Zpět na » Primera Division » Superpohár patří Seville

Primera Division - Superpohár patří Seville

0

20.08. - Odvetné utkání španělského superpoháru se hrálo na půdě Realu Madrid. Sevilla si tam vezla náskok 1-0 ze svého stadionu, a proto se čekal vyrovnaný duel. Ovšem Andalůzané i tentokrát Real porazili.

Trenér Schuster opět zamíchal sestavou a do hry nasadil i dva nováčky. Ovšem nesehranost madridského celku byla i v tomto utkání vidě. Jenomže příští týden už startuje liga a trenér zřejmě ještě optimální sestavu nenašel.

Na druhou stranu Sevilla svou sestavu oproti minulé sezóně prakticky nezměnila a v tom má také velkou výhodu. I díky tomu se dostala do vedení už v 17. minutě, kdy měla standardní situaci, kterou rozehrával Duda. Sergiu Ramosovi se nepodařilo trefit míč, a ten doletěl až k překvapenému Casillasovi, který ho pouze vyrazil. K odraženému míči se jako první prodral Poulsen a přihrál ho Renatovi, který měl před sebou už jen odkrytou bránu.

Nicméně na vyrovnávací gól nemuseli diváci čekat dlouho. Ve 24. minutě vyrovnal nádhernou střelou z velké dálky Drenthe, a obnovil tak naději Realu na zisk španělského superpoháru.

Avšak o tři minuty později zvýšil na 2-1 pro Sevillu znovu Renato. Tentokrát si naběhl na centr Dudy a skóroval hlavou. Za dalších deset minut přidal další gól Kanouté, který po ruce Pepeho kopal penaltu. Na konci první půle se ještě podařilo snížit Cannavarovi. Ten si nikým nehlídaný počkal na centr na zadní tyči.

Do druhého poločasu nastoupil Guti, který přihrál Ramosovi na vyrovnávací gól. Ovšem Kanouté přidal ještě další dva góly a bylo vymalováno. Trofej zaslouženě cestuje do Sevilly.

Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Miguel Torres (m.46, Guti); Diarra, Drenthe, Sneijder (m.83, Baptista); Robinho; Raúl (m.64, Saviola) y Van Nistelrooy.

Sevilla: Palop; Daniel Alves, Fazio, Mosquera (m.46, Keita), Dragutinovic; Jesús Navas, Poulsen, Martí, Duda (m.71, Kerzhakov); Renato (m.80, Maresca) y Kanouté.

Góly: 0-1, m.17: Renato 1-1, m.24: Drenthe 1-2, m.27 1-3, m.37: Kanoute2-3, m.44: Cannavaro 3-3, m.79: Sergio Ramos 3-4, m.82: Kanoute 3-5, m.90: Kanoute