Zpět na » Primera Division » SERIÁL O KLUBECH: Největší z největších - Real Madrid

Primera Division - SERIÁL O KLUBECH: Největší z největších - Real Madrid

SERIÁL O KLUBECH: Největší z největších - Real Madrid © -

0

Líbilo se

27.08. - FC Barcelona a Manchester United se momentálně oprávněně nachází v žebříčku nejlepších klubů Evropy na prvních dvou místech. Kdo je ale vlastně největším klubem v historii? Řeč je o dalším španělském celku, Realu Madrid. Jedenatřicet vítězství v lize a devět vítězství v Lize mistrů respektive PMEZ dává za pravdu.

Největší fotbalové hvězdy se v Realu vyskytují stejně běžně jako hvězdy na obloze a jejich představení si na Santiago Bernabéu nenechá ujít kolem 80 000 diváků. Bez ohledu na jakýkoliv odpor konkurentů a fotbalových kritiků má Real Madrid něco do sebe.

Hlavní podíl na tom všem má současný i bývalý prezident klubu Florentino Pérez, který si v nákupech drahých posil libuje. Za svého minulého působení u týmu přivedl do klubu hvězdy typu Zinedina Zidana, Davida Beckhama nebo Ronalda. Nyní obohatil svůj milovaný klub o Cristiana Ronalda, Karima Benzemu nebo Kaká. I přesto, že nedal přesné důkazy, kde vzal peníze na nové posily ho fanoušci milují. A není divu.

Posledním důkazem toho, že je Real Madrid historicky úspěšný je jediné jméno - Alfredo Di Stéfano. Argentinský rodák se španělskou národností se stal nejlepším hráčem a legendou klubu. Je dodnes považován po Pelém a Maradonovi za třetího nejlepšího hráče historie. Pojďme společně proplout do historie tohoto slavného velkoklubu.

HISTORIE KLUBU

r. 1902: Vznik klubu
6. března 1902 nejmenovaná skupina fanoušků oficiálně založila klub „Madrid Foot Ball Club“, který měl ve vedení původně 7 lidí a prezidentem byl Juan Padrós Rubio. První dresy se skládaly z bílých trenýrek, bílých triček s fialovým proužkem a modrých štulpnů. Klub byl založen už o dva roky dříve a ve vedení byl tehdy Juan Palacios. Klub ale nebyl oficiálně založen a tak se jeho oficiální založení datuje až na rok 1902.
Od tohoto roku tak postupně vznikal klub, který chtěl být nejlepší na světě. Prvním stadion tehdejšího Realu se paradoxně nacházel mezi závodní dráhou a býčí arénou. O dva roky později se madridský celek spojil s dalšími dvěma kluby a měl také prvního trenéra. V roce 1904 také vznikla asociace FIFA a Španělsko zastupoval v asociaci právě Real Madrid. Klub začal vzkvétat a vyhrávat své první trofeje, které přišly už od roku 1904. Jednalo se tehdy převážně o španělské poháry. Klub měl také svůj první oficiální stadion a první bílofialové dresy.

r. 1905: Éra Santiaga Bernabéa a Alfreda Di Stefana
V roce 1905 odehrál svůj první soutěžní zápas za Real Madrid tehdy sedmnáctiletý Santiago Bernabéu, který se později stal legendou klubu. Bernabéu odehrál v Realu celou svou fotbalovou kariéru a byl jedním z nejlepších hráčů, kteří v té době ve Španělsku hrávali.

Po ukončení své fotbalové kariéry se stal ihned úředníkem klubu a Real začal vzkvétat. V roce 1920 byl tehdejší „Madrid Foot Ball Club“ přejmenován na královský Real Madrid. Bernabéu měl v hlavě obrovskou vizi a chtěl vybudovat nejlepší tým světa.

Jeden z nejvýznamnějších plánů Bernabéa byla samozřejmě stavba nového stadionu. Největší přestup za jeho dob byl jednoznačně příchod Alfréda Di Stéfana, který se stal legendou klubu a nejlepším hráčem v historii klubu. Di Stéfano přišel do Realu v roce 1953. Okolo jeho přestupu bylo plno spekulací, ale Di Stéfano se nakonec právoplatně stal hráčem Realu.

