Zpět na » Primera Division » V předehrávce 28. kola La Ligy porazilo Deportivo La Coruña Celtu Vigo

Primera Division - V předehrávce 28. kola La Ligy porazilo Deportivo La Coruña Celtu Vigo

V předehrávce 28. kola La Ligy porazilo Deportivo La Coruña Celtu Vigo © marca.com - Aspas (Celta Vigo)

0

15.03. - AKTUALIZOVÁNO Záchranářský souboj dvou celků ze samotného chvostu La Ligy dopadl lépe pro La Coruñu, která porazila Celtu Vigo 3:1.

Deportivo La Coruña - Celta Vigo 3:1 (1:0)

V důležitém souboji o setrvání v Primera Division porazilo domácí Deportivo La Coruña Celtu Vigo 3:1.

Lépe do zápasu vstoupili domácí, kteří si od začátku vytvořili územní převahu. V 9. minutě ji korunoval střelou levačkou z pokutového území Ivan Riki a Deportivo se ujalo vedení. Převaha celku z La Coruñi trvala do dvacáté minuty, kdy se hra poněkud vyrovnala. Následujících deset minut patřilo Celtě, největší šanci si celek z Viga vytvořil přímým kopem Daniela Pranjiče ve 22. minutě.

Snahu Celty o vyrovnání ve 29. minutě však přibrzdil nedisciplinovaným jednáním Iago Aspas, který si v pokutovém území soupeře zahrál na Zidaneho a dal hlavičku Carlosi Marchenovi, za což vzápětí viděl od rozhodčího červenou kartu. V první půli byla hra i nadále vyrovnaná, deficit jednoho muže v poli se projevil až v poločase druhém.

Po všech stránkách kvalitnější druhý poločas načal svými kousky nejlepší hráč utkání Riki. V 54. minutě běžel hráč po přesném pasu sám na bránu a o minutu později zblízka střelou po zemi těsně minul tyč Varasovy branky.

Skóre se však měnilo až v 64. minutě, kdy Silvio Pereira nádhernou střelou z první vymetl pavučiny z branky Celty. Postupem času bylo pro oslabený celek z Viga stále obtížnější soupeři vzdorovat, a tak přicházely další šance pro Deportivo. V 75. minutě se těsně před brankářem Varasem objevil Bruno Gama, gólman Celty však míč vykopl na roh.

Nic ovšem už nezmohl o čtyři minuty později proti samostatnému úniku Diega Salomãa, který o dvě minuty dříve na hřišti nahradil střelce první branky Rikiho. Salomão při svém úniku obešel i Varase a zakončil po zemi do prázdné brány. Deportivo vedlo 3:0.

O minutu později sice zkorigoval skóre taktéž střídající Chu-Young Park, na tříbodovém zisku La Coruñi a faktu, že se Deportivu povedlo na svého soupeře v tabulce dotáhnout na tři body, však nic nezměnil.