Zpět na » Primera Division » Barcelona je jako ráj na zemi, tvrdí Luis Enrique

Primera Division - Barcelona je jako ráj na zemi, tvrdí Luis Enrique

Barcelona je jako ráj na zemi, tvrdí Luis Enrique © sportyou.es - Nový trenér Barcelony Luis Enrique

0

Líbilo se

20.12. - Barcelona je ve světě fotbalu pojem, který má zvuk. Kdo jejím systémem projde, zamiluje se. Alespoň to tvrdí současný trenér Luis Enrique, který má s působením na Camp Nou bohaté zkušenosti. Prostředí movitého španělského klubu popisuje jako ráj na zemi.

Mladý trenér katalánského giganta popisuje své působení v Barceloně jako krátkou návštěvu v Disneylandu. Splněný sen, chvíle v nebi, ráj na zemi. I takovými tituly označuje někdejší výtečný hráč své dosavadní působení v katalánské metropoli.

Luis Enrique přirovnal své pocity k návštěvě dítěte v Disneylandu a dodal, že Barcelona má za sebou skvělý rok 2014. Jeho svěřence čeká poslední klání tohoto kalendářního roku a Luis Enrique doufá, že úspěchy budou následovat také v roce příštím. Sám si působení v Barceloně užívá na maximum. Trenér Enrique své kvalit prokazoval v italské Serii A, kde ale s římským AS příliš neuspěl. O mnoho lépe se mu vedlo v Celtě Vigo. Odtud si ho vedení Barcelony stáhlo zpět do Barcelony, aby zde někdejší hráč nahradil trenéra Gerarda Martina.

Luis Enrique strávil na Camp Nou osm let jako hráč. Poté tři roky trénoval juniorský B-tým Barcelony. V roce 2011 se rozhodl pro první samostatné trenérské angažmá na seniorské úrovni. Ve Věčném městě se mu ale příliš nedařilo, takže se vydal zpátky do španělské kopané. Někdejší trenér Celty Vigo je nyní nadšen, že se vrátil do svého milovaného klubu jako trenér prvního týmu.

„Pro mě osobně to byl nádherný rok. Trénoval jsem Celtu Vigo a hodně mě to naučilo. A pak jsem se vrátil domů. Už v Celtě jsem si to užíval, ale tady v Barceloně je to jako nebe. Jako návštěva v Disneylandu.“

Velkou starostí pro trenéra Luise Enriqueho byla absence hvězdného Brazilce Neymara. Ten se postaral o 11 branek ve třinácti zápasech v této sezoně. V sobotním utkání proti Córdobě už je ale připraven a měl by být zpět v základní sestavě. „Neymar poslední dobou hodně trénoval a pracoval na sobě. Když bude naprosto připraven nastoupit, pak bude hrát už od základu.“

„Pokud bude chtít hrát, najdeme společnou řeč. Brazílie hraje nějaká přátelská utkání, a pokud by Neymar chtěl nastupovat v přátelských zápasech, bude se muset zeptat klubu. Dosud ale nemám žádné informace, že by se chystal nastupovat přes zimní přestávku,“ dodal trenér Luis Enrique.

Barceloně chybí čtyři body k tomu, aby dosáhla na ligového lídra z Madridu. Po patnácti odehraných zápasech je Real jediným týmem před Barcelonou, protože současnému králi La Ligy se nedaří - Atlético je až třetí a na Barcelonu ztrácí tři body.

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články