Zpět na » Primera Division » Výsledky 38. kola Priemra división

Primera Division - Výsledky 38. kola Priemra división

0

17.06. - Poslední kolo je za námi. Titul získal po výhře nad Mallorcou Real Madrid. Také známe týmy, které si už určitě zahrají v příští sezóně v této soutěži. Naopak také známe ty, co sestoupí do Segunda división. Celta sice své utkání vyhrála, ale to nezabránilo tomu, aby se stala třetím sestupujícím.

Od pěti hrály své zápasy zejména týmy, které bojovaly o záchranu v Primera división. Nicméně své závěrečné představení odehrála i mužstva, kterým už o nic nešlo. Mezi tři sestupující se už na dobro zařadila Celta Vigo, která svým tříbodovým ziskem měla slušnou naději na záchranu, ale tu ji překazili Athletic Bilbao a Real Betis Sevilla. O lepší umístění se snažil také Espanyol, ale ten podlehl Deportivu.

Racing 0 – 2 Betis

Betsi hrál o udržení v Primera división, zatímco Racingu už prakticky o nic nešlo. Podle toho také vypadalo utkání, které začalo útokem Betisu. Ovšem v první půli na toho mužstvo bojující o záchranu moc nepředvedlo a hlavně nepřesvědčilo svým výkonem. Avšak v druhém poločase bylo vše jinak. Hosté začali bojovat a nakonec také zaslouženě vstřelili dva góly, které jim zajistily účast v příštím ročníku Primera división.

Góly: 0-1 Edu, min. 79 0-2 Edu, min.90

Racing:
Calatayud; Cristian Ă�lvarez, Rubén, Alfaro (De Abreu, min 85), Pinillos; Momo (Platero, min 70), Antonio Tomás (Cristian Portilla, min 66), Colsa, Serrano; Munitis y Juanjo.
Betis:
Ilic, Juanito, Rivas, Fernando Vega; Assunçao (Fernando, min 76), Rivera; Odonkor (Dani, min 55), Xisco, Edu; y Sobis (Maldonado, min 79).

Celta 2 – 1 Getafe

Celta sice bodovala, ale vrací se do Segunda división. Domácí měli šanci na postup pouze v případě zisku tří bodů, což se jim podařilo. Nicméně soupeři, kteří měli podobné starosti své zápasy vyhráli a nechali tak Celtu na sestupových příčkách.

Góly: 0-1 Redondo (m.25) 1-1 Bamogo (m.36) 1-2 Matías Lequi (m.66)

Celta de Vigo:
Pinto; Yago, Lequi, Tamas, Placente; Oubiña, Angel; Núñez ( Jonathan Vila, m.78), Nené (Jorge Larena, m.65), Gustavo López; Bamogó (Guayre, m.71)
Getafe:
Luís García; Cortés; Belenguer (Tena, m.75), Pulido, Licht; Redondo, Alberto, Sousa, Nacho (Guiza, m.75); Maris, Manu del Moral (Pachón, m.63).

Athletic 2 – 0 Levante

Athletic byl dalším adeptem na sestup, ale své utkání brilantně zvládl. Soupeřům z Valencie o nic nešlo, a tak měli domácí o něco lehčí úlohu. Oba dva góly přišly až v druhém poločase, přičemž jeden byl vlastní.

Góly: 1-0 Ă“. Serrano (vlastní) , m. 59 2-0 Gabilondo, m.76

Athletic de Bilbao:
Aranzubia: Expósito, Ustaritz, Sarriegi, Casas; Iraola (Tiko, min.72), Murillo, Javi Martínez (Aduriz, min.55), Yeste (Gabilondo, min.65); Etxeberria y Urzaiz.
Levante:
Molina; Descarga, Serrano, Alexis, Rubiales; Ettien (Nino, min.70), Tomassi, Berson (N'Diaye, min.77), Robert; Riga y Reggi (Meyong Zé, min.58).

Valencie 3 – 3 Real Sociedad

Valencie měla na rozdíl od Realu Sociedad jistou čtvrtou příčku. Hosté ještě měli malinkatou šanci na záchranu, ale tu nevyužili. Ovšem utkání začalo zběsile. Hned v první pěti minutách už byl stav 1-1. Hosté si smolně dali dva vlastní góly, ale podařilo se jim vyrovnat. Jedním gólem přispěl také hráč Valencie, který si ho poslal do vlastní brány.

Góly: 0-1,m.2: Garitano. 1-1,m.5: Villa. 2-1,m.19: Víctor López (vlastní) 2-2,m.35: Díaz de Cerio. 3-2,m.82: Estrada (vlastní) 3-3,m.90+, Moretti (vlastní)

Valencia:
Butelle, Córcoles, Albiol, Moretti, Curro Torres, Jorge López (Nacho Insa, m.84), Baraja, Albelda (Pallardó, m.60), Gavilán (Regueiro, m.73), Silva y Villa
Real Sociedad:
Riesgo, Gerardo, Ansotegi, Víctor López, López Rekarte (Ă�lvaro Novo, m.67), Estrada, Juanito (Alonso, m.67), Garitano, Savio, Díaz de Cerio, Kovacevic (Herrera, m.77).

Espanyol 1 – 3 Deportivo

V tomto utkání už o moc nešlo, a tak hrály oba dva týmy uvolněně. Espanyol v předešlém kole vzal v derby Barceloně důležité body a teď už jen celou sezónu zakončil. Sice ne vítězstvím jak by si přál.