Ihned v první sezóně s Di Stéfanim v týmu ukončil klub chudé období a dokázal vyhrát titul. Di Stéfano se pochopitelně stal nejlepším střelcem klubu i soutěže, když dokázal vstřelit 29 branek.
Kolem roku 1955 tlačil Bernabéu na organizaci Evropského poháru, aby Real mohl konečně svou sílu ukázat i proti evropským celkům.

V Realu se zrodil nejlepší útok světa a s hráči jako Ferenc Puskás (1958), Raymond Kopa (1956) a Francisco Gento (1953) si vysloužil si přezdívku Bílý balet. V roce 1960 také Real vyhrál první titul v Evropském poháru, když si dokázal poradit s Frankfurtem v poměru 7:3. Finále je dodnes považováno za jedno z nejlepších v historii. Za Real se čtyřikrát trefil Ferenc Puskás a třikrát Alfredo Di Stéfano.

I po odchodu Di Stéfana Real stále vítězil a přidával na své konto jedno vítězství ve Španělské lize za druhým. Mimo jiné Francisco Gento se stal jediným hráčem na světě, který dokázal 6krát vyhrát Evropský pohár. V 70. letech Real vyhrál dalších pět titulů v lize a ve Španělském poháru a nyní vládly hvězdy jako Camacho, Juanito nebo Santillana. 2. června 1978 skončila éra Santiaga Bernabéa, který zemřel přirozenou smrtí. Po jeho smrti byl stadion Realu Madrid přejmenován na jeho dnešní název Santiago Bernabéu. Tímto skončila jedna velká a nejslavnější éra madridského velkoklubu.

r. 1980: Generace „Orla“ a začátek novodobé historie
V 80. a 90. letech přišla další slavná éra Realu Madrid. Tentokrát na španělských trávnících za Los Merengues hrály hvězdy jako Martin Vazquez, Manolo Sanchis, Bernd Schuster, Paco Buyo, Hugo Sanchez a především Emilio Butragueňo, který měl přezdívku „El Buitre“ (Orel).

V této době dokázali tito borci s Realem vyhrát 2krát Pohár UEFA, 5krát Španělský titul a 4krát Španělský pohár. V roce 1990 dokonce Real vytvořil rekord v počtu vstřelených gólů v jedné sezóně. Pod tehdejším trenérem Johnem Toshakem vstřelil ve 38 ligových zápasech 107 gólů a jednoznačně vyhrál titul.

Po konci této generace ale do Madridu přišla krize, která vrcholila častým střídáním trenérů. Tehdejší prezident Ramón Mendoza dokonce v klubu vytvořil nepříjemné dluhy a Real se potácel ve velmi špatné situaci. Nový prezident klubu Lorenzo Sanz však dokázal klub částečně dostat z dluhů a Bílý balet se chystal opět k výšinám.

r. 1994: Zázračné dítě Raúl a projekt Galacticos I.
Poté, co se Real dostal z dluhů přišla další vlna úspěchů tohoto madridského giganta. V klubu se sešla generace hráčů jako Fernando Hierro, Roberto Carlos, Davor Suker, Clarence Seedorf, Guti, Karembeu nebo Fernando Morientes. K nim přibyl tehdy nejdražší hráč té doby Predrag Mijatovič, který přišel z Valencie za 9 milionů euro.

V neposlední řadě začala éra mladého Raúla Gonzáleze Blanca, který v klubu začínal jako megatalentovaný hráč s obrovskou budoucností. Klub v tomto složení dokázal vyhrát v roce 1998 Ligu mistrů i Světový pohár, ale sezónu nato totožný tým neuspěl a byl rozprodán.

To byl od vedení Realu výborný tah. Panucci byl nahrazen Helguerou, Seedorf Baljicem, Suker a Mijatovic Nicolasem Anelkou, který byl tehdy jedním z nejtalentovanějších hráčů planety. Do Realu přišel za tehdy neuvěřitelných 33 milionů euro. V Realu se ale příliš neprosadil a největším objevem sezóny byl Iván Helguera, který předváděl vynikající výkony. V útoku Realu vznikla jedna z nejnebezpečnějších dvojic fotbalové historie ve složení Raúl - Morientes. Oba hráči střílely góly jak na běžícím páse a Real na ně mohl spoléhat.

Nový trenér Vicente Del Bosque se tehdy zaměřoval spíše na mladší hráče a dal šanci tehdy 18letému Ikeru Casillasovi, který je dnes považován za jednoho z nejlepších brankářů na světě. Nově postavený Bílý balet dokázal v roce 2000 znovu vyhrát Ligu mistrů, když ve španělském finále porazil tehdy silnou Valencii 3:0. O góly se podělili Morientes, McManaman a Raúl.

