Zpět na » Primera Division » Výsledky 35. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 35. kola Primera división

0

20.05. - Aktualizováno! Valencie vyhrála na hřišti Mallorcy 0-1 a Real Zaragoza porazil 4-3 Athletic Bilbao. Getafe deklasovalo Espanyol 1-5 a ukázalo svou sílu. Sevilla stejně jako Valencie získala tři body a je stále ve hře o ligový titul. Real Madrid porazil Recreativo 3-2 a Barcelona vyhrála v Madridu proti Atléticu vysoko 6-0.

Utkání mezi Betisem a Násticem bylo soubojem týmů ze spodní části tabulky. Nástic už má prakticky jistý sestup, a tak může hrát uvolněně, zatímco Betis Sevilla ještě po této remíze stále nemá jistotu, že se v Primera división udrží. Valencie hrála na Baleárských ostrovech s Mallorcou, která se nachází na jedenácté pozici. Vítězný gól se Valencii podařil vstřelit až v 89. minutě a díky tomu může ještě stále pomýšlet na titul. Zaragoza si zahrála gólovou přestřelku s Athleticem. V tomto zápase padlo sedm branek a z toho čtyři do branky Bilbaa.

Betis 1- 1 Nástic

Betis si i nadále komplikuje život, protože si už definitivně mohl zajistit setrvání v nejvyšší španělské fotbalové soutěži, ale místo toho jen remizoval s posledním Násticem. Ovšem domácí měli štěstí, že neprohráli, protože v 89. minutě dostali gól z penalty. Nicméně díky mohutnému tlaku v nastaveném čase si také Betis vymodlil penaltu a rozhodl tím tak o rozdělení bodů.

Góly: 0-1 Portillo, min. 88 (p.) 1-1 Xisco, min. 92 (p.)

Betis:
Contreras, Ilic, Nano, Juanito, Isidoro, Assunçao, Vogel, Capi (Robert, min. 21), Odonkor (Fernando, min. 24), Sobis y Edu (Xisco, min. 33).
Nástic:.
Rubén Pérez, Calvo, Navas, Matellán, Marco, Merino (Ismael, min. 21), Chabaud, Campano (Cuéllar, min. 24), Portillo, Rubén Castro (Makukula, min. 35) y Generelo.

Mallorca 0 – 1 Valencie

Valencie se stále brání opuštění možností, které má na ligový titul. Aby mohla na první příčku pomýšlet, musela bezpodmínečně získat tři body. Dlouho to vypadalo na remízu, protože se žádnému týmu nedařilo vstřelit gól. Jakmile se blížil konec, vzal osud Valencie do svých rukou Joaquín a v 89. minutě dal jedinou branku zápasu. Valencie má teď 65 bodů a bude čekat jak si povedou její hlavní rivalové.

Góly: 0-1 Joaquín, min. 89

Mallorca:
Moyá; Héctor, Nunes, Ballesteros, Navarro; Varela (Jankovic, min. 71), Pereyra, Basinas, Jonás; Ibagaza y Arango (Víctor Casadesús, min. 77).
Valencia:
Cañizares, Miguel, Albiol, Ayala, Moretti, Marchena, Albelda (Baraja, min. 66), Joaquín, Silva (Jorge López, min. 82), Angulo (Gavilán, min. 59) y Villa.

Real Zaragoza 4 – 3 Athletic Bilbao

Zaragoza si díky této výhře prakticky definitivně zajistila pohárové příčky a míří do poháru UEFA. Domácí hráli velmi efektivně v první půli, kde dali všechny své čtyři góly. Tomu poslednímu pomohl hostující hráč Murillo, který ho dorazil do vlastní branky. V druhé půli se hosté zvedli a snížili náskok Zaragozy na jediný gól, ale ten už vstřelit nedokázali.

