Zpět na » Primera Division » Moratu prodáme za 30, s odkupní klauzuli za 18 milionů eur, nabízí Real Madrid dvě varianty obchodu

Primera Division - Moratu prodáme za 30, s odkupní klauzuli za 18 milionů eur, nabízí Real Madrid dvě varianty obchodu

Moratu prodáme za 30, s odkupní klauzuli za 18 milionů eur, nabízí Real Madrid dvě varianty obchodu © marca.com - Álvaro Morata

2

Líbilo se

12.06. - Real požaduje za útočníka Álvara Moratu 30 milionů eur. Takovou cenu hodilo vedení klubu na přestup odchovance místní akademie. Rozuměno samotný přestup, bez jakékoliv opce na možnost koupit ho během následujících sezón zpátky. A to Moratovi končí smlouva za rok. Anebo nabízí ještě jednu variantu. 18 až 25 milionů eur za přestup, ovšem s podmínkou, že v následujících dvou letech by ho mohl Real získat zpět, samozřejmě s příplatek ve výši 30% původní přestupové ceny. Taková je zatím pracovní výše „přidané hodnoty“.

Moratovi agenti chtějí jeho situaci vyřešit co nejdříve, bez toho, aby čekali až skončí mistrovství světa. Velký zájem měl především turínský Juventus, v Anglii se ozývá nejhlasitěji Arsenal, v Německu by ho zase rád získal Wolfsburg. Jeho prezident, Španěl García Sanz má výborné vztahy s prezidentem Realu, Florentinem Pérezem. Problém je ve většině případů v tom, že zainteresované kluby buď nechtějí zahrnout klauzuli o zpětném prodeji (nevadí Wolfsburgu), nebo chtějí zvednout procenta na zisku. Výš, než je 30% navrhovaných ze strany Realu.

Vedení Realu se bude zároveň snažit dohodnou s Moratou na prodloužení smlouvy, aby ho mohlo následně pustit na hostování. Tato varianta se útočníkovi příliš nezamlouvá, ledaže by se povedla dohoda s Villarrealem a za předpokladu, že mu vedení zvedne plat na částku, kterou mu nabízí současní zájemci - zhruba kole tři milionů eur čistého.

V každém případě se již vedení Bílého baletu poohlíží o již zmiňované náhradě pro případ, že by Morata Madrid opravdu opustil. Tedy „mladíka stejných herních charakteristik“. Na seznamu už jsou vypsána jména Bentekeho (Aston Villa), Vollanda (Hoffenheim), Lukakua (Chelsea) či Iturbeho (Hellas Verona).

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

za 30? Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 proc ne za 60? 30 mega, to je cena skoro jako za Costu Smajlík 5 Smajlík 5

BeckhamKakaZidane
robaizz - 12.06. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Tak to jsem zvědav tedy, kdo si jej za tu cenu pořídí... Smajlík 2

robaizz

pro mě jako fanouška barcy celkem nepochopitelná záležitost, za jakou cenu odchází naši hráči a pak sledovat, jak se hráči jako illaramendi nebo morata prodávaj za víc jak 30. tento hoch je naprostý nekopa, to už vkládám větší naděje do tella.

YojiBiomehanika

Ta cena je přemrštěná, ale Morata nekopa?? To snad ne.

podolski
eldZii - 12.06. Odpovědět

Tak proč, když je nekopa vyhrává na skoro všech velkých turnajech své kategorie nejlepšího střelce? Neříkám, že ta cena není opravdu velká, ale ten kluk, když bude dostávat potřebný čas na hřišti, se může určitě v budoucnu řadit k top útočníkům.

eldZii

Za koho není cena přemrštěna?

sonsamuelson
Reklama
Reklama
Nejnovější články