Zpět na » Primera Division » Dokáže udržet vedení Alética pohromadě mistrovský kádr?

Primera Division - Dokáže udržet vedení Alética pohromadě mistrovský kádr?

Dokáže udržet vedení Alética pohromadě mistrovský kádr? © elmundo.es - Diego Costa bude od následující sezónu zřejmě působit v Chelsea

0

Líbilo se

19.05. - Oslava Atlética byla ohromná. Přesně jak si ligový titul zasloužil. Davy lidí po celém hlavním městě Španělska chtěly vzdát hold šampiónům. Radost stříkala u Neptunovy kašny, tradičního místa pro dostaveníčko při úspěších colchoneros, proudem. Nikdo nemyslel na sobotní finále Ligy mistrů. A už vůbec ne na to, jaké problémy bude mít vedení klubu udržet pohromadě tento mistrovský tým.

Zápas proti Realu Madrid v Lisabonu může být pro některé hráče posledním v červenobílém dresu. Bude to ta nejlepší rozlučka, ať už trofej poputuje do čtvrti Chamartín, nebo na břeh řeky Manzanares. Jeden z nich hrál na Camp Nou, s největší pravděpodobností, svůj poslední zápas v dresu Atlética. Tedy spíš posledních pár minut, protože Diego Costa vydržel na trávníku zhruba čtvrt hodiny. Zranění stehenního svalu ho vyřadilo ze hry a nedovolí mu nastoupit ani ve finálovém mači s Realem na stadionu Da Luz. Jinými slovy řečeno, Costu už v červenobílém dresu nikdy neuvidíme.

Pokud nedojde k nějakému podivnému zádrhelu (a není důvod, proč by k němu mělo dojít), Diego Costa bude od příští sezóny střílet góly za londýnskou Chelsea. Dohoda mezi kluby je upečena a ani fotbalista narozený v Brazílii není proti. Klub má jednoduše „povinnost“ prodat každý rok alespoň jednu hvězdu, aby částečně umořil dluh, který zůstává nadále hodně vysoký.

Costa zanechá v pokladně Atlética značnou částku, ani tak ovšem není vyloučeno, že ze základní sestavy odejde někdo další, jako například levý obránce Filipe Luis (rovněž spojován s Chelsea), nebo stoper Miranda, který se líbí direktivě Barcelony. Odchod Christiana „Cebolly“ Rodrígueze je dohodnut, neboť hráč chtěl nastupovat v základu, ale to by měl v Atléticu hodně složité. Z těch, kteří hráli pravidelně je dost borců, jimž přistály na stole milionové nabídky. Kromě toho Tiago zřejmě neprodlouží smlouvu a odejde jako volný hráč.

Filipe Luis slaví zisk titulu s Ardou Turanem (zdroj: elconfidencial.com)

Také brankář Courtois se bude zřejmě vracet do týmu, který vede José Mourinho. Má zde platnou smlouvu a byť vypadala jednání o prodloužení hostování v Madridu chvílemi dost nadějně, zranění Petra Čecha pravděpodobně veškeré snahy zhatilo.

Klubovým záměrem je prodávat, aby mohlo splácet dluhy. Ale nebylo by poprvé, kdy těžké váhy v kádru zůstaly věrny trenéru Simeonovi. Mnozí hráči totiž obdrželi zajímavé nabídky z velkých evropských velkoklubů již po loňské výhře ve finále domácího poháru proti Realu Madrid. A zůstali. Uvědomili si, že jsou ve vítězném týmu a pokud budou naslouchat Simeonovým radám, je možné, že progres Atlética půjde stále výš. Nakonec kádr v létě opustil pouze Radamel Falcao.

Výhrou ve finále Ligy mistrů by klub obdržel další finanční injekci. To by zlepšilo finanční situaci v pokladních knihách Atlética, což by mohlo zamezit odchodů některých hráčů. Ovšem jiná věc je, jak se k tomu postaví direktiva. Jestli na přestupech nebude tvrdošíjně trvat.

Autor rozhodující branky celé sezóny Diego Godín ve víru oslav (zdroj: as.com)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, elconfidencial.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Těžko zůstane pohromadě. Útok vždycky zvládli zacelit, ale o jiných postech už bych si nebyl tak jistý. Stan zůstane aspoň ta hlavní kostra.

Prochyno

Toto je coho sa najviac obavam. Po uspesnej sezone velkokluby rozkupia cely tim, najlepsich hracov aj trenera a v buducej sezone to bude uplne ine Atletico, ktore bude rado za stred tabulky.

Princ z Paríža

Takže Atletico nebude nakupovat?

TerryJePan

spíš aby zůstal trenér a středová záloha s Turanem a přijde Torres tak to bude zas dobré, spíš záleží jestli zůstane Simeone

ILOVEBarcelona
Reklama
Anketa

Dokáže vedení Atlética udržet mistrovský kádr pohromadě?

Ano (4)

Ano 16,0%

Ne (21)

Ne 84,0%
Celkový počet hlasů: 25
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články