Zpět na » Primera Division » Výsledky 33. kola Primera dvisión

Primera Division - Výsledky 33. kola Primera dvisión

0

06.05. - V sobotních utkáních nenastalo žádné překvapení a obě dvě je vyhráli favoriti. Na jedné straně to byla Barca, která porazila Real Sociedad 0-2 a na druhé straně Valencie, která svůj zápas rovněž zvládla a vyhrála nad Deportivem 1-2. Real Madrid porazil Sevillu 3-2.

V prvním zápase se nestalo žádné překvapení a na stadionu Anoeta zvítězila Barcelona díky gólům Iniesty a Samuela Etooa 0-2. Valencie si vítězstvím nad Deportivem udělala náskok v souboji o ligu mistrů, kde aktuálně vede nad dotírajícím Realem Zaragozou. Očekávaným soubojem byl poslední zápas 33. kola mezi Realem a Sevillou. Utkání plné emocí nakonec skončilo 3-2, ale rozhodčí také udělil několik červených karet.

Real Sociedad 0 - 2 Barcelona

Na stadionu Anoeta byla největší návštěva za celou sezónu a to necelých 30 000 diváků, kteří mohli vidět hru, kde se oba týmy snažily dělat co nejméně chyb a také se jim to dařilo. První poločas totiž skončil bez branek a domácí neměli daleko k senzačnímu zisku bodu. Nicméně druhá půle začala hned gólem hostů, který zařídil Iniesta. Vítězství ještě v závěru pojistil Samuel Etoo a Barca je tak stále ve vedení Primera división.

Góly: 0-1, min. 47: Iniesta 0-2, min. 87: Etoo

Real Sociedad:

Bravo; Mikel González, Juanito, Víctor López, Garrido; Garitano (Diego Rivas, min.63), Aranburu, Savio, López Rekarte (Díaz de Cerio, min.60), Xabi Prieto (Estrada, min.75); a Kovacevic.

FC Barcelona:
Valdés; Gio, Puyol, Thuram, Zambrotta; Edmilson, Iniesta (Gudjohnsen, min.85), Xabi, Ronaldinho, Messi (Oleguer, min.90); a Eto'o.

Deportivo 1 – 2 Valencie

Valencie má v lize ještě o co bojovat, a také proto si z Riazoru chtělo odvézt tři body. Do vedení ji v prvním poločase poslal Hugo Viana. Nicméně v 68. minutě vyrovnal Taborda a utkání se trochu zdramatizovalo. Ovšem nejlepší muž zápasu, Silva, potvrdil svou hlavní roli v týmu Valencie a v 73. minutě vstřelil poslední gól utkání, který byl také vítězný.

Góly: 0-1; m.38, Hugo Viana 1-1; m.68, Taborda 1-2; m.73, Silva

Deportivo de La Coruña:

Aouate; Coloccini, Lopo, Andrade, Capdevila; Sergio, Duscher (Taborda; m.68); Pablo Alvarez (Iago; m.74), Juan Rodríguez, Riki (Adrián; m.57); a Arizmendi.
Valencia:
Cañizares; Miguel, Albiol, Ayala, Moretti; Marchena, Hugo Viana (Pallardó; m.94); Joaquín (Gavilán; m.76), Angulo (Jorge López; m.88), Silva; a Villa.

Betis 0 – 2 Getafe

Góly: 0-1 Güiza, min. 15 0-2 Casquero, min. 33

Betis:
Contreras; Melli (Odonkor, m.46), Juanito, Rivas, Isidoro; Miguel Ă�ngel, Assunçao, Rivera (Juande, m.46), Capi (Fernando, m.57); Edu y Sobis.
Getafe:
Abbondanzieri; Cortés, Belenguer, Alexis, Licht (Tena, m.64); Mario Cotelo, Celestini, Casquero, Nacho (Maris, m.86); Manu Del Moral y Dani Güiza (Vivar Dorado, m.70).

Zaragoza 0 – 0 Racing

Zaragoza:
César; Diogo, Sergio Fernández, Gabriel Milito, Juanfran; D'Alessandro, Celades (Lafita, min.46), Zapater, Aimar; Sergio García (Ewerthon, min.69) y Diego Milito
Rácing de Santander:
Toño; Cristian Alvarez, Rubén (Moratón, min.62), Garay, Oriol; Scaloni, Vitolo, Colsa, Oscar Serrano (Balboa, min.85); Munitis y Zigic (Matabuena, min.92).

