.

První utkání se hrálo od 20:00. Na stadion el Sardinero zavítal Real Madrid. Pro Real vypadal začátek velmi slibně, protože do kabin odcházel s jednobrankovým vedením. Ovšem v druhém poločase se vše obrátilo a díky dvěma penaltám dokázal Racing zápas obrátit ve svůj prospěch. Ve 22:00 svedli souboj Real Betis Sevilla s Realem Sociedad. Hosté díky jediného gólu, který vstřelili, si odváží tři body. Real Zaragoza zbytečně ztratil tři body, když prohrál na hřišti posledního týmu tabulky, Násticem. Getafe doma rozdrtilo Villarreal 3-0 a Atlético vybojovalo cennou výhru nad Levante 1-0.

Racing Santander 2 – 1 Real Madrid

Utkání začalo ve vysokém tempu a v prvních pěti minutách byli vidět hlavně domácí. Poté se situace na hřišti vyrovnala a začal hrozit také Real. Aktivní byl zejména Robinho a Raúl. Pravě Raúl otevřel ve 32. minutě skóre. Po velké chybě domácího obránce, který přesně přihrál na nohu Higuaínovi a ten přistrčil Raúlovi, který nekompromisně zakončil. Do druhého poločasu naskočili s chutí domácí a vytvářeli si dobré šance. Vyrovnat se jim podařilo v 72. minutě, kdy odpískal rozhodčí velmi přísně penaltu, ze které se nemýlil Garay. Aby toho nebylo málo odpískal sudí ještě jedno penaltu ve prospěch Racingi, ze které se opět nemýlil Garay. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Helguera a v nastaveném čase dostal červenou ještě střídající Mejía.

Góly: 0-1, min 32. Raúl 1-1, min 72. Garay (p) 2-1, min 89. Garay (p)

Racing de Santander:

Toño; Pinillos, Rubén, Garay, Cristian Fernández; Scaloni, Vitolo, Colsa (Melo, 70), Serrano (Juanjo, min 91); Munitis a Zigic.

Real Madrid:

Casillas, Sergio Ramos, Helguera, Cannavaro, Marcelo; Higuaín (Reyes, min 77), Emerson, Diarra, Robinho (Mejía, min 88); Raúl (Guti, min 86) a Van Nistelrooy.

Real Betis Sevilla 0 – 1 Real Sociedad

Betis se v poslední době trápí a nedaří se mu vstřelit gól. Nicméně byl to právě Betis, který zápasu dominoval a snažil se vytvářet šance. Hlavními tahouny se v tomto směru stali dva útočníci Robert a Dani. Ovšem ten, kdo první vstřelil branku, byli ve 32. minutě hosté. Do druhého poločasu nastoupili domácí stejně jako do prvního, což znamená s chutí zvítězit. Bohužel pro ně ale utkání nedokázali zvrátit.

Góly: 0-1, M.32: Garrido.

Betis:
Doblas; Melli, Juanito, Rivas, Fernando Vega; Fernando, Arzu (Assunçao, m.59), Capi, Caffa (Maldonado, m.66); Dani (Edu, m.59) a Robert

Real Sociedad: Bravo; Gerardo, Ansotegi, Víctor López, Garrido; Xavi Prieto, Garitano, Juanito (Mikel Alonso, m.73), Savio; Díaz de Cerio (Martín Herrera, m.62) a Kovacevic (Rivas, m.83).

Atlético Madrid 1 – 0 Levante

Góly: 1-0: m.60: Torres

Atlético de Madrid:

Leo Franco; Perea (Seitaridis, m.21), Pablo, Eller, Pernía; Galletti, Costinha (Agüero, m.46), Gabi, Jurado; Mista (Antonio López, m.90), Fernando Torres.

Levante:

Molina; Descarga, Alvaro, Alexis, Rubiales (Courtois, m.88); Zé María (Reggi, m.75), Camacho, Tommasi (Riga, m.63), Berson; Kapo, Salva.

Getafe 3 – 0 Villarreal

Góly: 1-0, min.31. Casquero. 2-0, min. 64. Verpakovskis 3-0, min. 81, Pachón

Getafe:

Abbondanzieri; Contra, Alexis, Pulido, Paredes; Redondo, Celestini (Alberto,min. 80), Vivar Dorado, Casquero; Verpakovskis (Pachón, min.70) a Güiza (Manu, min. 79).

Villarreal:

Viera; Josemi, Cygan, Gonzalo, José Enrique; Somoza (Cani, min. 46), Senna, Mati Fernández (Tacchinardi, min. 70) Marcos (José Mari, min. 70); Guille Franco a Tomasson.

Gimnástic Tarragona 1 – 0 Real Zaragoza

Góly: 1-0, m. 81: Portillo.

