Zpět na » Primera Division » Barcelona zvládla zápas v Granadě a po výhře 3:1 se opět přiblížila vedoucímu Realu

Primera Division - Barcelona zvládla zápas v Granadě a po výhře 3:1 se opět přiblížila vedoucímu Realu

Barcelona  zvládla zápas v Granadě a po výhře 3:1 se opět přiblížila vedoucímu Realu © as.com - Luis Suárez

1

28.02. - REVIEW Barcelona na neoblíbeném stadionu v Granadě nezaváhala jako v loňské sezóně a díky tříbodovému zisku pokračuje ve stíhací jizdě vedoucího týmu tabulky Realu Madrid. Do vedení dostal Katalánce v prvním poločase Rakitić, vedení navýšil Suárez. Definitivní pojistku dal Barce, po snížení domácích, Leo Messi.

Granada 1:3 FC Barcelona

Góly: 53. F. Rico - 26. Rakitić, 50. L. Suárez, 71. Messi

Granada: Oier - Nyom, Babin, Cala, Foulquier - F. Rico, Iturra, J. Márquez (67. Rochina) - Lass (79. Candeias), Córdoba (78. Isaac), Ibañez

FC Barcelona: Bravo - Dani Alves, Bartra, Mathieu (75. Busquets), Alba - Xavi (65. Rafinha), Mascherano, Rakitić - Messi, L. Suárez (79. Pedro), Neymar.

Barcelona cestovala na půdu Granady s jasným úkolem - vyhnout se výpadku, který se ji zde přihodil minulý rok. Tehdy ji porážka 0:1 velmi ublížila ve stíhací jízdě za ligovým titulem. Ani letos nepředvedla Barca úplně ideální tvář, nicméně ke třem bodům ji pomohl velmi inspirovaný chorvatský reprezentant Rakitić, který velkou měrou pomohl odzbrojit běhavou Granadu. Letní posila katalánského klubu byla úplně všude, první gól vstřelila ve 25. minutě sama po zaváhání stopera Caly a další dva přichystala svým spoluhráčům z útoku Suárezovi a Messimu.

Předposlední celek prvoligové tabulky v první půlhodině poměrně dobře zvládal defenzivní práci, ovšem ve 25. minutě stoper Cala místo odkopu centr Luise Suáreze ze strany pouze ztlumil a Rakitić toho dokázal v pohodě využít a dostat svůj tým do vedení.

Po vstřelené brance to byli spíš domácí, kteří víc ohrožovali branku soupeře, zčásti i proto, že útočná trojice azulgranas se příliš neangažovala v obranné činnosti. A tak nebylo divu, že brankář Bravo musel těsně před odchodem do kabin zabránit tomu, aby Javi Márquez utěšenou střelou nevyrovnal skóre. I tak ale Barça mohla díky dvěma akcím Messiho utkání rozhodnout.

Ve druhé půli se opět objevila postava Ivana Rakitiće, který poslal pěkný pas na Luise Suáreze. Ten si poradil s obránce Foulqierem a před gólmanem Oierem se nemýlil - 0:2. Granada se ovšem nevzdala a podařilo se jí vzápětí snížit. Nemotorný Bartra zfauloval v šestnáctce Lasse a z nařízené penalty se Fran Rico nemýlil - 1:2.

Domácí trenér Abel Resino vrhnul veškeré úsilí do útoku a na hřiště poslal dalšího útočníka Rochinu. Naopak Luis Enrique stáhl neviditelného Xaviho a místo něj dal příležitost Rafinhovi. Jenže brzy bylo po choutkách Granady, neboť se znovu zjevil Rakitić, přihrál Suárezovi, který míč poslal na Messiho, jenž pouze doklepl do prázdné brány - 1:3.

Po třetí brance ztratil zápas grády a do závěrečného hvizdu byly k vidění další příležitosti culés k navýšení skóre. V nich se dvakrát objevil Lionel Messi ale další gól na svůj střelecký účet už nepřidal. Barcelona se tak alespoň do zítřka přiblížila vedoucímu Realu na jediný bod a může se v klidu připravovat na další zápas, jímž bude středeční semifinálová odveta domácího poháru ve Villarrealu.