Góly: 1-0: Raúl Tamudo, min.47 1-1: Iago, min.60 1-2: Sergio, min.62 1-3: Riki, min.83

Espanyol:
Iraizoz, Lacruz (Julián, m.72), Torrejón, Jarque, Chica, Rufete, Ă�ngel (Ito, m.79), Jonatas, Coro, Luis García y Tamudo.
Deportivo:
Aouate, Coloccini, Lopo, Andrade, Filipe, Sergio (Verdú, m.68), Juan Rodríguez, Arizmendi (Riki, m.79), Iago, Cristian y Bodipo (Manuel Pablo, m.46)

Real Madrid 3 – 1 Mallorca

Z tohoto zápasu se vyklubal celkový vítěz Primera división. Aby měl Real Madrid titul jistý, potřeboval zvítězit. Nakonec se mu to podařilo, ale začátek nebyl pro domácí nejlepší. Real Madrid zřejmě do utkání vykročil špatnou nohou, protože v prvních minutách měla Mallorca několik šancí. Gól z toho vytěžila už v 15. minutě a celý stadion utichl. Poté se Real zvedl a začal útočit. Ovšem gól zařídil až v druhém poločase střídající Reyes. Zhruba o deset minut později poslal Real do vedení hlavičkou Diarra a fanoušci začali slavit. Vítězství potvrdil prudkou střelou ještě jednou Reyes a Real Madrid mohl oslavovat titul.

Góly: 0-1. Min. 15. Varela 1-1. Min. 68. Reyes 2-1. Min. 81. Diarra 3-1. Min. 84. Reyes

Real Madrid:
Iker Casillas; Míchel Salgado, Sergio Ramos, Cannavaro, Roberto Carlos; Beckham (Reyes, min. 67), Emerson (Guti, min.46), Diarra, Robinho; Raúl y Van Nistelrooy (Higuaín, min.30).
RCD Mallorca:
Moyá; Héctor, Nunes (Ramis, min. 35), Ballesteros, Fernando Navarro; Jonás, Pereyra, Basinas, Varela (Trejo, min.89); Arango y Víctor (Maxi López, min. 68).

Gimnástic 1 – 5 Barcelona

Podle očekávání Barcelona v tomto utkání dominovala, ale vše měl v rukou její největší rival, Real Madrid. Barca si do poločasu zařídila vedení 3-0, a tak ji zbývalo už jen čekat. Real v tu chvíli prohrával 0-1, a proto měla Barca slibné šance. Ovšem Real utkání otočil a Barca s tím už nemohla nic dělat.

Góly: 0-1 Puyol (m.20) 0-2 Messi (m.34) 0-3 Ronaldinho (m.37) 0-4 Messi (m.49) 1-4 Grahn (m.82) 1-5 Zambrotta (m.90)

Gimnàstic Tarragona:
Rubén Pérez, Calvo, César Navas, Matellán, Marco, Chabaud, Morales (Merino, min. 71), Generelo (Pinilla, min. 56), Ismael, Cuéllar (Grahn, min. 63) y Portillo.
Barcelona:
Valdés, Zambrotta, Thuram (Oleguer, min. 72), Puyol, Gio, Deco (Motta, min. 71), Xavi, Iniesta, Messi (Ezquerro, min. 80), Ronaldinho y Eto'o.

Sevilla 0 – 1 Villarreal

Sevilla měla na zisk titulu jen malé šance. Naopak Villarreal hrál o pohár UEFA. Poté co Barca po poločase vyhrávala 3-0, ztratila Sevilla motivaci. To využil Villarreal a v 50. minutě vsítil jediný gól zápasu Fuentes.

Góly: 0-1, M.50: Fuentes.

Sevilla:
Palop; Hinkel (Maresca, m.46), Aitor Ocio, Escudé, David; Alfaro (Chevantón, m.56), Martí, Poulsen, Puerta; Kanouté y Luis Fabiano (Kerzhakov, m.56).
Villarreal:
Viera; Javi Venta, Quique Ă�lvarez, Fuentes, José Enrique; Senna, Josico (Somoza, m.40), Cani, Pires; Guille Franco (Nihat, m.80) y Tomasson (Arruabarrena, m.89).

Recreativo Huelva 1 – 1 Real Zaragoza

Zaragoza potřebovala jediný bod, aby si příští sezónu zahrála v poháru UEFA. Remíza 1-1 ji tento bod zajistila. Ovšem domácí vstřelili gól už ve třetí minutě a Zaragoza měla co dělat.

Góly: 1-0 Javi Guerrero (m.3) 1-1 Diego Milito (m.75)

Recreativo:
Laquait, Merino (Lago, m.53), Beto, Poli, Arzo, Cheli (Juanma, m.78), Jesus Vázquez, Aitor, Cazorla, Uche (Pongolle, m.60) y Javier Guerrero.
Zaragoza:
César, Zapater, Piqué, Gabi Milito, Herrero; Aimar, Celades, Movilla (Ewerthon, m:46), D' Alessandro (Longas, m.53), Lafita y Diego Milito (Aranzabal, m.79).

Osasuna 1 – 2 Atlético

Atlético se špatnými výkony v závěru sezóny samo sesadilo z příček, které zajišťují pohár UEFA. Avšak před tímto kolem mělo ještě určitou šanci. Za předpokladu, že by Zaragoza nebo Villarreal své zápasy prohráli, Atlético by se v případě zisku tří bodů na tyto příčky opět vrátilo. Ovšem tak se nestalo a Atlético si může vyčítat špatné výkony v závěru.

Góly: 0-1, m.38: Maxi Rodríguez. 1-1, m.47: Milosevic 1-2, m.52: Monreal (vlastní)