Zpět na » Primera Division » Emery zůstává ve Valencii, Lotina v Deportivu končí

Primera Division - Emery zůstává ve Valencii, Lotina v Deportivu končí

Emery zůstává ve Valencii, Lotina v Deportivu končí © marca.com - Miguel Ángel Lotina

1

Líbilo se

24.05. - Po každé sezóně se ve všech soutěžích řeší trenérské posty na další ročník. Jinak tomu není ani ve Španělsku. Veliké spekulace byly ohledně setrvání kouče Unaie Emeryho u kormidla Valencie. Nakonec trenér Netopýrů podepsal novou roční smlouvu.

"Emery prokázal za dobu svého působení ve Valencii, že je kvalitním trenérem a i v této sezóně nás přesvědčil. Myslím si, že je to nejlepší trenér, jaký nás mohl potkat a za jeho angažování jsem nesmírně šťastný a věřím, že nás čekají další úspěšné roky pod jeho taktovkou. Díky těmto faktům jsem o prodloužení jeho smlouvy neuvažoval ani sekundu, a tak bylo rozhodnutí hlavně na něm," prohlásil na tiskové konferenci prezident Valencia Manuel Llorente.

Podruhé za sebou se Valencie kvalifikuje do základní skupiny Ligy mistrů, což je v její stále ne úplně ideální finanční situaci parádní zjištění. Velikou měrou se o to podílel právě Unai Emery, který předtím sbíral úspěchy v Almérii, která letos sestoupila do druhé ligy.

Sám Emery ohodnotil své setrvání jako pozitivní krok. "Ve Valencii vidím obrovskou perspektivitu a můžeme se i nadále zlepšovat. Stále jsou tu dva týmy, kterým jsme se nedokázali přiblížit a to je v budoucích letech naším cílem. Jsem rád, že mohu pracovat v takto kvalitním klubu a děkuji vedení za důvěru," řekl Emery.

Naopak dopadla situace trenéra Deportiva la Coruňi Miguela Angela Lotiny. Ten se nedokázal s mužstvem udržet v elitní soutěži a Deportivo se po dvaceti letech stěhuje do nižší soutěže. Díky tomuto faktu se vedení rozhodlo s Lotinou rozvázat kontrakt a bude tak hledat nového trenéra.

Lotina obsadil lavičku Deportiva v roce 2007 a postupem let se pouze zhoršoval. Jeho vyhazov už tak byl více než žádoucí. Sám Lotina okomentoval situaci s citem. "Hrozně mě mrzí, že se nám nepodařilo udržet a chci se fanouškům omluvit. Chci poděkovat vedení za roky strávené v klubu, byly pro mě obrovsky přínosné," podotkl Lotina po svém vyhazovu. Nástupce bude znám v nejbližších dnech.

Kam dál?

Adam Tkadlec / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
gere - 25.05. Odpovědět

Zaručené zápasy!

http://canet.stranky1.cz/

gere
rip12 - 25.05. Odpovědět

jo????? real a barca dolu!!!! Smajlík 14 Smajlík 14 Smajlík 14

rip12
kleos77 - 24.05. Odpovědět

Emery je už teď pan Trenér, chtěl bych ho vidět v Realu/Barce, ale pokud ještě pozvedne Valencii, tak mi to vůbec nebude vadit. Jinak Depor ať si dole chvíli zůstane, přivítám spíš Vallecano, Vigo, Betis atd atd Smajlík 1

kleos77
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články