Zpět na » Primera Division » Výsledky 34. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 34. kola Primera división

0

13.05. - Aktualizováno! V sobotu odehrály své zápasy dva týmy, které stále bojují o zisk titulu. Po gólové přestřelce s Espanyolem, ve které měl konečné slovo Real Madrid, vyhrál bílý balet 4-3. Sevilla si stále drží naděje, protože porazila Recreativo 2-1. Barcelona doma jen remizovala 1-1 s Betisem Sevilla.

První z těchto dvou zápasů se odehrál na stadionu Santiaga Bernabeu, kde se střetl domácí Real Madrid s Espanyolem Barcelona. Real dokázal otočit pro něho špatně se vyvíjecí utkání a díky gólu v úplném závěru vyhrál 4-3. Sevilla nedopustila žádné komplikace a doma si poradila s Recreativem. Měla hodně šancí, ale proměnila jen dvě a zvítězila 2-1.

Real Madrid 4 – 3 Espanyol Barcelona

Utkání na San Bernabeu začalo opravdu nečekaně. Real sice podle očekávání kontroloval míč, ale do vedení se jako první dostali hosté. V 15. minutě totiž nikým neotravovaný Rufete nacentroval míč z pravé strany Pandianimu a ten se v zakončení nemýlil. O deset minut později nastala prakticky identická situace, ve které znovu Pandiani nekompromisně zakončil. Domácím se podařilo rychle odpovědět a to v podobě gólu Van Nisterlooye. Nicméně svůj hattrick završil ve 34. minutě Pandini a dal utkání velice překvapivý směr. Do druhé půle nastoupili lépe hráči Realu. Hned na začátku totiž snížil Raúl, po něm do prázdné branky zakončil Reyes a rázem bylo srovnáno. Domácí stále tlačili, ale ten vytoužený a vítězný gól přišel až v samotném závěru a zařídil ho Higuaín.

Góly: 0-1. Min. 15. Pandiani 0-2. Min. 26. Pandiani 1-2 Min. 29. Van Nistelrooy 1-3. Min. 34. Pandiani 2-3. Min. 48. Raúl 3-3. Min. 57. Reyes 4-3. Min. 89. Higuaín

Real Madrid:

Iker Casillas; Cicinho (Helguera, min.46), Sergio Ramos, Cannavaro, Roberto Carlos; Emerson, Diarra; Higuaín, Guti (Reyes, min.46); Raúl (Miguel Torres, min. 90) y Van Nistelrooy
.Espanyol:
Kameni; Velasco (Jarque, min. 75), Lacruz, Marc Torrejón, Chica; Angel, Costa; Rufete (Coro, min. 67), Jonatas, Moha; y Pandiani (Luis García, min. 60).

Sevilla 2 – 1 Recreativo Huelva

Sevilla hned ze začátku ukázala, že chce aplikovat svůj útočný styl a hostující obraně to dělalo problémy. Zejména dvojice Jesús Navas a Dani Alves, kteří si spolu velice dobře rozumí. První gól padl po centru Alvese, který prodloužil Fabiano a Maresca zakončil. Domácím to nestačilo a i nadále hráli velmi útočně. Nicméně do konce první půle už se jim branku vstřelit nepodařilo. Ve druhé půli se kopaly dvě penalty. Jedna na každé straně a obě dvě byly proměněny, a tak skóre na konci utkání bylo 2-1.

Góly: 1-0, M.13: Maresca. 2-0, M.81: Luis Fabiano, (penalta) 2-1, M.89: Jesús Vázquez, (penalta)

Sevilla FC:

Palop; Daniel Alves, Aitor Ocio (Alfaro, m.84), Dragutinovic, Escudé; Jesús Navas, Poulsen, Maresca (Martí, m.59), Puerta; Luis Fabiano y Kerzhakov (Renato, m.73).
Recreativo de Huelva:
Laquait; Merino, Mario, Pablo Amo, Poli; Cazorla, Barber, Jesús Vázquez, Aitor (Cheli, m.77); Rosu (Uche, m.61) y Sinama-Pongolle (Javi Guerrero, m.66)

Nástic 1 – 3 Real Sociedad

Gimnástic Tarragona má už prakticky jistý sestup, a tato domácí prohra s Realem Sociedad, který ještě nějakou tu šanci na záchranu má, to jen potvrzuje Po dvou rychlých gólech se domácí vzpamatovat už nedokázali.

Góly: 0-1, m.12: Garitano 0-2, m.23: Savio 1-2, m.30: Portillo 1-3, m.71: Ansotegi

Gimnàstic:
Rubén Pérez, Calvo, Navas, Matellán, Marco, Chabaud, Morales (Grahn, m.56), Campano (Cuellar, m.68), Pinilla (Merino, min.26), Rubén Castro y Portillo.
Real Sociedad:
Bravo, Rekarte, Juanito, Víctor López, Estrada, Garitano, Aramburu (Xavi Prieto, min.55), Ansotegi, Savio, Kovacevic (Alonso, min.85) y Herrera (Díaz de Cerio, min.80).

Osasuna 1 – 4 Villarreal

Villarreal ještě stále sní o pohárových příčkách a tato výhra to jen dokazuje. Výrazně se na ní podílel Diego Forlán, který zaznamenal hattrick.

