Zpět na » Primera Division » Výsledky 37. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 37. kola Primera división

0

10.06. - V sobotu se od 21:00 hrálo osm zápasů, ve kterých všichni tři favorité zaváhali. Real Madrid remizoval se Zaragozou 2-2, Barcelona nad Espanyolem získala také jen jeden bod a na Mallorce, kam zavítala Sevilla, nepadl ani jeden gól. Nedělní zápasy budou aktualizovány!

V tomto kole se už mohlo rozhodnout. Real Madrid měl na svých kopačkách možnost získat titul už toto kolo, ale vzhledem k remíze Barcelony s Espanyolem, to nebylo možné. Avšak Real mohl alespoň bodově odskočit a v posledním kole by mu stačila pouze remíza. Na druhou stranu, zaváhání těchto dvou týmů nevyužila ani třetí Sevilla, která zavítala na Mallorcu, kde vybojovala také jen jeden bod. Po předposledním kole se tedy šance na zisk titulu nemění.

Real Zaragoza 2 – 2 Real Madrid

Tato sezóna je plná překvapení, které se stávají hlavně na koncích zápasů. Když na La Romareda vše nasvědčovalo tomu, že Real Madrid prohraje a ztratí tím i vedení v tabulce, stalo se právě to překvapení. Madrid v 89. minutě prohrával 2-1 a ve stejné době vyhrávala Barca nad Espanyolem 2-1. Ovšem bílý balet spasil Van Nisterlooy, který vyrovnal na konečných 2-2 a ve stejné chvíli inkasovala gól i Barca. Utkání v Zaragoze nebylo moc pohledné, protože v něm hrály spíše nervy. Ovšem po odpískané penaltě ve prospěch domácích, se tempo trochu zrychlilo.

Góly: 1-0. min.31. Diego Milito (p) 1-1. min.56. Van Nistelrooy 2-1. min.64. Diego Milito 2-2. min.89. Van Nistelrooy

R. Zaragoza:
César; Zapater, Sergio Fernández, Gabriel Milito, "Chus" Herrero; D'Alessandro, Piqué, Celades (Lafita, min.78), Aimar; Ewerthon (Movilla, min.56) y Diego Milito (Oscar, min.85).

R. Madrid:
Casillas; Sergio Ramos, Cannavaro, Helguera, Roberto Carlos; Diarra, Emerson (Guti, min.46); Beckham, Raúl (Higuaín, min.46), Robinho (Reyes, min.64); y Van Nistelrooy.

Barcelona 2 – 2 Espanyol

Utkání pro Barcelonu skončilo stejně jak začalo, špatně. Espanyol vstoupil na trávník s jasným cílem, nechat na Nou Campu pozdrav v podobě zisku bodů. Barca může litovat několika nevyužitých šancí ze začátku, ale jako první skórovali hosté. Ve 30. minutě poslal Espaynol do vedení Tamudo. Avšak na odpověď nemuseli diváci čekat nijak dlouho. Ve 43. minutě totiž vyrovnal Messi. Ten samý hráč v 57. minutě strhl vedení na stranu domácích. Oslavující Nou Camp ztichl v 90. minutě, kdy na konečných 2-2 vyrovnal znovu Tamudo.

Góly: 0-1 Tamudo, min. 30 1-1 Messi, min. 43 2-1 Messi, min. 57 2-2 Tamudo, min.90

Barcelona:
Valdés, Zambrotta, Puyol, Van Bronckhorst (Oleguer, min.46), Iniesta, Xavi, Deco, Gudjohnsen (Motta, min.77), Messi y Eto'o
Espanyol:
Kameni, Lacruz, Torrejón, Jarque, Chica, Moisés (Angel, min.61), Coro (Jonatas, min.64), Riera (Rufete, min.42), De la Peña, Luis García y Tamudo.

Atlético 2 – 3 Celta

Celta si ještě stále drží naděje na setrvání v nejvyšší španělské fotbalové soutěži. Nečekaně porazila domácí Altétio 2-3. Atlético bojuje o pohár UEFA, a tak by si každý řekl, že by toto utkání mělo mít jasný průběh, ale domácí touto prohrou jen potvrdili svůj špatný závěr v lize.

Góly: 1-0, m. 27: Maxi 1-1, m. 30: Baiano (p) 1-2, m. 47: Yago 1-2, m. 47: Yago 1-3, m. 67: Baiano 2-3, m. 70: Maxi

Atlético de Madrid:
Leo Franco; Seitaridis (Kun Agüero, m. 55), Pablo (Perea, m. 72), Fabiano Eller, Antonio López; Galletti, Luccin, Maniche (Gabi, m. 84), Petrov; Maxi Rodríguez y Fernando Torres.
Celta:
Pinto; Angel, Lequi, Contreras, Placente (Yago Yao, m. 34); Pablo García, Borja Oubiña; Gustavo López (Núñez, m. 78), Canobbio (Vila, m. 88), Nené; y Fernando Baiano.

Betis 0 – 5 Osasuna

Osasuna zničila Betis a uvedla ho tím do vážných problémů. Betis si už mohl definitivně zajistit příčky, které zajišťují setrvání v Primera división, ale po drtivé porážce od Osasuny se ještě bude muset snažit, aby se v této lize udržel.

Góly: 0-1 Miguel Flaño, min.32 0-2 Webo, min.62 0-3 Valdo, min.72 0-4, Sola, min.75 0-5, Sola, min.88

Real Betis:
Contreras; Miguel Angel, Melli, Juanito, Isidoro; Juande, Assuncao; Odonkor, Sobis (Xisco, m.77), Fernando (Edu, m.52), y Robert (Dani, m.70).
Osasuna:
Elía; Izquierdo, Cuéllar, Miguel Flaño, Monreal; Puñal; Juanfran, Raúl García (Héctor Font, m.63), Muñoz; Valdo (Josetxo, m.85) y Webó (Kike Solá, m.70).