Góly: 1-0 Diego Milito, min. 16 2-0 Diogo, min. 19 2-1 Aduriz, min. 36 3-1 Sergio García, min. 37 4-1 Murillo (vlastní.), min. 45 4-2 Aduriz (p.), min 71
4-3 Aduriz, min.78

R. Zaragoza:
César; Diogo, Sergio Fernández, Gabriel Milito, Juanfran; D'Alessandro (Lafita, min.72), Zapater, Movilla, Aimar (Celades, min.93); Sergio García (Longás, min.81) y Diego Milito
Athlétic de Bilbao:
Aranzubia; Expósito, Luis Prieto, Sarriegi, Amorebieta (Javi González, min.46); Murillo; Iraola, Yeste, Gabilondo (Llorente, min.83); Javi Martínez (Etxeberria, min.56) y Adúriz.

Espanyol 1 – 5 Getafe

Espanyol po dobrém výkonu ve finále poháru UEFA proti Seville, nezvládl zápas s Getafe. Hosté si s domácími hráči dělali co chtěli, což vyústilo v debakl 1-5. Kromě začátku se Espanyol prakticky nedostal k míči. Tento zápas byl dlouhým monologem Getafe.

Góly: 1-0 Coro, min.4 1-1 Casquero, min. 7 1-2 Manu del Moral, min. 42 1-3 Pulido, min. 54 1-4 Güiza, min. 64 1-5 Manu del Moral, min. 70

Espanyol:
Kameni, Chica, Jarque, Lacruz, Velasco (Luis García, min. 63), Moisés, Jonatas (De la Peña, min. 57), Coro, Moha, Pandiani (Ă�ngel, min. 77) y Tamudo.
Getafe:
Abbondanzieri, Contra, Pulido, Belenguer, Paredes, Alberto, Casquero (Albín, min. 79), Mario Cotelo, Manu del Moral (Maris, min. 83), Nacho y Güiza (Sousa, min. 70)

Real Sociedad 3 – 1 Celta Vigo

Real Sociedad díky této výhře může ještě stále pomýšlet na záchranu v Primera división. Celta sice skórovala jako první, ale domácím se podařil nástup do druhého poločasu, ve kterém se trefili třikrát a získali tři body.

Góly: 0-1, min. 19: Gustavo López 1-1, min. 46: Kovacevic 2-1, min. 50: Savio 3-1, min. 77: López Rekarte

Real Sociedad:
Bravo; Estrada, Ansotegi, Víctor López, Garrido; Garitano, Juanito (Mikel Alonso, min. 81), Xabi Prieto, Savio (López Rekarte, min. 74); Kovacevic y Herrera (Díaz de Cerio, min. 66).
Celta:
Esteban; Ă�ngel, Contreras, Placente (Bamogo, min. 79), Tamas; Oubiña, Pablo García, Canobio (Nuñez, min. 66), Nené; Gustavo López y Baiano.

Levante 1 – 4 Osasuna

Osasuna se v tomto utkání prezentovala čtyřmi góly a dobrým fotbalem, který potěšil každého nezávislého diváka. Naproti tomu Levante nedokázalo udržet míč a zaslouženě doma prohrálo.

Góly: 0-1, m.18: Soldado 0-2, m.32: Soldado 1-2, m.44: Descarga 1-3, m.45: Raúl García 1-4, m.64: Soldado

Levante:
Molina, Descarga, Ă�lvaro, Alexis, Rubiales (Salva, m.46), Zé María (Cavallero, m.5), Camacho (N'Diaye, m.73), Tommasi, Courtois, Riga y Reggi.
Osasuna
: Ricardo, Flaño, Cuéllar, Cruchaga, Corrales, Valdo, Puñal, Nekounam, David López (Juanfran, m.69), Raúl García (Muñoz, m.87) y Soldado (Webó, m.83).

Villarreal 2 – 1 Racing

Villarreal na Madrigalu dosáhl už pěti vítězných zápasů v řadě a útočí na příčky, které otevírají dveře do Evropy. Domácí kontrolovali balón a hráli v pohodě. Hosté se snažili hrát na rychlé protiútoky, ale vytěžili z toho jen jeden gól, který jim k vítězství ale nepomohl.

