Zpět na » Primera Division » Španělský fotbal zasáhla tragédie. Při bitce zemřel fanoušek Deportiva

Primera Division - Španělský fotbal zasáhla tragédie. Při bitce zemřel fanoušek Deportiva

Španělský fotbal zasáhla tragédie. Při bitce zemřel fanoušek Deportiva © 90min.com - 43letý Romero Taboada nepřežil potyčku s fanoušky Atlética Madrid

0

Líbilo se

01.12. - Včera se zahalil španělský fotbal do smutečního hávu. Po potyčkách mezi fanoušky Atlética Madrid a Deportiva La Coruňa zemřel jeden člověk, dalších 12 jich bylo zraněno. K celé události došlo před vzájemným střetnutím obou týmů na stadionu Vicente Calderóna v Madridu.

Včera před ligovým soubojem mezi Atléticem a Deportivem došlo ke střetu dvou radikálních skupin fanoušků Riazor Blues a Frente Atlético, po nichž zůstalo několik zraněných, které musela ošetřit záchranná služba. Jeden účastník potyčky, 43letý Romero Taboada, bohužel tento incident nepřežil a v nemocnici Hospital Clínico de Madrid podlehl těžkým zraněním.

Muž dostal úder do hlavy a následně byl vhozen do řeky Manzanares, odkud ho museli vytahovat přivolaní potápěči. „Pacient nereagoval na pokusy o oživení,“ informovala nemocnice, do níž byl zraněný převezen. Podle lékařů - záchranářů měl muž srdeční zástavu a nedýchal. Navíc byl velmi podchlazený.

Vedení Atlética Madrid hned k celé záležitosti vydalo prohlášení, v němž mimo jiné uvádí: „Toto nemá s fotbalem nic společného. Jsou to radikální skupiny. Nevíme, co se přesně stalo,“ sdělil prezident Enrique Cerezo.

Přes všechny tyto události nebylo utkání odloženo, což vyvolalo ve Španělsku velké vášně. Pravomoci k takovému kroku má pouze vedení španělského fotbalu (RFEF), společně s organizací LFP, která soutěž pořádá. Ovšem prezident LFP Javier Tebas se prý marně snažil telefonicky zkontaktovat něho ze svazu, aby probral případné odložení zápasu. Jorge Péreze, svazový sekretář následně uvedl, že mu Tebas volal, ale až deset minut před začátkem zápasu a v tu chvíli už bylo nemožné utkání zrušit.

Také během zápasu panovalo na tribunách napětí a ostatní fanoušci Atlética pískali na sektor, kde sídlí Frente Atlético. Zhruba 150 příznivců Deportiva pro změnu provolávalo hesla „Vrazi!“.Trenér hostujícího celku Víctor Fernández po zápase uvedl, že „nikdo odložení zápasu nenavrhoval. Věděli jsme pouze, že došlo k nějakým nepěkným střetům.“ Trenér Atlética Simeone pouze pronesl, že „nevěděl o ničem, k čemu došlo.“

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

"Muž dostal úder do hlavy a následně byl vhozen do řeky Manzanares" Asi si říkali jaká bude sranda až se vzbudí a bude si říkat co dělá v řece. Škoda, mohl to být dobrej for kdyby jim to nezkazil svou smrtí.

peta.peta

No a co lidí je na světě jako sraček,hlavně v Africe.... Smajlík 12

DevilRises

máš pravdu, bolo by treba ich zredukovať ... bolo by treba jebnúť bombu na plný Old Trafford, vlastne na celý Manchester Smajlík 9

tomibon26

Nevím v čem mám pravdu,ale já jsem jenom napsal,že mi to je jedno když umře fanoušek kvůli rvačce na fotbale,ale ty by jsi aplikoval fašistickou genocidu na mírumilovným obyvatelstvu.Bud jsou tvoji rodiče náckové nebo ty jsi uchylný nekrofil.... Smajlík 12

DevilRises
Reekwon - 01.12. Odpovědět

Nechápu jak se někdo kvůli fotbalu dokáže mlátit, i tady v Čechách by se nejradši lidi mezi sebou porvali, protože ten jen fandí týmu, který ten druhý nesnáší a vlastně ani neví proč. Kdyby svoje hlavy mohli vrátit jako prázdné lahve, tak by dostali mění..

Reekwon

Hmm, tak to je smutný a nikdy to asi opravdu nepochopim Smajlík 13

PrimeraDivision
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články