Zpět na » Primera Division » Guti zazářil

Primera Division - Guti zazářil

0

08.05. - Zápas mezi Realem Madrid a Sevillou byl přímým soubojem o druhé místo v Primera división. Utkání sice vyhrál Real, ale nebýt skvělého střídání, které vymyslel trenér Fabio Capello, bůh ví jak by to dopadlo.

Hosté totiž udeřili těsně před koncem první půle, kdy se nádherně trefil Maresca. Domácí poté sice tlačili, ale nemohli se prosadit přes dobře pracující obranu Sevilly. Proto se také Fabio Capello rozhodl sáhnout pro dvě střídání. Nejvíce ho budou fanoušci určitě uctívat za to druhé z nich. V 58. minutě totiž vystřídal kapitána Raúla Gonzálese za náhradního kapitána, Gutiho. Hned po čtyřech minutách na hřišti se blýskl kolmou přihrávkou na Van Nisterlooye, který se v zakončení nemýlil.

V 79. minutě vyslal Guti znovu krásnou přihrávku, tentokrát na Robinha, který také bez problému zakončil a rázem vedl Real 2-1. Při posledním gólu domácích hrál jednu z hlavních rolí zase Guti, který dlouhým pasem našel Sergia Ramose a ten z úhlu vystřelil velmi tvrdě. Tuto střelu brankář Palop ještě vyrazil, ale na dorážku Van Nisterlooye už neměl nárok.

Guti se v této sezóně neprezentoval zrovna v dobrém světle, ale tohle velice důležité utkání, mu určitě pomůže. Včera se věnoval hře golfu, při které se svými spoluhráči relaxoval a také si užívá pěkné chvilky s rodinou. “Je třeba pracovat tvrdě a získat co největší počet bodů v posledních pěti kolech. Musíme také doufat, že Barcelona alespoň jednou zaváhá a my se dostaneme před ní,” vysvětlil Guti