Real Sociedad 0 – 0 Racing

Real Sociedad nevyužil zaváhání Athleticu a Betisu na to, aby ještě více zdramatizoval závěr ligy. Domácí nevyužili ani toho, že Racingu se vůbec nedařilo. Hosté hráli velmi špatně a nevytvořili si prakticky ani jednu šanci. Zápas tak oba týmy zakončili chudou remízou bez gólů.

Real Sociedad:
Riesgo; López Rekarte, Víctor López, Ansotegi, Gerardo; Garitano, Juanito (Mikel Alonso, min. 66), Savio, Estrada (Novo, min.75); Kovacevic y Díaz de Cerio (Herrera, min., 66).
Racing:
Calatayud; Christian Fernández, Alfaro, Rubén, Pinillos; Serrano, Colsa, Tomás (Vitolo, min. 78), Christian Alvarez (Felipe Melo, min. 63); Munitis y Juanjo (Balboa, min. 75).

Levante 4 – 2 Valencie

Levante se vyznamenalo v derby, které mělo vše: šest gólů, vyloučení, z toho tři na straně Valencie. Neuběhlo ani šestnáct minut a stav utkání byl 2-1 ve prospěch Levante. Navíc už Valencie hrála bez vyloučeného Canizarese. V 75. minutě vedli domácí už 4-1 a počet hráčů na hřišti se opět zmenšil. Na straně Levante byl vyloučen Kago a na straně hostů to byli Ayala a Marchena. Na konečných 4-2 upravil v 88. minutě Baraja.

Góly: 1-0: m.3: Riga 2-0: m.11: Salva 2-1: m.16: Joaquín 3-1: m.49: Riga 4-1: m.75: Courtois 4-2: m.88: Baraja

Levante:
Molina, Descarga (Manolo, m.72), Serrano, Alexis, Rubiales, Ettien (Courtois, m.60), Berson (Camacho, m.78), Tommasi, Kapo, Riga y Salva
Valencia:
Cañizares, Curro Torres (Butelle, m.11), Albiol, Ayala, Del Horno, Joaquín, Albelda, Marchena, Silva (Baraja, m.68), Angulo (Gavilán, m.46) y Villa

Villarreal 3 – 1 Athletic

Villarreal se posunul na příčku, která zajišťuje pohár UEFA a nahradil tam Atlético. V tomto utkání se jako první dostal do vedení Athleric, ale poté už byl celý zápas v režii domácích. Dva Rychlé góly po sobě zařídil Forlán a ten třetí, který spadl do branky Athletica si dal jeden s hostujících hráčů sám.

Góly: 0-1 Iraola, min. 21 1-1 Forlán (p.), min. 36 2-1 Forlán, min. 38 3-1 Ustaritz (vlastní), min. 51

Villarreal:
V iera, Javi Venta, Gonzalo, Fuentes, Jose Enrique; Josico (Somoza, m.68), Tacchinardi, Guille Franco (Mati Fernández, m.75), Cani; Pires (Arruabarrena, m.87) y Forlán.
Athletic:
Aranzubia, Javi González, Ustaritz, Sarriegi, Casas (Tiko, m.73); Iraola, Javi Martínez (Urzaiz, m.59), Murillo, Yeste; Aduriz (Llorente, m.75) y Etxeberría.

Mallorca 0 – 0 Sevilla

Ani třetí mužstvo, které bojuje o zisk titulu nedokázalo vyhrát. Sevilla mohla získat dobrou výchozí pozici do závěrečného kola, protože v případě zisku tří bodů, by měla stejný počet jako teď Real Madrid a Barcelona. Tato remíza ji tedy dává nevýhodnou pozici do poslední kola, ale ještě nic není ztraceno. Hosté měli hodně problémů se zraněními a Juande Ramos musel několikrát střídat hned na začátku utkání. Navíc Sevilla dohrávala v deseti, protože do kabin musel předčasně odejít Dragotunovic.

Mallorca:
Moyá; Héctor, Nunes, Ballesteros, Navarro; Varela (Trejo, min. 70), Pereyra, Ibagaza, Jonás; Arango (Tuni, min. 88) y Víctor Casadesús (Maxi, min. 66). ¨
Sevilla:
Palop; Hinkel (Maresca, min. 46), Javi Navarro (Chevantón, min. 56), Dragotunovic, Puerta; Daniel Alves, Poulsen, Martí, Renato; Luis Fabiano y Adriano (Escudé, min.

Getafe 0 – 1 Gimnástic

Góly: 0-1, min. 78: Irurzun

Getafe:
Abbondanzieri (Luis García, min. 65); Contra (Cortés, min.46), Belenguer, Pulido, Paredes; Mario Cotelo, Casquero, Celestini, Albín (Redondo, min. 46); Manú del Moral y Pachón.
Nástic:
Rubén Pérez; César Navas, Calvo, Matellán, Marco; Generelo (Chabaud, min. 82) Morales, Juan Díaz, Merino (Pinilla, min. 77); Irurzun y Rubén Castro.

Deportivo 2 – 5 Recreativo

Góly: 0-1; m.16: Cheli 0-2; m.18: Javi Guerrero 0-3; m.58: Cazorla 0-4; m.69: Cazorla 1-4; m.71: Bodipo 1-5; m.75: Pongolle 2-5; m.80: Juan Rodríguez (p)