Zpět na » Primera Division » Barcelona vyhrála ve Villarrealu 1:3 a postoupila do finále Copa del Rey

Primera Division - Barcelona vyhrála ve Villarrealu 1:3 a postoupila do finále Copa del Rey

Barcelona vyhrála ve Villarrealu 1:3 a postoupila do finále Copa del Rey © as.com - Barcelona vyhrála ve Villarrealu a postupuje do finále poháru

0

04.03. - REVIEW Úplně stejným výsledkem jako doma, 3:1, dokázala Barcelona vyhrát i na stadionu El Madrigal ve Villarrealu a zajistila si tak postup do finále domácí pohárové soutěže Copa del Rey. Dvěma góly se o výhru zasloužil Neymar.

Villarreal 1:3 FC Barcelona

Góly: 39. J. dos Santos - 3. a 88. Neymar, 73. Suárez

ČK: 65. Pina

První zápas 1:3

Villarreal CF: Asenjo - Mario Gaspar, Musacchio, V. Ruíz, Costa - J. dos Santos, Pina, Trigueros, Čeryšev - Uche (62. G. dos Santos), Vietto

FC Barcelona: Ter Stegen - Montoya, Piqué, Mascherano, Alba - Rafinha (65. Xavi), Busquets (42. Mathieu), Iniesta - Messi, Suárez, Neymar

Villarreal vstoupil do zápasu s velkým entuziasmem a snahou co nejdřív stáhnout dvoubrankové manko, které si přivezl z Barcelony. Už ve 2. minutě na tom začal pracovat Jaume Costa, který centrem zleva našel ve vápně Čeryševa, ale jeho střela mířila vedle. Ovšem obrovský šok přišel pro domácí hned z následujícího protiútoku, který zahájil dlouhým nákopem Mascherano. Následně se balónu zmocnil Messi, poslal míč za obranu a nabíhající Neymar byl u něj dříve než Asenjo a dostal Barcelonu do vedení - 0:1.

Nicméně ani tento krutý úder domácím neubral na elánu a ti nadále komplikovali rozehrávku hostům a sami si vytvářeli řadu šancí. V 7. minutě po rohu Vietto přiťukl míč Čeryševovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil nad. Ve 12. minutě opět Jaume Costa zleva zacentroval jako ve druhé minutě a tentokrát už byla hlavička Vietta přesnější, mířila na bránu. Zde byl ovšem připravený Ter Stegen. Pět minut nato Pina kolmicí vysunul Ucheho ale jeho střela mířila těsně vedle. Akci jako přes kopírák zakončoval ve 20. minutě Čeryšev, nicméně Ter Stegen vytasil skvělý reflex a rukou míč vyrazil.

Do dvou zajímavých příležitostí se pak v průběhu času dostala i Barcelona. Messi, jako u prvního gólu, poslal tentokrát pas na Iniestu, jehož zpracování bylo luxusní, ale na zakončení už příliš prostoru neměl a Asenjo odvrátil na roh. Ve 38. se pak řítil Neymar přes celou půlku hřiště k domácí brance, udělal kličku Mariovi, ale v rozhodujícím okamžiku strčil do Brazilcovy střely nohu a pokus tak zamířil mimo branku.

Domácí ale nakonec byli za velkou snahu po právu odměněni. Ve 39. minutě Pina poslal kolmou přihrávku na Čeryševa, ten přihrál Jaume Costovi, který opět skvěle zacentroval a Jonathan dos Santos už mířil hlavou přesně - 1:1. Smůla byla pro hosty dvojnásobná, neboť se v počátku gólové akce zranil Busquets po zákroku Piny a musel hřiště nuceně opustit.

Také do druhé poloviny zápasu vlétli hráči ve žlutém s velkým nadšením a do dobré šance se hned po dvou minutách dostal po centru zleva Vietto, hlavičkoval ale nad. Pak měl dva střelecké pokusy na kopačkách Suárez, zejména ten druhý z 56. minuty musel skvělým zákrokem vyřešit Asenjo. Mezi tím domácí Musacchio prověřil zase Ter Stegena. V 62. se snažil o druhý gól domácích záložník Trigueros, ale pokus se mu vůbec nepovedl a mířil hodně vedle.

Klíčový moment pro vývoj zápasu nastal v 65. minutě. Pina uprostřed hřiště složil zezadu Neymara a rozhodčí Teixeira Vitienes ho poslal pod sprchy. Hosté se od té chvíle mnohem více drželi na míči a dostávali se i do šancí. V 72. minutě se do dalšího brejku řítil Neymar, ale ani tentokrát ho nevyřešil ideálně a svoji střelu napasoval pouze do Asenja. Jenže zas tolik toho litovat nemusel. O minutu později totiž Mascherano poslal další balón za obranu na Suáreze. Ten si ve sprinterském souboji poradil s Víctorem Ruizem, kličku nasadil i gólmanovi a do odkryté svatyně skóroval - 1:2.

O postupujícím bylo rozhodnuto a vítěznou pojistku přidal ještě dvě minuty před koncem řádné hrací doby autor úvodní branky Neymar, kterého do šance vyslal, jak jinak než dalším balónem za obranu, Xavi. Barcelona vyhrála 1:3 a postoupila po roce do finále domácího poháru Copa del Rey.

Výsledek druhého semifinále:

Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao 0:2 (13. Aduriz, 42. Etxeita), první zápas 1:1

Pina s Čeryševem zrovna důrazně brání barcelonského Rafinhu (zdroj: as.com)