Zpět na » Primera Division » Seriál PD: Minisouboj Ronaldo vs. Messi, 20. kolo

Primera Division - Seriál PD: Minisouboj Ronaldo vs. Messi, 20. kolo

Článek
Seriál PD: Minisouboj Ronaldo vs. Messi, 20. kolo © marca.com - Cristiano Ronaldo a Lionel Messi

2

03.05. - + ANKETA Redakce FotbalPortalu si pro Vás v rámci španělské nejvyšší soutěže s názvem Primera Division připravila nový miniseriál, týkající se dvou největších ikon v celé soutěži. Po každém kole budeme analyzovat výkony Cristiana Ronalda v dresu Realu Madrid a Lionela Messiho v dresu Barcelony a jejich hodnocení Vám nabídneme v tomto článku.

Po dohrávaném 20. kole má velmi blízko k zisku Pichichi Lionel Messi. Ten dokázal vstřelit hattrick do sítě Málagy a dvě kola před koncem tak unikl Ronaldovi, který vstřelil do sítě Athleticu pouze jeden gól. Vítězem 20. kola se tak jednoznačně stal Argentinec. Ten přispěl velikým podílem k vítězství 4:1 nad Málagou.

Střídal: NE

Ronaldo přitom mohl v utkání proti Athleticu vstřelit minimálně dvě branky. Za celý zápas totiž vypálil šestkrát na branku domácích a dokonce také kopal jednu penaltu, kterou na začátku zápasu nedokázal proměnit. U druhého gólu už Ronaldo byl, když parádní kolmicí našel Ozila, který si už se zakončením poradil bez problémů.

Ve druhé půli se trefil sám velký Cristiano. Oba hráči si vyměnili role a po centru Ozila vstřelil Ronaldo svůj 44. ligový gól v sezóně. Ve druhém poločase měl ještě dvě zajímavé příležitosti a pokaždé zakončoval mezi tři tyče Iraizozovy branky, ale gólman Athleticu už dokázal odolat a Ronaldo si tak další zásah nakonec nepřipsal.

Střídal: NE

Messi byl znovu u všech gólů svého celku. Ten první vstřelil Carles Puyol právě po akci Argentince, který vysunul Iniestu a ten nahrával právě Puyolovi. Za stavu 1:1 ještě v první půli Barca zahrávala penaltu po faulu na Iniestu. Tu si připravil na značku Lionel Messi a bez problémů skóroval - 2:1.

Druhý pokutový kop zahrával Messi ve druhém poločase a tentokrát si ho sám vybojoval, když byl v pokutovém území Málagy zkosen Dudou. Messi znovu nedal Kamenimu šanci a zvýšil už na 3:1. Svůj hattrick završil Leo o pět minut později. Po skvělé přihrávce od Iniesty se ocitl sám před Kamenim, chytře si ho přehodil a zakončil na konečných 4:1 pro Barcelonu.