Zpět na » Primera Division » Real Madrid počítá s Lucasem Silvou jako náhradou za Khediru

Primera Division - Real Madrid počítá s Lucasem Silvou jako náhradou za Khediru

Real Madrid počítá s Lucasem Silvou jako náhradou za Khediru © esportes.opovo.com.br - Lucas Silva

0

Líbilo se

15.10. - Zatímco budoucnost Samiho Khediry v Realu neustále pendluje mezi černou a bílou jak postupně ubíhají dny a jeho smluvní závazek končící 30. června zůstává neprodloužen, vedení nezůstává sedět se založenýma rukama. Už má totiž prakticky rozhodnuto, kdo zaujme Němcovo místo v případě jeho odchodu. Je to Lucas Silva, mladá brazilská naděje z Cruzeira, vedoucího týmu brazilské ligy.

Ve svých 21 letech se tento nadějný středopolař ukazuje jako velmi slibná naděje brazilské kopané a zřejmě nebude dlouho trvat až najde v kaslíku s poštou nominační pozvánku na sraz reprezentace, jíž momentálně šéfuje Carlos Dunga. Mimochodem bývalý skvělý hráč už si to před pár týdny pořádně slízl, když se na něj valila vlna kritiky právě kvůli tomu, že na Lucase Silvu při nominaci zapomněl. Zvlášť když mají Brazilci ve středu pole při tvorbě hry zjevné potíže.

Ačkoliv na debut v A týmu Kanárků musí ještě čekat, v mládežnických výběrech této jihoamerické země už je hotovým mazákem. Za „21“ odehrál pět zápasů a dal jeden gól, ale vytáhl se především v týmu pod hlavičkou hráčů do 20 let. Toto léto totiž zazářil na Turnaji naději ve francouzském Toulonu, který Brazilci s Lucasem Silvou ve středové řadě vyhráli. Právě na základě tohoto vystoupení se jeho jméno začalo spojovat s Barçou, Chelsea nebo Tottenhamem, ovšem největší zájem projevil Manchester United, Inter Milán a také Atlético Madrid. To ale bylo při žádosti o Silvovo hostování rázně odmítnuto.

K dnešnímu dni je ale na nejlepší cestě přetáhnout Lucase Silvu, kterému v Cruzeiru končí smlouva v roce 2017, do svého týmu Real Madrid. Hráče, který se vzhlédl v Juninhovi a který vyniká především pro své taktické přednosti a dobrou rozehrávku s níž pomáhá stoperům, pochválil také kouč Marcelo Oliveira. „Chápe hru tak dobře, že s ním mohu na každý zápas připravit odlišnou strategii. Pokaždé, když to jde, se zapojí do útoku a pomůže k přečíslení soupeře. Vyvíjí se přesně jak jsme od něj čekali a očekávání nebyla malá.“

Real mohl Silvu koupit už letos v létě. Za 15 milionů eur. Přesně jak požaduje Cruzeiro. Zdálo se, že odchod Samiho Khediry je neodvratný a tak s jeho agentem Luisem Rochou probrali tři možnosti transferu: koupit ho hned, počkat na zimní přestupní termín nebo všechno nechat až na léto 2015. Ježe neočekávaný odchod Xabiho Alonsa odložil ten Khedirův a tak Real navrhl koupi s tím, že by hráč nadále v brazilském klubu hostoval. Samozřejmě s odpovídajícím cenovým snížením. Jenže to Brazilci razantně odmítli - cena Silvy je 15 milionů eur a hotovo!

Ačkoliv tehdy námluvy nevyšly, Bílý balet má Lucase Silvu mezi svými prioritami, také proto, že trenér Ancelotti případnou transakci posvětil, když mladého fotbalistu sledoval na videu. Jak už bylo řečeno, hodně záleží na tom, jestli nakonec Khedira zůstane v Realu. Podle slov osob jemu blízkých by setrval v hlavním městě Španělska velmi rád, jenže to by musel klub zvýšit nabídku v jeho nové smlouvě alespoň na 7 milionů eur čistého. Prozatím se vedení neodhodlalo ani k hranici pěti milionů.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články