Zpět na » Primera Division » Souhrn 7. kola PD: Atlético se dotáhlo na Barcelonu, řádil Falcao

Primera Division - Souhrn 7. kola PD: Atlético se dotáhlo na Barcelonu, řádil Falcao

Souhrn 7. kola PD: Atlético se dotáhlo na Barcelonu, řádil Falcao © o-posts.net - Radamel Falcao

1

08.10. - REVIEW Radamel Falcao se postaral o obě branky Atlétika v přímém souboji o druhé místo s Malagou a jemu i jeho spoluhráčům patří druhé místo v tabulce. Získali přitom stejně bodů jako první Barca, po šesti vítězstvích a jedne remíze zůstávají neporaženi.

Real Club Celta de VigoCelta Vigo 2:0 (0:0) SevillaSevilla FC

Branky: 59. Aspas (pen.), 84. De Lucas

V páteční předehrávce mezi Celtou Vigo a Sevillou se více dařilo domácímu mužstvu, které favorita porazilo o dvě branky. Po úspěsném startu prohráli svěřenci trenéra Míchela podruhé v řadě.

K vidění byl vyrovnaný duel, ve které ani jedno mužstvo nemělo výrazně navrch. Nicméně už v první půli měli bíže ke skórování domácí, jenže Chu Young Park ve velké šanci selhal. Do vedení se Celta Vigo dostala po hodině hry. Po zákroku Madura v pokutovém území nařídil rozhodčí penaltu, kterou proměnil Aspas. V 84. minutě zvýšil na konečných 2:0 De Lucas, který se trefil hlavou. Domácí tak vybojovali cenné tři body.

Rayo VallecanoRayo Vallecano 2:1 (2:1) Deportivo La CoruňaDeportivo La Coruňa

Branky: 18. Piti, 29. José Carlos - 41. Pizzi (pen.)

Tři branky padly v zápase ve Vallecanu. A všechny diváci viděli v prvním poločase. Rayo se raduje ze třetí výhry v sezoně a pohybuje se v klidném středu tabulky, Deportivo zůstalo na jedné výhře. Na hřišti Raya dokázalo dát gól pouze z penalty.

Domácí klíčový krok k zisku tří bodů udělali v první půlhodině, ve které vstřelili oba své góly utkání. Skóre otevřel v 18. minutě Piti, k němuž se míč dostal po centru z levé strany. Hbitou levačkou poslal míč do sítě. Ve 29. minutě opět akce začala na levé straně, pak se z hranice vápna dostal ke střele José Carlos a tečovaný míč skončil mimo dosah hostujícího brankáře. Deportivo snížilo ve 41. minutě po přísně nařízené penaltě, úspěšným exekutorem byl Pizzi. To však bylo ze strany La Coruni vše, ve druhé půli si totiž neporadila s dobře konsolidovanou obranou Raya.

Real ZaragozaReal Zaragoza 0:1 (0:0) Getafe CFGetafe CF

Branky: 64. Diego Castro (pen.)

Hektické a nervově vypjaté střetnutí v Zaragoze rozhodla penalta v druhém poločase. Proměnilo ji hostující Getafe, které vyhrálo podruhé za sebou. To Zaragoza prohrála už popáté od nového ročníku a opět ji nejspíš čeká boj o udržení. Hlavní rozhodčí v zápase rozdal tři červené karty.

První červenou uviděl už v 9. minutě domácí Romaric, čímž výrazně zkomplikoval svému mužstvu hon za výhrou. Getafe tak mělo početní převahu, ovšem ve 24. minutě mělo štěstí, když Sapunaru nastřelil břevno. Vášně pořádně vzplály chvíli po hodině hry. Červenou kartu uviděl další domácí hráč Alvaro Gonzalez a gólman Roberto žlutou. Vše se odehrálo kvůli nařízené penaltě, kterou následně proměnil Diego Castro. Domácí mělo o dva hráče méně, přesto bojovali o vyrovnání. Dobře střílel Hélder Postiga, ale jinak byli blíže k další brance hosté. Ti také nedohráli kompletní, protože v 84. minutě musel předčasně pod sprchy Barrada. Nicméně to už na jejich vítězství nic nezměnilo.

Real ValladolidReal Valladolid 1:1 (0:0) Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona

Branky: 81. Óscar - 70. Verdú (pen.)

Po vysokém vítězství nad Vallecanem čekal hráče Valladolidu poslední celek tabulky. S ním si však nedokázali poradit a nakonec byli rádi za remízu 1:1. Trenér Pochettino se svým týmem získal druhý bod, Valladolid poprvé v sezoně remizoval.

Espanyol vstoupil do utkání nebojácně a bylo vidět, že by rád konečně zvítězil. V první půli příliš šancí k vidění nebylo, nebezpečně zahrozil hostující Wakaso, jinak se fanoušcí spíše nudili. Chvíli po změně stran se do dobré příležitosti dostal Verdú, skóroval však až v 70. minutě. To hosté dostali možnost penalty, kterou jmenovaný hráč proměnil. V té době přitom hráli hosté už v desíti lidech vinou vyloučeného Álvareze. K jejich smůle ale těsné vedení neudrželi. V 81. minutě totiž neuhlídali Óscara, jenž hlavou zužitkoval centr Eberta.

Real Betis SevillaBetis Sevilla 2:0 (1:0) Real SociedadReal Sociedad de Fútbol

Branky: 17. Paulao, 81. Rubén Castro

Fotbalisté Betisu Sevilla po dvou zápasech, ve kterých prohráli a dvakrát inkasovali čtyři góly, zabrali a doma porazil celek San Sebastianu, aniž by inkasovali gól. Připsali si tak čtvrté vítězství v aktuálním ligovém ročníku, zatímco Real Sociedad počtvrté prohrál.

