Zpět na » Primera Division » Vše nasvědčuje tomu, že Dani Alves zůstane v Barçe. Ovšem příchod Cuadrada to prý nevylučuje

Primera Division - Vše nasvědčuje tomu, že Dani Alves zůstane v Barçe. Ovšem příchod Cuadrada to prý nevylučuje

Vše nasvědčuje tomu, že Dani Alves zůstane v Barçe. Ovšem příchod Cuadrada to prý nevylučuje © sport.es - Dani Alves

0

Líbilo se

28.07. - Zbývá mu ještě rok kontraktu a vše nasvědčovalo, že nejen on sám bude chtít odejít, ale i Barca za něj ráda obdrží nějaké odstupné. Jenže pravý obránce Dani Alves zřejmě během dovolené přehodnotil svoji situaci a vypadá to, že na Camp Nou odehraje i poslední rok smlouvy.

Situace Daniho Alvese zažila v posledních dnech pořádný obrat a k dnešnímu dni je prakticky jisté jeho setrvání v Barceloně. Brazilec přišel na Camp Nou v roce 2008 ze Sevilly za 29,5 milionů eur (plus šest ve formě bonusů) a výkony, které během té doby předváděl, byly na velmi vysoké úrovni, byť v posledních sezónách přeci jen mírně poklesly. Ostatně jako téměř u všech jeho spoluhráčů.

I proto vše poukazovalo na to, že poslední rok smlouvy v Barceloně neodkroutí a vydá se poznávat další evropskou soutěž. Jenže zájem francouzského Paris SG, který byl s Alvesovým jménem spojován nejčastěji, postupně uvadal a nyní se zdá, že jedinou pákou, která by mohla přimět brazilského reprezentanta k odchodu je neodmítnutelná nabídka, jak pro něho, tak i pro klub.

To znamená kontrakt, který by hodně překonal současný Alvesův barcelonský plat (6,5 milionů eur ročně) na několik let dopředu a do klubové kasy přivál nějakých 15 milionů eur. Jenže nic takového se zatím na obzoru nerýsuje a ani se nečeká, že by se tak do konce letního přestupového okna, do 31. srpna, něco takového objevilo. Kolem hráče sice zakroužilo několik zájemců, jenže to, co nabízeli, bylo daleko od spokojenosti Daniho Alvese.

A co Luis Enrique? Brazilec má kvality, které staví nový trenér hodně vysoko. Z toho důvodu by byl nadšený, kdyby Alves zůstal v mužstvu. Ví, že s Alvesovou přítomností by pravá strana hřiště byla velmi silnou zbraní a věří, že se mu povede nakopnout fotbalistu, aby se rozpomněl na někdejší skvělé výkony. Ve svých 31 letech má pořád co nabídnout. A Luis Enrique je skvělý motivátor a nyní vše nasvědčuje tomu, že pro něj bude velmi důležitým prvkem v sestavě.

Teď si ještě musí Luis Enrique s Alvesem pohovořit, k čemuž dojde příští týden až se Dani Alves vrátí zpět do tréninku.

Původně se zdálo, že případný příchod hráče pro pravou stranu Juana Guillerma Cuadrada bude podmíněn odchodem Daniho Alvese, jenže v posledních dnech začalo vedení klubu zvažovat možnost, že bude mít fotbalisty v kádru oba. Situace je teď paralyzována a čeká se, až se kolumbijský reprezentant vrátí z dovolené, aby se mohly navázat kontakty s Fiorentinou. Její prezident Della Valle trvá na ceně 40 milionů eur, ovšem Barcelona není ochotná zaplatit víc než 30. Roli by mohla sehrát i vůle hráče působit v katalánském klubu.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 28.07. Odpovědět

Cuadrado do United !!! Smajlík 7

Kuzma

Já jsem pro co nejrozsáhlejší obměnu týmu a tak trochu jsem doufal, že s Afellayem a Songem odejde i Xavi a Alves. Hráči, kteří už nám nemají co nabídnout. A s takovou bych byl za příchod ještě jednoho stopera, pravého obránce a záložníka, přičemž jenom ten pravý obránce by mohl být top, jako stoper by mi stačil třeba Fontás.

YojiBiomehanika
Reklama
Reklama
Nejnovější články