Zpět na » Primera Division » Real Madrid si udobřil své fanoušky - porazil Deportivo 2:0

Primera Division - Real Madrid si udobřil své fanoušky - porazil Deportivo 2:0

Real Madrid si udobřil své fanoušky - porazil Deportivo 2:0 © as.com - Isco vstřelil úvodní gól proti Deportivu

0

14.02. - REVIEW Realu Madrid se podařilo napravit pošramocenou image po porážce v madridském derby z minulého týdne a nad Deportivem La Coruňa dokázal vyhrát bez problémů 2:0, k tomu navíc ještě jeho hráči trefili dvakrát břevno. O góly se postarali Isco a Benzema.

Real Madrid 2:0 Deportivo

Góly: 23. Isco, 72. Benzema

Real: Casillas - Arbeloa, Varane, Nacho Fernández, Marcelo - Isco (80. Carvajal), Illarramendi (71. Lucas Silva), Kroos - Bale, Benzema (86. Jesé), C. Ronaldo.

Deportivo: Fabricio - Laure, Pablo, Lopo, Luisinho - Bergantiños, Borges (85. J. Domínguez) - Cuenca, Lucas (79. Medunjanin), Cavaleiro - Oriol Riera (65. Costa)

Real Madrid měl po propadáku z minulého kola co napravovat. Porážka 0:4 s Atléticem příznivce merengues hodně rozzlobila. Nicméně první velkou příležitost dnešního podvečera si připsalo hostující Deportivo. Isaac Cuenca se v 6. minutě po narážečce ocitl v bezprostřední blízkosti Casillasovy brány, jenže domácí gólman byl pozorný a jeho střelu z úhlu vyboxoval na rohový kop.

Pak se ale začalo hrát již podle domácích not a netrvalo dlouho a do velké šance se dostal také Bílý balet. Cristiano Ronaldo ve 13. minutě skvěle vypálil z hranice šestnáctky, ale pár centimetrů jeho pokusu chybělo, neboť se míč otřel jen o břevno Fabriciovy svatyně. A za dalších šest minut se situace opakovala. Tentokrát balón o horní tyčku brány Deportiva orazítkoval Gareth Bale. Uběhlo jen pár sekund a Real měl další jedinečnou šanci ke skórování. Po nahrávce zprava se ke střele ve vápně dostal Benzema, jenže zblokovaná střela šla kousek vedle.

Ve 23. minutě se do velké příležitosti dostal Cristiano Ronaldo, ovšem sám před bránou nedokázal skórovat, nicméně míč na hrací ploše ještě zachránil Arbeloa, vrátil ho pod sebe, kde se ho zmocnil Isco a balón z jeho kopačky opsal krásnou křivku a zaplul přesně k tyči Fabriciovy brány - 1:0. Do kabin šli tedy s těsným náskokem domácí a to i přesto, že ve zbývajícím čase měl ještě další velkou šanci vstřelit gól Cristiano Ronaldo.

Druhou půli ale začalo Deportivo odhodlaně a hned si vytvořilo v úvodních minutách dvě solidní příležitosti. Nejprve Borges trefil tyč Casillasovy branky a hned vzápětí slušnou ránu Oriola Riery po centru Luisinha vyboxoval domácí gólman. V 62. se opět zastřeloval z trestného kopu Ronaldo a v 66. zase Marcelo zkoušel z malého vápna po kombinaci s Iscem pozornost Fabricia.

To už Real začal opět získávat jasnou převahu a její vyvrcholení přišlo v 72. minutě. Arbeloa chytře vysunul Ronalda, který špičkou kopačky vybídl ke skórování Benzemu a francouzský forvard přeloboval vyběhnuvšího gólmana Deportiva a navýšil vedení na 2:0. Šest minut před koncem pak řádně vyprášil rukavice Fabricia Bale tvrdou ránou z trestného kopu a i poslední možnost zvýšit náskok v tabulce střelců Primera División promarnil Ronaldo, který pokus z voleje namířil těsně vedle. I tak ale Real pohodlně dokráčel k důležitým třem bodům a upevnil si vedení v tabulce.

Další výsledky 23. kola Primera División

Sevilla - Córdoba 3:0 (39. Krychowiak, 44. Bacca, 77. Iborra)
Almería - Real Sociedad 2:2 (5. Verza z pen., 40. Hemed - 27. Agirretxe, 48. Canales)

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.