Góly: 0-1, m.6: Pires 1-1, m.17: Valdo 1-2, m.64: Forlán 1-3, m.87: Forlán 1-4, m.92: Forlán

Osasuna:
Ricardo; Izquierdo (Webó, m.65), Cuéllar, Josetxo (Nekounam, m.86), Corrales; Juanfran, Puñal, Raúl García, David López; Valdo y Soldado (Juanlu, m.73).
Villarreal:
Viera; Venta, Gonzalo, Fuentes, José Enrique; Senna (Somoza, m.81), Tacchinardi; Cani, Pires (Mati Fernández, m.71), Marcos (Guille Franco, m.58); y Forlán.

Celta Vigo 1 – 2 Levante

Góly: 0-1, m. 38: Reggi (p.) 0-2, m. 48: Riga 1-2, m. 61: Baiano

Celta de Vigo:
Esteban; Ă�ngel, Tamas, Contreras, Placente (De Riider, min 79); Núñez (Bamogo, min 52), Iriney (Pablo García, min 17), Oubiña, Gustavo López; Nené y Baiano.
Levante:
Molina; Descarga, Alexis, �lvaro, Rubiales; Ettien (D' Diaye, min 50), Tommasi, Camacho, Courtois; Reggi (Kapo, min 61) y Riga (Manolo, min 87).

Racing 0 – 2 Mallorca

Góly: 0-1, min 53. Navarro 0-2, min 59. Arango.

Racing de Santander:
Toño; Pinillos (Juanjo, min 63), Rubén, Garay, Cristian Fernández; Scaloni, Vitolo, Colsa (Balboa, min 58), Serrano (Cristian Ă�lvarez, min 72); Munitis y Zigic.
Mallorca:
Moya; Héctor, Ballesteros, Nunes, Navarro; Ibagaza (Basinas, min 74), Pereyra; Varela (Jankovic, min 61), Arango, Jonás; y Víctor (Trejo, min 69).

Getafe 1 – 4 Atlético

Góly: 0-1, m. 2: Fernando Torres 0-2, m. 18: Manichej 1-2, m. 60: Manu del Moral 1-3, m. 64: Fernando Torres 1-4, m. 88: Galletti, (penalta)

Getafe:
Pato Abbondanzieri; Contra, Belenguer, Tena, Paredes; Redondo (Pachón, m. 75), Celestini, Casquero, Nacho (Vivar Dorado, m. 46 (Albín, m. 66)); Manu del Moral y Güiza
Atlético de Madrid:
'Pichu' Cuéllar; Seitaridis, Zé Castro, Fabiano Eller, Antonio López; Luccin (Costinha, m. 65); Galletti, Jurado ('Kun' Agüero, m. 67), Maniche, Petrov; y Fernando Torres (Maxi Rodríguez, m. 81).

Athletic 1 – 1 Deportivo

Góly: 1-0 Murillo, min. 57 1-1 Riki, min. 62

Athletic:
Aranzubia: Expósito, Prieto, Sarriegi, Javi González; Iraola, Murillo, Javi Martínez, Gabilondo (Llorente, min.76); Etxeberria (Yeste, min.63) y Urzaiz.
Deportivo:
Aouate; Coloccini, Lopo, Andrade, Capdevila; Sergio, De Guzmán (Pablo Ă�lvarez, min.73); Estoyanoff (Bodipo, min.46), Juan Rodríguez, Riki (Filipe, min.80); y Arizmendi.

Barcelona 1 – 1 Betis

Barcelona se mohla zase vzdálit svým pronásledovatelům o dva body, ale tuto nabídku odmítla, když na Nou Campu remizovala s Betisem. Nicméně Barca začala aktivně a hned v páté minutě si penaltu vykoledoval Deco. Míč si postavil Brazilec Ronaldinho a bez problému hostujícího brankáře překonal. Poté měla Barca několik pěkných šancí, ale v tempu začala polevovat. To se jim vymstilo v samotném závěru, kdy hosté velmi rychle rozehráli standardní situaci, kterou úspěšně zakončil Sobis.

Góly: 1-0, m. 5: Ronaldinho (p) 1-1, m. 88: Sobis

Barcelona:
Valdés; Zambrotta (Belletti, min.46), Thuram, Puyol, Gio, Iniesta, Xavi, Deco, Messi (Saviola, min.74), Ronaldinho (Edmilson, min.66) y Eto'o.
Betis:
Contreras; Ilic, Juanito, Melli, Isidoro, Vogel, Capi, Odonkor (Robert, min.70), Rivera (Assunçao, min.59), Fernando (Sobis, min.62) y Edu.

Valencie 2 – 0 Real Zaragoza

Valencie se stále ještě chce zapojit do souboje o titul, a tak musela bezpodmínečně vyhrát. K tomu je také už ve 20. minutě nasměroval Moretti. Domácí poté mohli svůj náskok zvýšit na 2-0, ale David Villa neproměnil penaltu. Nicméně nakonec se jim náskok přece jen v prvním poločase podařilo zvýšit, a to díky gólu Silvy. Ve druhé půli sice hosté přidali, ale žádný gól ani bod už nevytěžili.