Góly: 1-0, m.18: Tacchinardi. 2-0, m.57: Cani. 2-1, m.64: Felipe Melo.

Villarreal:
Viera, Javi Venta, Gonzalo, Fuentes, José Enrique, Tacchinardi, Marcos Senna, Cani (Somoza m.88), Pires (Matías Fernández m.70), Guille Franco y Forlán (Marcos m.83)
Racing:
Toño, Pinillos, Rubén, Garay, Oriol, Scaloni, Colsa (Balboa,m.53), Vitolo, Ă“scar Serrano (Cristian Ă�lvarez,m.76), Felipe Melo y Zigic (Juanjo,m.62).

Deportivo 1 – 2 Sevilla

Sevilla měla do tohoto utkání trochu pomalejší start, ale později se dostala do svého rytmu. Nicméně první gól dalo Deportivo a to až v 72. minutě. Odpověď Sevilly byla ale velice rychlá a vzápětí už hosté kontrolovali hru. Z tlaku se jim podařilo vytěžit vítězný gól, a tak může ještě stále pomýšlet na titul.

Góly: 1-0 Bodipo, min. 72 1-1 Renato, min. 75 1-2 Kanouté min. 83

Deportivo:
Aouate; Coloccini, Lopo, Andrade, Capdevila; Sergio, De Guzmán; Estoyanoff (Bodipo; m.58), Juan Rodríguez, Riki (Filipe; m.15); y Arizmendi (Taborda; m.85).
Sevilla:
Palop; Alves, Navarro, Escudé, David; Navas, Maresca (Martí; m.46), Renato, Adriano (Duda; m.58); Chevanton (Luis Fabiano; m.58) y Kanouté.

Recreativo Huelva 2 – 3 Real Madrid

Real Madrid potvrzuje svou dobrou formu v závěru ligy a porazil domácí Recreativo 2-3. Průběh prvního poločasu určovali hosté. Už v 9. minutě poslal Real do vedení hlavičkou Robino, které předcházel nádherný centr Beckhama. Začátek druhého poločasu patřil také hostům, kde se jim podařilo dát branku z penalty. Poté se do hry dostali také domácí a začali na Real tlačit. To jim přineslo zasloužené vyrovnání na 2-2. Na konci zápasu chtěli domácí získat tři body, ale zapomněli na zadní vrátka. Z rychlého protiútoku totiž skóroval Roberto Carlos a získal tak pro Real nesmírně důležité tři body.

Góly: 0-1, M.9: Robinho. 0-2, M.53: Van Nistelrooy (p). 1-2, M.74: Jesús Vázquez (p). 2-2, M.86: Uche. 2-3 2-3, M.91: Roberto Carlos.

Recreativo de Huelva:
Laquait; Merino, Beto, Pablo Amo, Poli; Juanma (Aitor, m.58), Jesús Vázquez, Rafa Barber, Cazorla; Rosu (Uche, m.46) y Sinama-Pongolle (Javi Guerrero, m.55).
Real Madrid:
Iker Casillas; Torres, Sergio Ramos, Cannavaro, Roberto Carlos; Beckham, Diarra, Gago, Robinho (Guti, m.78); Raúl (Higuaín, m.89) y Van Nistelrooy.

Atlético Madrid 0 – 6 Barcelona

Očekávalo se vyrovnané utkání, ale výsledek hovoří za vše. Barcelona v minulých kolech svým výkonem vůbec nepřesvědčila, ale tento zápas ukázal, že titul opravdu chce. Větší část první půle byla vyrovnaná a zdálo se, že Barca bude mít co dělat, aby získala tři body. Ovšem rychlé tři góly v závěru první pětačtyřicetiminutovky položily domácí Atlético na kolena. V druhém poločase si pak hráči Barcelony dělali co chtěli a přidali další tři branky. Po tomto kole je čelo Primera división ve stejném stavu jako v kole minulém.