18. prosince 2000 FIFA zvolila Real Madrid za nejlepší fotbalový klub minulého století, což se považuje také jeden z největších úspěchů v historii klubu. I přes veškeré úspěchy byl ale prezident Sanz vyhozen a nahrazen novou krví - Florentinem Perézem.

Ten při svém nástupu slíbil, že Real zbaví všech dluhů, ale hned jeho první tah ohromil celý fotbalový svět. Z konkurenční Barcelony dokázal do klubu přivést nezískatelného Luise Figa, který byl v té době považován za jednoho z nejlepších fotbalistů planety. V roce 2000 byl také Figo novinami „France Football“ oceněn jako nejlepší Evropský hráč. Po Di Stéfanovi a Kopovi se tak stal teprve třetím hráčem Bílého baletu, který toto ocenění získal.

Příchod Peréze je dodnes označován za jednu z klíčových událostí madridského klubu. Peréz ukončil veškeré spekulace o dluzích Realu Madrid a dokázal královský klub vyhrabat z dluhů Ramóna Mendozy a Lorenza Sanze. Příjmy klubu se závratně zvedly a s tím samozřejmě přišly nové nákupy. Rok po příchodu Luise Figa zlákal do Realu Francouze Zinedina Zidana za 76 milionů euro. O další rok později přišel Brazilec Ronaldo, poté David Beckham a také Michael Owen s Robinhem.

Peréz také vybudoval „Ciudad del Real Madrid“, což je malé sportovní město Realu Madrid pro výchovu talentů. Zařídil také vysílání klubové televize RealMadridTV. Poslední triumf v Lize mistrů však pro Real přišel v roce 2002 a tak se nákup největších hvězd nakonec Perézovi nevyplatil.

FINÁLE LIGY MISTRŮ 2000:

FINÁLE LIGY MISTRŮ 2002:
r. 2006: Novodobá historie a návrat Florentina Peréze
V červenci roku 2006 vyhrál Ramón Calderon prezidentské volby a do funkce trenéra klubu jmenoval Fabia Capella. V sezóně 2006/2007 dokázal Capello s Realem vyhrát titul, i když to po podzimu vypadalo na nepovedenou sezónu.
V klubu se mluvilo hlavně o sporech mezi Capellem, Robinhem a Beckhamem. Po sezóně Real znovu značně posílil svou sestavu, když do klubu přivedl Sneijdera, Saviolu, Metzeldera nebo Robbena. Los Merengues dokázali vyhrát titul i v roce 2008 a hvězdy klubu Raúl, Casillas a Guti podepsali doživotní smlouvy. Kde se Realu však nedařilo, byla Liga mistrů.
V sezóně 2007/2008 skončil Real už v osmifinále a v právě uplynulé sezóně 2008/2009 nápodobně. Tuto sezóna navíc Barca vyfoukla Realu i španělský titul. Na lavičce madridského klubu se v té době vystřídal Bernd Schuster, Juande Ramos a na konci sezóny 2008/2009 byl novým trenérem jmenován Manuel Pellegrini, který má za úkol vybojovat desátý triumf v Lize mistrů a dovézt Real zpět k titulu ve Španělské lize.
Do čela madridského celku byl znovu zvolen Florentino Peréz, který začátkem léta rozjel další neuvěřitelné přestupy, které byly v Evropě hodně spekulativní. Do klubu přivedl nejlepšího hráče světa Cristiana Ronalda, dále Brazilce Kaká, Francouze Karima Benzemu a Španěly Raúla Albiola a Xabiho Alonsa. V nadcházející sezóně tak trenéra Pellegriniho nečeká nic jednoduchého. Od realu se v sezóně 2009/2010 očekává opravdu hodně. Projekt Galacticos II se zrodil mnohem rychleji než v prvním případě a odstartoval novou éru španělského velkoklubu.

„Vyhrávat chceme všichni, ale jenom průměrní neusilují o krásu.“
Jorge Valdano, ředitel Realu Madrid
NEJLEPŠÍ JEDENÁCTKA HISTORIE:
Iker Casillas - Fernando Hierro, Roberto Carlos, Jose Antonio Camacho - Butragueňo, Francisco Gento, Manuel Sanchez Hontiyunelo, Ferenc Puskás - Santiago Bernabéu, Raúl González, