Zpět na » Primera Division » Barcelona po zlepšeném výkonu ve druhé půli přejela Espanyol, Messi se blýskl hattrickem

Primera Division - Barcelona po zlepšeném výkonu ve druhé půli přejela Espanyol, Messi se blýskl hattrickem

Barcelona po zlepšeném výkonu ve druhé půli přejela Espanyol, Messi se blýskl hattrickem © as.com - Leo Messi

1

07.12. - REVIEW Barcelonské derby se dlouho nevyvíjelo pro domácího favorita FC příliš příznivě. Po gólu Sergia Garcíi vedl totiž Espanyol 0:1. Přesnou trefou těsně před poločasem ale srovnal Messi a pak už se ve druhé půli rozjel zápas podle očekávaného scénáře. Azulgranas si připsali pohodlnou výhru 5:1 a Messi, stejně jako včera Cristiano, zaznamenal hattrick.

FC Barcelona 5:1 Espanyol

Góly: 45., 50. a 81. Messi, 53. Piqué, 77.Pedro - 13. S. García

FC Barcelona: Bravo - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Sergio Busquets (82. Mathieu), Xavi, Rakitic (65. Iniesta) - Luis Suárez (70. Pedro), Messi, Neymar

Espanyol: Casilla - Arbilla, Álvaro, Eric Bailly (82. Abraham), Fuentes - Cañas (60. Moreno), Víctor S., Salva S., Lucas V. - Sergio García, Caicedo (71. Stuani)

Druhý tým tabulky, FC Barcelona, šel do městského derby s Espanyolem s velkou nutností získat všechny tři body poté, co lídr tabulky z Madridu včera nezaváhal doma s Celtou. Jenže vývoj první půle k tomu příliš nesměroval. Domácí tým narážel na organizovanou defenzivu svěřenců Sergia Gonzálese, kteří navíc neváhali při vhodné příležitosti vypálit k bleskurychlému brejku. Ten první podnikl po levé straně v 8. minutě Sergio García. Z rohu hřiště pak vyslal prudký centr do vápna, kde ho málem trefil Lucas Vázquez. Co se ale nepovedlo teď skončilo úspěchem v minutě 13. Těžko říci, jestli jsou domácí pověrčiví, ovšem pravdou je že jim tato minuta příliš štěstí nepřinesla. Ve středu pole totiž po evidentním kontaktu, po němž se obvykle píská faul, odebral Caicedo míč Busquetsovi. Ten se následně odrazil k Sergiu Garcíovi, který poměrně volným tempem, nikým neatakován, postupoval až k brance Brava. Za hranicí vápna se rozhodl natáhnout ke střele a stále ustupující Piqué už jen mohl krčit rameny, neboť balón skončil v síti - 0:1.

Barcelona se snažila, ovšem proti zatažené obraně bylo třeba hrát rychleji a také víc využívat krajní obránce. Ovšem to se nedělo, navíc azulgranas až příliš hřešili na individuální akce, které ale končily na nohách obránců Espanyolu. První střelu směrem na Casillu vyslal až ve 20. minutě Xavi, ale ta šla hodně nad. A pro Barçu mohlo být ještě hůře ve 28. minutě. Další protiútok vedl Caicedo, který poblíž vápna vybídl přihrávkou ke střele autora úvodní branky. Tomu ale tentokrát střela příliš nesedla a Bravo si připsal úspěšný zákrok. Blízko vyrovnání byl Messi přesně po půlhodině hry. Z přímého kopu ale trefil pouze břevno. Byla to jeho šestá nastřelená branková konstrukce v této sezóně.

Tutovou šanci měl také levý bek Barcelony Jordi Alba. Ve 38. minutě poslal Messi nádherný míč za obrany hostí, ale zadák culés ani nadvakrát zblízka neprocpal míč do sítě. Hned vzápětí měl skvělou příležitost po dalším brejku Víctor Sanchéz. Toho perfektním dlouhým pasem od půlícího kruhu našel Lucas, jenže záložníkovi Espanyolu v rozhodující chvíli míč odskočil. Otřepané pořekadlo nedáš-dostaneš platilo i tentokrát. Messi obdržel za hranicí šestnáctky míč od Xaviho, jednou si ho přiťukl, obrana se před ním rozestoupila a jeho projektil skončil přesně u tyče v Casillově bráně - 1:1.

Tato branka domácí zcela jistě nabudila, protože úvodní minuty druhé půle byly rozhodující pro zbývající průběh zápasu. Nejprve 50. minutě Luis Suárez odcentroval od levé postranní čáry na Messiho, který se kličkou zbavil bránícího Fuentese a další střelou k tyči překonal Casillu podruhé - 2:1. Netrvalo dlouho a obrana pericos inkasovala potřetí. Po rohovém kopu se perfektně trefil stoper Piqué. Hlavou poslal míč od země za záda bezmocného brankáře Espanyolu - 3:1. Barça měla nahráno. Věděla, že pokud nestropí nějaké velké chyby, tříbodový zisk už ji nemůže utéct. Domácí najednou hráli uvolněně, radostně a k vidění byly pěkné akce, byť jim často scházelo zakončení. V závěrečných minutách skóre ještě narostlo. Na hřiště se podíval i Pedro a hned se gólově prosadil. Perfektní dlouhá přihrávka Jordiho Alby z hloubi vlastní poloviny našla nabíhajícího hráče s číslem 7. Ten ubíhal společně s Messim z pravé strany na branku a „sobecký“ útočník se tentokrát při zakončení nemýlil. Gólovou tečku dal utkání Leo Messi. Jako jeho konkurent z Realu Madrid Cristiano Ronaldo tak zakončil víkend hattrickem. Stalo se to v 81. minutě kdy si Messi pěkně narazil balón s Pedrem a uklidil ho ke vzdálenější tyči.

Gól Gerarda Piquého na 3:1 (zdroj: as.com)

Ostatní zápasy 14. kola Primera División:

Elche - Atlético 0:2 (16. Giménez, 53. Mandžukič)
Athletic - Córdoba 0:1 (23. Ghilas)
Deportivo - Málaga 0:1 (21. Darder)
Real Madrid - Celta 3:0 (36. z pen., 65. a 81. Ronaldo)
Rayo - Sevilla 0:1 (8. Bacca)
Villarreal - Real Sociedad 4:0 (80. a 86. Moi Gómez, 64. B. Soriano, 73. Čeryšev)