Levante 2 – 0 Nástic

Góly: 1-0, min. 26: César Navas (vlastní.) 2-0, min. 39: Riga

Levante : Molina; Courtois, Alexis, Ă�lvaro, Descarga; Kapo, Berson (min. 67, D. Camacho), Tommasi, Ettien (min. 90, Zé María); Riga y Salva (min. 80, Nino).
Nástic : Rubén Pérez; Juan Díaz, Matellán, César Navas, Calvo; Gilberto, Morales ( min. 46, Generelo), Chabaud, Cuéllar ( min. 62, Rubén Castro); Grahn (min. 46, Pinilla) y Portillo.

Mallorca 3 – 1 Osasuna

Góly: 1-0, min. 37: Varela 1-1: min. 59: Raúl García 2-1, min. 64: Jonás 3-1, min. 80: Jankovic

Mallorca:
Moyá; Héctor, Nunes, Ballesteros, Navarro; Varela (Jankovic, min. 69) Pereyra, Ibagaza (Trejo, min. 82), Jonás; Víctor (Basinas, min. 69) y Arango.
Osasuna:
Ricardo; Javier Flaño (Romeo, 81), Cruchaga, Josetxo, Monreal; David López, Puñal (Raúl García, min. 50), Nekounam, Juanlu (Juanfrán, min. 50); Valdo y Soldado.

Villarreal 1 – 0 Celta Vigo

Góly: 1-0, min. 67: Guille Franco

Villarreal:
Viera, Javi Venta, Gonzalo Rodríguez, Fuentes, José Enrique, Marcos Senna, Tacchinardi (Matías Fernández, m.55), Cani, Pirés (Somoza, m.71), Marcos (Guille Franco, m.65) y Forlán.
Celta:
Esteban, Angel, Contreras, Tamas, Placente, Iriney, Pablo García, Borja Oubiña (Bamogo, m.76), Gustavo López (Canobbio, m.76), Nené (Núñez, m.61) y Baiano.

Recreativo 0 – 0 Athletic

Recreativo de Huelva: López Vallejo, Merino, Pablo Amo, Mario, Poli, Juanma (Rosu, m.61), Jesús Vázquez (Javi Guerrero, m.69), Barber, Santi Cazorla, Uche y Sinama Pongolle.

Ath. Bilbao: Aranzubia, Expósito, Luis Prieto, Sarriegui, Amorebieta, Iraola (Yeste, m.85), Javi Martínez, Murillo, Gabilondo, Aduriz (Llorente, m.75) y Urzaiz (Ustaritz, m.59).

Espanyol 2 – 1 Atlético

Góly: 1-0; m. 9, Moha 2-0; m. 75, Pandiani 2-1; m. 92, Petrov

Espanyol:Kameni, Zabaleta (David García, m.88), Jarque, Lacruz, Chica, Moisés Hurtado, Angel, Rufete, Luis García (Julián, m.76), Moha (Coro, m.69) y Pandiani.
Atlético de Madrid: Pichu; Perea (Petrov, m.46), Pablo, Eller, Pernía (Maxi, m.46); Galletti, Jurado, Costinha (Maniche, m.76), Antonio López; 'Kun' Agüero y Mista.

Real Madrid 3 – 2 Sevilla

Souboj o druhé místo se stal velkým dramatem. Ze začátku hrála aktivně Sevilla a hrozila zejména z levé strany. Ovšem od patnácté minuty hrozil také Real a to hlavně ze standardních situací. Nicméně první gól vstřelili hosté, kdy po sklepnutí Kanutého trefil parádně míč z voleje Maresca. V druhé půli přišel na trávník Guti, který výrazně oživil hru domácích. Poslal kolmou přihrávku na Nisterlooye, který vyrovnal na 1-1. Další skvělou přihrávkou vybídl Robinha, který poslal Real do vedení. Ovšem poté začali vřít emoce. Hráči se strkali a dělali zbytečné fauly. Červenou kartu dostal dokonce Fabiano, který se rozcvičoval na okraji hřiště. Na tři jedna zvýšil Nisterlooy a v nastaveném čase upravil na konečných 3-2 pro Real z přímého kopu Chevantón.