Zpět na » Primera Division » Souhrn 9. kola PD: Barcelona a Real vyhrály venku 5:0, Bilbao s Valencií tápou

Primera Division - Souhrn 9. kola PD: Barcelona a Real vyhrály venku 5:0, Bilbao s Valencií tápou

Souhrn 9. kola PD: Barcelona a Real vyhrály venku 5:0, Bilbao s Valencií tápou © marca.com - Falcao (Atlético Madrid) dává gól

2

28.10. - REVIEW Barcelona se dál hřeje v čele tabulky, protože vysokým rozdílem vyhrála na hřišti Raya Vallecana. Dva góly dal Messi. Jen o skóre hůře je na tom Atlético, které si poradilo s Osasunou. Valencia a Bilbao pokračují v nevýrazných a špatných výkonech, Levante zdolalo Granadu, Mallorca podlehla Realu 0:5.

Espanyol BarcelonaEspanyol 0:0 Málaga CFMálaga Club de Fútbol

Espanyol a Málaga prožívají naprosto odlisný vstup do sezony, a tak se utkal překvapivě špatně hrající Espanyol s mužstvem Málagy, které i přes odchod některých hráčů hraje nahoře. Utkání příliš fotbalové krásy nepřineslo a skončilo bez branek.

V zápase byli mírně lepším týmem domácí fotbalisté, kteří drželi míč častěji na svých kopačkách a také více stříleli na bránu. Ovšem stejně jako soupeř bez efektu. Mnoho střeleckých pokusů navíc mířilo mimo bránu, takže gólmani se moc nepotili. Dobrou šanci rozhodnout měl v 77. minutě domácí Juan Albín, ale hlavou hostující síť nerozvlnil. Nebylo divu, že zápas skončil bezbrankovou remízou.

Real Betis SevillaBetis Sevilla 1:0 (1:0) Valencia CFValencia CF

Branky: 9. Salva Sevilla

Valencii se v aktuálním ligovém ročníku nedaří, což potvrdila i na hřišti Betisu, kde prohrála brankou z 9. minuty. Tým trenéra Pellegrina prohrál počtvrté v sezoně a řadí se mezi průměrná mužstva španělské ligy. Betis naopak svému soupeři bodově utekl.

Utkání rozhodla hned první větší šance. V 9. minutě se k odraženému míči dostal na hranici vápna Salva Sevilla a pohotovou střelou rozradostnil domácí příznivce. Hosté se ještě v první půli pokoušeli odpovědět střelou Soldada, ten ale mířil vedle. Právě hostující útočník byl nejnebezpečnějším hráčem svého týmu a v 68. minutě moc nechybělo, aby vyrovnal. Míč z jeho hlavy zamířil na břevno. Pak střílel ještě jednou, jenže zase ne mezi tři tyče, a tak se Betis mohl radovat z těsného vítězství.

Real Club Celta de VigoCelta Vigo 1:1 (1:1) Deportivo La CoruňaDeportivo La Coruňa

Branky: 8. Bermejo - 29. Juan Domínguez

Duel týmů z druhé poloviny tabulky skončil remízou, když obě branky utkání padly v prvním poločase. Pro Celtu to znamená první remízu v sezoně a zároveň první bodovou ztrátu na domácím stadionu od prvního kola, kdy podlehla Málaze. Deportivo čeká na vítězství již osm zápasů.

A právě pro hosty začal zápas smolně, protože v 8. minutě Aspas se štěstím přihrál Bermejovi, který také s trochou dávkou štěstí dopravil míč do sítě. Jinak se hrál vyrovnaný fotbal, ani jedno z mužstev nemělo větší převahu. Ve 29. minutě se navíc podařilo hostům vyrovnat, když Valeron chytře přihrál Juanu Domínguezovi, jenž sám před gólmanem nezpanikařil a poslal míč k tyči. Pro domácí se střetnutí zkomplikovalo na začátku druhé půle, kdy byl vyloučen Cabral, nicméně La Coruňa výhodu nevyužila a další gól nepřidala.

Rayo VallecanoRayo Vallecano 0:5 (0:1) FC BarcelonaFC Barcelona

Branky: 20. Villa, 48. a 89. Messi, 78. Xavi, 80. Pedro

Suverénní jízda španělskou ligu v podání barcelonských fotbalistů pokračuje. Ve Vallecanu si otevřeli střelnici a vyhrála poosmé z devíti zápasů. Domácí fotbalisté se snažili, bojovali, ale na hvězdného soupeře to bylo málo.

Hostující trenér Tito Vilanova poslal do základní sestavy Davida Villu, kterého většinou nechával na lavičce, a udělal dobře. Španělský kanonýr totiž ve 20. minutě otevřel skóre, čímž utlumil odpor soupeře. Chvíli po přestávce na něho navázal Lionel Messi, kterému přihrál Montoya.

Hráči Vallecana nesložili zbraně, tlačili se do útoku a při jedné z příležitostí měl brankář Valdés co dělat, aby míč chytil. Domácí své náznaky šancí nevyužili, pak byl kouč Vallecana vykázán na tribunu a tím i skončila naděje Vallecana na zdramatizování. Za chvíli totiž do otevřené obrany vletěl Xavi a zvýšil na 3:0, o dvě minuty později přidal další gól Fábregas a konečnou podobu výsledku dal Messi.