Po úvodním oťukávání se v 17. minutě dostali domácí do první vážnější šance a hned skórovali. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Paulao a bylo to 1:0. Na stadionu Betisu byl k vidění vyrovnaný fotbal, hosté se snažili vyrovnat, mířili sice hlavně mezi tři tyče, ale domácí brankář vše dokázal zneškodnit. Bylo tak jen otázkou, zda se miska vah převáží ještě více na stranu domácích nebo hosté vyrovnávají. Došlo k prvnímu případu. V 81. minutě nacentroval Beňat a Rubén Castro hlavou pojistil výhru Betisu.

Levante UD 1:0 (1:0) Valencia CFValencia CF

Branky: 22. Martins

Valencia pokračuje v nevýrazných výkonech a nelichotivých výsledcích. Mužstvo trenéra Pellegrina tentokrát prohrálo na půdě Levante, opět nedalo ani jeden gól. Naopak Levante se díky zisku tří bodů dostalo před svého dnešního soupeře.

Hostující tým měl obrovskou územní převahu, míč měl na kopačkách zhruba 70% hrací doby. Přesto odjel bez bodu. Nezačal špatně, vytvořil si dobré šance, z nichž největší měl Guardado. Jenže ve 22. minutě poslal po šanci soupeře gólman Munúa dlouhý míč na rozběhnutého Martinse, ten si míč zpracoval a levačkou nechytatelně rozradostnil domácí stadion. Od té doby se hra vyrovnala, byť hráči Valencie měli pořád častěji ve své správě. Domácí se v závěru soustředili na ubránění svého náskoku, což se jim povedlo.

Real MallorcaReal Mallorca 1:2 (0:0) GranadaClub Granada

Branky: 86. Hemed - 65. El Arabi (pen.), 76. Torje

Překvapení se zrodilo na Mallorce. Domácí fotbalisté podlehli Granadě a po úspěšném začátku prohráli druhý zápas za sebou. Granada podruhé za sebou vyhrála a navíc se konečně odpoutala ze sestupového pásma. Získala velmi cenné tři body.

Diváci se branek dočkali až po změně stran. Ještě před koncem první půle zahrozil El Arabi, přesně však zamířil až v 65. minutě. A to z chybně nařízené penalty, protože zákrok Nsueho, za který dostal červenou, se odehrál těsně před vápnem. O chvíli později byl po druhé žluté vyloučen i hostující Brahimi, nicméně Granadě to nemuselo vadit. V 76. minutě totiž do vápna centr Torje, jenž si míč dobře zpracoval a pohodlně zavěsil do odkryté branky. Hráči Mallorcy se nevzdali, v 86. minutě po standardní situaci povedenou hlavičkou snížil Hemed, ale na vyrovnání už síly neměli. Granada šťastně vyhrála.

Athletic BilbaoAthletic Bilbao 1:0 (1:0) Osasuna PamplonaOsasuna Pamplona

Branky: 12. Aduriz

V souboji dvou mužstev, která v úvodu sezony neoplývají dobrou formou, byli úspěšnější fotbalisté Athleticu Bilbao. Ti vstřelili branku hned v úvodu utkání a těsný náskok uhájili až do konce. Zatímco Athletic se ze sestupového pásma vymanil, Osasuna zůstala na předposledním místě.

První ohrozili branku hosté, ale ve 12. minutě přišel centr z pravé strany, na který si do pokutového území naběhl Aduriz a pohotovou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Jinak se hrál vyrovnaný fotbal, nikdo neměl výraznou převahu. A hráči Osasuny si vybrali smůlu, Lamah totiž ve 37. minutě trefil břevno. Bojovný fotbal pokračoval i po přestávce, bylo znát, že oba týmy potřebují body. Hostům nebylo přáno, Timor trefil v 81. minutě tyč. Bilbao tak se štěstím náskok udrželo.

FC BarcelonaFC Barcelona 2:2 (1:1) Real MadridReal Madrid CF

Branky: 31. a 61. Messi - 23. a 66. C. Ronaldo

Podrobná reportáž ZDE.

Atlético Madrid 2:1 (1:1) FC Malaga

Branky: 6. Falcao, 90. Wellington (vl. gól) - 36. Santa Cruz

Byl to Radamel Falcao, kdo táhl Atlético v důležitém boji o druhé místo s Malagou, kdo určoval převahu domácích a kdo se lvím podílem na obou gólech přičinil o další vítězství méně slavného madridského klubu. Díky němu se Atlético dotáhlo s devatenácti body na první Barcelonu.

Poprvé se prosadil v šesté minutě, kdy se ze zdánlivě bezvýchodné pozice v mžiku ocitl natlačený před obráncem a Emre Belözoglu mu levačkou poslal ideální pas. Falcao byl nezastavitelný střílel, občas i přihrál a jednou ho v samostatném úniku na gólmana zastavil zvednutný praporek asistenta rozhodčího. Nesprávně.

Malaga zahrozila víceméně jen jednou střelou z dálky, ale do poločasu stihla vyrovnat. Napodobila svého soupeře, zkušený forvard Roqué Santa Cruz si naběhl na centr zleva a hlavou změnil skóre na 1:1.

I po přestávce měli domácí navrch, Falcao rozdával rány i přijímal a právě jeho silová hra v pokutovém území rozhodla o výhře. V úplném závěru zápasu přišel přímý volný kop, vyhraná hlavička do souboje, kde byl i Falcao, který se sice k míči nedostal, ale zatlačil na obránce Wellingtona tak, že ten si vstřelil vlastní gól. Branka na hranici pravidel a červenobílí zase vyhráli. Jen kvůli skóre je Barcelona před nimi.