Zpět na » Primera Division » Barça zvládla derby s Espanyolem a uhájí ligové vedení i po víkendu

Primera Division - Barça zvládla derby s Espanyolem a uhájí ligové vedení i po víkendu

Barça zvládla derby s Espanyolem a uhájí ligové vedení i po víkendu © sport.es - Lionel Messi

0

25.04. - REVIEW Vedoucí celek tabulky, barcelonský FC, dokázal v městském derby zdolat svého soka, Espanyol 2:0 góly Neymara a Messiho a přestože dohrával více jak 30 minut bez vyloučeného Jordiho Alby, dovedl utkání k vítěznému konci a tím si pojistil první místo v tabulce.

Espanyol 0:2 FC Barcelona

Góly: 17. Neymar, 25. Messi

Espanyol: Casilla - Arbilla, Álvaro, Moreno, Duarte - Lucas, Cañas, Abraham (62. Sevilla), Víctor Álvarez - Sergio García, Caicedo (70. Stuani)

FC Barcelona: Bravo - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Rafinha (66. Mathieu), Iniesta (87. Xavi) - Messi, Suárez (80. Rakitić), Neymar

Barcelonské derby pro sebe rozhodl vedoucí celek tabulky nečekaně rychle a po necelé půlhodině již vedl nad domácím Espanyolem 2:0. Už od úvodních minut se držel neoddiskutovatelně na míči a nehodlal se ho vzdát. Ze zdlouhavých a pomalých kombinací občas zableskla nadějná akce, kdy se Messi pokoušel balónem za obranu najít některého ze svých spoluhráčů.

Už ve druhé minutě se do velké šanci procpal Neymar, jemuž průnikovou přihrávku poslal argentinský mág. V 11. minutě se spolupráce zopakovala, tentokrát šla přihrávka od Messiho vzduchem, ale Ney těsně přestřelil. Další kooperace, jíž založil Messi v roli Xaviho, už ale skončila v Casillově bráně. Další balón za obranu našel Albu, který vrátil míč před branku, Suárez nechal vtipně projít přihrávku mezi nohama na za ním stojícího Neymara a ten nezaváhal - 0:1.

Ve 26. minutě už FCB vedl o dvě branky. Suárez sice, jakožto autor finální přihrávky, stál zřejmě v ofsajdu, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat a Messi si přes ostrý úhel dokázal poradit a prostřelit brankáře Espanyolu.

Ani dvoubrankový deficit nijak nestimuloval domácí k vyšší aktivitě a byli to naopak znovu hosté, kteří měli ve 41. minutě prostřednictvím Neymara šanci navýšit skóre, ale brazilský útočník 20. ligovou trefu nepřidal.

Z kabin vylezl úplně jiný Espanyol. Utkání se mnohem víc vyrovnalo a ve 49. minutě se do skvělé příležitosti dostal Caicedo, nicméně ji střelou vysoko nad zazdil. Hned vzápětí se na druhé straně opět probíjel do šance Neymar, ale Casilla ho vychytal.

V 54. minutě došlo na klíčovou událost - dvě žluté karty v rychlém sledu vyfasoval Jordi Alba a azulgranas museli pokračovat v deseti. Vadilo jim to ale pramálo, protože v 58. minutě Messi trefil tyčku. V 63. minutě další velkou možnost zvýšit vedení promrhal Neymar, když z velké blízkost střílel nad.

Podobně si počínal i na domácí straně v 76. Stuani, jenž také nedokázal namířit mezi tři tyčky. O deset minut později se uruguayský záložník řítil do další šance, ale Claudio Bravo Barçu podržel. V závěru zápasu byl ještě vyloučen domácí Moreno, ale to už na děj zápasu žádný vliv nemělo.