Real ZaragozaReal Zaragoza 2:1 (2:0) Sevilla FCSevilla FC

Branky: 36. Hélder Postiga, 45. Sapunaru - 70. Medel

Sevilla hledá formu ze začátku sezony. V Zaragoze prohrála, což znamená, ze čtyř posledních zápasů uhrála jen tři body a klesá tabulkou. Zaragoza naopak podruhé v řadě vyhrála, což se jí povedlo poprvé v sezoně a zatím se drží daleko od sestupových vod.

V Zaragoze se hrál vyrovnaný fotbal, přičemž hosté měli častěji míč na svých kopačkách. Jenže to jim bylo málo platné, když v první půli dvakrát inkasovali. Ve 36. minutě své umění předvedl Hélder Postiga, který si obhodil obránce a pak sám před brankářem oklamal tělem tak, že míč už pak posílal do prázdné brány. Na konci první půle zvýšil obránce Sapunaru, který hlavou zužitkoval standardní situaci zahranou Víctor Rodríguezem.

Chvíli po přestávce mohl Zaragozu uklidnit Apoňo, jenže velkou šanci nedal a pak v 70. minutě po závaru ve vápně zdramatizoval zápas Medel. Nicméně domácí pak velmi spolehlivě bránili a soupeře pouštěli do minima ohrožení branky. Tři body zůstaly v Zaragoze.

Levante UDLevante UD 3:1 (1:0) GranadaClub Granada

Branky: 12. a 60. Martins, 73. Pedro Ríos - 84. El Arabi

Fotbalisté Levante byli v zápase proti Granadě mírným favoritem, což potvrdili i na hřišti a připsali si další tři body. Znovu se brankami blýskl útočník Obafemi Martins, hosté korigovali v závěru a zase je čeká hlavně boj o záchranu.

Mužstvo Levante hraje už druhou sezonu za sebou v horní polovině tabulky i díky tomu, že dobře doplňuje kádr. Dokumentuje to příchod nigerijského fotbalisty Martinse, který první dva góly svého týmu a nasměroval ho k vítězství. Levante hrálo dobře, vytvořilo si více příležitostí a soupeře pouštělo do minima nebezpečných akcí. Když už to bylo o tři góly, snížil v 84. minutě El Arabi, který dal výsledku jen konečnou podobu.

Athletic BilbaoAthletic Bilbao 1:2 (0:1) Getafe CFGetafe CF

Branky: 94. San José - 12. Juan Rodríguez, 58. Álvaro Vázquez

Další zápas, ve kterém hráči Bilbaa doufali v odraz k lepším výkonům, skončil porážkou a situace v týmu Athleticu už je vážná. Naopak Getafe vyhrálo potřetí ze čtyř zápasů a vystoupalo do středu tabulky.

Domácí svého soupeře přestříleli, měli častěji míč na svých kopačkách, ale co jim to bylo platné, když Getafe bylo produktivnější. Hosté otevřeli skóre již ve 12. minutě, to se hlavou trefil Juan Rodríguez. Když pak v 58. minutě Vázquez zvýšil na 2:0, vypadalo to s Bilbaem velmi špatně. Domácí hráči už si pak toho moc nevytvořili a gól San Josého vůbec nic neřešil.

Atlético MadridAtlético Madrid 3:1 (2:1) Osasuna PamplonaOsasuna Pamplona

Branky: 31. Miranda, 35. Raúl García, 73. Falcao - 43. Lamah

Atlético Madrid šlape Barceloně na paty i nadále. V utkání proti Osasuně neponechali svěřenci trenéra Simeoneho nic náhodě a soupeři vstřelili tři góly, opět se trefil kanonýr Falcao. Mužstvo Osasuny je s pěti body na posledním místě tabulky.

Domácí byli lepším a aktivnějším týmem a do vedení se zaslouženě dostali ve 31. minutě, když se po standardní situaci hlavou trefil Miranda. O čtyři minuty později zvýšil Raúl García, který dokonale využil dezorientace defenzivy Osasuny. Ještě do přestávky sice snížil Lamah, jenže v 73. minutě hosté nechal v pokutovém území prostor Falcaovi a ten toho pochopitelně naplno využil.

Real MallorcaReal Mallorca 0:5 (0:2) Real MadridReal Madrid CF

Branky: 8. a 70. Higuaín, 22. a 73. C. Ronaldo, 90. Callejón

Kdo čekal, že by fotbalisté Mallorcy mohli Real potrápit, ten byl zklamán. Hosté šli celkem jistě za výhrou, když důležitou práci odvedli už v prvním poločase. Real však na vedoucí duo stále ztrácí propastných osm bodů.

Domácí drželi s favoritem krok pouze zhruba dvacet minut. Po hrubce jednoho z obránců poslal už v 8. minutě Real do vedení Higuaín, což ještě tolik neznamenalo. Jenže po brance Cristiana Ronalda hráči Mallorcy jakoby zápas zabalili a po přestávce už šlo o exibici. V 70. minutě se podruhé v utkání trefil Higuaín, o tři minuty později ho napodobil Ronaldo, jenž zužitkoval právě útočníkovu dobrou přihrávku. V závěru přidal pátý gól Callejón.