Zpět na » Primera Division » Santander představil Smolareka

Primera Division - Santander představil Smolareka

0

Líbilo se

25.08. - Racing Santander na poslední chvíli shání posily na nedělní zápas 1.kola Primera Division s nadupanou Barcelonou. Do kantabrijského týmu přichází Ebi Smolarek, polský útočník Borussie Dortmund.

Že by tým, jemuž předsedá Francisco Pernía udělal stejně dobrý obchod jako loni touto dobou, kdy na poslední chvíli koupil Nikolu Žigiče, jehož nakonec před pár dny se ziskem prodal za 15 milionů eur? Fanoušci klubu jsou s prezidentem zdá se hodně nespokojeni, což vyjádřili na Smolarekově prezentaci pokřiky "Chceme tým v Primera Division!" či "Přiveď brankáře!" nebo "Odstup! Francisco Pernía totiž do této chvíle neutratil ani euro na posílení mužstva přišli pouze hráči na hostování a již téměř hotové příchody hráčů najednou těsně před podpisem nabrali nečekaný obrat.

O Smolareka se Racing Santander zajímal již delší dobu, nakonec se s klubem dohodl, španělský klub musel zaplatit 4,8 milionů eur a Smolarek podepsal v Santanderu smlouvu do roku 2011. Je třeba ještě dodat, že Smolarek není žádný průměrný hráč, vletech 2005 a 2006 si ve své zemi vydobil ocenění pro nejlepšího hráče. Samotný prezident se při prezentaci vyjádřil k nové posile následovně: "Je to fotbalista, kterého jsme potřebovali a přesně odpovídá potřebám a požadavkům trenéra Marcelina."

Dále vyjádřil přesvědčení, že "se těší na skvělé fotbalové okamžiky a spoustu gólů, protože je to střelec." Rovněž připomněl, že i Smolarekův otec byl skvělý fotbalista. Samotný polský útočník ve svých prvních slovech v novém působišti zdvořilostně uvedl: "Toužil jsem hrát v tak skvělém mužstvu, jako je Racing," zároveň odmítl charakterizovat se jako hráč, s tím, že by to spíše měli udělat jiní. Francisco Pernía dále prozradil, že doufá, že polský útočník bude připraven již k nedělnímu zápasu, samozřejmě jestli se trenér Marcelino rozhodne ho nasadit.

Smolarek jen řekl: "Těším se a jsem připravený nastoupit." Pár hodin před Smolarekem do Santanderu dorazila jiná posila, tentokrát do zadních řad, konkrétně na post stopera, kde po odchodu Rubéna a nejistém osudu Ezequiela Garaye, o nějž je od loňské sezony velký zájem, zůstala díra.

Jmenuje se Sergio Sánchez, loni půlku sezony hrál v Espanyolu a druhou Realu Madrid Castilla. Právě z barcelonského klubu přichází na roční hostování, neboť u pericos by nenašel tolik zápasové praxe, jaká se mu naskýtá na severu Ĺ panělska. Rovněž se hovořilo o možném příchodu Ernesta Chevantóna, uruguayského útočníka FC Sevilla, jenž je přebytečný ve svém klubu a v Santanderu považovali za hotovou věc jeho příchod. Ovšem Chevantón vyjádřil přání setrvat ve svém klubu. Alespoň prozatím.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články
 • Tajná klauzule ve smlouvě Luise Suareze - 30. června může odejít zadarmo

  Tajná klauzule ve smlouvě Luise...

  Když Atletico Madrid loni v létě podepsalo Luise Suareze, vedení strávilo dost času nad všemi možnými detaily dvouleté...
 • UEFA bude vyšetřovat údajné rasistické popěvky vůči Ibrahimovičovi

  UEFA bude vyšetřovat údajné...

  Evropská fotbalová unie (UEFA) začala vyšetřovat rasistické útoky na švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče. Přišlo k...
 • Thomas Tuchel chválil Oliviera Girouda: Je jako dvacetiletý. Jsem z něj nadšený

  Thomas Tuchel chválil Oliviera...

  Už to několikrát vypadalo, že je v Chelsea odepsaný. Mluvilo se o jeho odchodu, protože nemá dostatečnou porci minut. Jenomže...
 • Parádní Giroudovy nůžky přiblížily Chelsea čtvrtfinále, v Římě dominoval Bayern

  Parádní Giroudovy nůžky...

  Atlético Madrid kvůli koronavirovým opatřením ve Španělsku muselo hrát domácí utkání proti Chelsea v Bukurešti. V...
 • Pavel Vrba o víkendu další vítězství nepřidá. Sparta míří do karantény

  Pavel Vrba o víkendu další...

  Pravidelné testování na covid- 19 přidělalo pražské Spartě na problém. Výsledky testů prokázali u velkého množství...
 • Překvapí Atalanta zraněními zdecimovaný Real Madrid? V Budapešti se představí Mönchengladbach a Citizens

  Překvapí Atalanta zraněními...

  Ve středu rozehrají vyřazovací fázi Ligy mistrů poslední čtyři týmy, které ještě na jaře do hry nezasáhly. Real Madrid...
 • Barcelona plánuje příchody superhvězd, prozradil prezidentský kandidát Freixa

  Barcelona plánuje příchody...

  Barcelona neprochází příliš úspěšným obdobím pod vedením trenéra Ronalda Koemana, který sám volá po kvalitních...