Zpět na » Primera Division » Výsledky sobotních zápasů 12. kola

Primera Division - Výsledky sobotních zápasů 12. kola

Výsledky sobotních zápasů 12. kola © -

0

11.11. - Velmi překvapivý výsledek nám nabídl zápas mezi Getafe a Barcelonou, kde klub z předměstí Madridu zvítězil 2-0. V druhém utkání 12. kola Primera división vyhrála Valencie na Mestalle 3-0 nad Realem Murcia.

Getafe 2 – 0 Barcelona

Od začátku sezóny se Barcelona snaží protrhnout nelichotivou sérii na hřištích soupeřů, ale ani včerejší zápas v Getafe ji k tomu nenapomohl. Barceloně se zatím podařilo vyhrát venku jen jednou a po sobotním utkání, má na kontě už dvě prohry mimo Nou Camp. Naopak Getafe porazilo Barcelonu ve španělské nejvyšší soutěži poprvé a zaslouženě si připsalo tři body.

Barca má na stadion Coliseum špatné vzpomínky, protože zde prohrála 4-0 v odvetném semifinálovém utkání Copa del Rey, a proto se sem přijela pomstít. Avšak setkala se s velmi dobře organizovaným a uspořádaným mužstvem, které vycházelo z dobré obrany.

Ze začátku byly šance na obou stranách, ale vždy jim scházelo přesné zakončení. Za Barcelonu měl dvě šance Henry a za domácí to byl Pablo. Ovšem když už byla odehrána skoro půlhodina utkání, vstřelil gól Manu Del Moral. Do vápna centroval Licht, míč hlavou posunul Sousa a Manu Del Moral zakončil. Barca od této doby byla velmi zaskočená a už si prakticky nevytvořila žádnou šanci.

Rijkaard se rozhodl poslat na hřišti dva mladíky. Nicméně ani Bojan ani Dos Santos nedokázali s výsledkem nic udělat. Naproti tomu Getafe si v druhém poločase vytvořilo několik šancí. Navíc byl pět minut před konce vyloučen Zambrotta a Barca dohrávala zápas o deseti. Když už hodně diváků opouštělo stadion, zvýšil na 2-0 Albín a bylo vymalováno.

Góly: 1-0. Min.27. Manu del Moral 2-0. Min.89. Albin

Valencie 3 – 0 Murcia

Valencie se chtěla v tomto zápase omluvit svým divákům za porážku v lize mistrů od Rosenborgu a také se jim to podařilo. V lize prohrála Valencie na Mestalle dvakrát po sobě a diváci se hodně zlobili. První výhru si s Valencií připsal také nový trenér, Ronald Koeman.

Už samotný začátek zápasu všem napověděl, v jakém rytmu se asi bude utkání odehrávat. Domácí začali velmi aktivně, ale ani hosté se nenechali zahanbit. Ovšem ti vysoké tempo Valencie nevydrželi dlouho a v jedenácté minutě inkasovali. Domácí využili standardní situace, kterou rozehrál David Silva. Ten posadil míč na hlavu Helguerovi a domácí vedli 1-0.

Druhý gól přišel v 26. minutě. Albelda využil chyby hostující obrany a přihrál Villovi a brankář Murcie musel lovit míč ze své branky podruhé. V druhém poločase se trefil znovu David Villa a zápas pak Valencie dohrála v poklidu.

Valencie si pojistila čtvrtou pozici a také si udobřila diváky. Naopak Murcie se nachází na třinácté pozici, ale po dnešních zápasech se může propadnout až na místo sedmnácté.

Góly: 1-0. Min.11. Helguera 2-0. Min.26. Villa 3-0. Min.50. Villa