Gimnàstic:

Bizzarri, Calvo, Navas, Matellán, Marco, Campano (Rubén Castro, m.65), Chabaud, Generelo (Merino, m.76), Gil, Pinilla (Grahn, m.79), a Portillo.

Real Zaragoza:

César, Diogo, Herrero, Milito, Juanfran, Celades (Movilla, m.61), Zapater, Sergio García (Ewerthon, m.61), Aimar (Ă“scar, m.71), D'alessandro a Diego Milito.

Celta Vigo 1 – 0 Deportivo

Góly: 0-1, M.62: Baiano.

Celta de Vigo:

Pinto; Ă�ngel, Tamas, Contreras, Placente; Pablo García (Iriney, m.62); Núñez (Jorge, m.75), Canobbio, Gustavo López (Bamogo, m.70); Nené a Fernando Baiano

Deportivo de La Coruña:

Aouate; Coloccini, Lopo, Andrade, Capdevila; Duscher (Taborda, m.67), Juan Rodríguez; Pablo Ă�lvarez (Estoyanoff, m.60), Iago (Verdú, m.46), Riki; a Adrián

Osasuna 1 – 1 Recreativo

Góly: 1-1, m.55: Cruchaga 0-1, m.52: Sinama Pongolle

Osasuna:

Ricardo; Izquierdo, Cruchaga, Cuéllar, Corrales; Juanfran, Raúl García (Héctor Font, m.83), Erice, David López; Webó (Soldado, m.72) a Romeo (Milosevic, m.62).
Recreativo:

López Vallejo; Merino, Pablo Amo (Arzu, m.70), Mario, Dani Bautista; Juanma, Barber, Jesús Vázquez, Aitor (Cazorla, m.59); Uche (Rosu, m.83) a Sinama Pongolle.

Athletic Bilbao 2 – 1 Espanyol Barcelona

Góly: 0-1, min.3: Jonatas 1-1, min.62: Urzaiz 2-1, min.78: Urzaiz

Athletic Club:

Aranzubia; Expósito, Prieto, Sarriegi, Amorebieta (Yeste, min.65); Garmendia (Urzaiz, min.46), Iraola, Murillo, Gabilondo (Iturriaga, min.71); Etxeberria a Aduriz.

RCD Espanyol:

Kameni; Velasco, Jarque, Lacruz, David García (Torrejón, min.63); Rufete (De la Peña, min.81), Eduardo Costa, Jonatas, Moha; Coro a Pandiani (Luis García, min.72).

Barcelona 1 – 0 Mallorca

Toto měl být jasný zápas Barcy, ale ta se namísto toho trápila v koncovce. Už od začátku domácí obléhali branku Mallorcy, ale nedokázali vymyslet, jak by dostali balón do pokutového území. Po dvaceti minutách se do hry také trochu dostali hosté, ale vždy jen na krátkou dobu. Ovšem Gutierézovi se podařilo proniknout až do pokutového území Barcy, kde byl faulován. Nicméně tuto možnost zahodil a mohlo ho to pořádně mrzet. Protože Barcelona nemohla za žádnou cenu dostat míč do branky. Avšak v 88. minutě kopali domácí roh a povedlo se jim také vystřelit. Tato střela se ale odrazila od tyče a následně od hráče Mallorcy a skončila v síti.

Góly: 1-0, M.88: Navarro (vlastní.)

FC Barcelona:

Valdés; Zambrotta (Belletti, m.81), Puyol, Thuram (Xavi, m.59), Van Bronckhorst, Márquez, Deco, Iniesta, Giuly (Saviola, m.59), Messi a Eto'o.

Mallorca:

Moyà; Héctor, Nunes, Ballesteros, Fernando Navarro; Jonás, Pereyra, Basinas, Varela, Ibagaza (Jankovic, m.88) a Arango (Víctor, m.74).

Valencie 2 – 0 Sevilla

Valencie si po vyřazení chtěla zpravit chuť alespoň v La lize, zatímco Sevilla chtěla pokračovat vítězstvím, protože v poháru UEFA postoupila. Oba dva týmy začaly aktivně a to také ve 26. minutě přineslo první branku. Sevilla mělo obrovskou šanci vyrovnat, když jim Valencie nabídla možnost střílet penaltu, kterou ovšem hosté nedali. Naopak na začátku druhého poločasu fauloval v pokutovém území Hinkel, který navíc za tento zákrok dostal červenou kartu. Míč si postavil David Villa a bez problému skóroval. Sevilla se i v deseti snažila s výsledkem něco udělat, ale proti takovému kvalitnímu soupeři už nic nezmohla.

Góly: 1-0, min.26. Villa. 2-0, min.49. Villa (p)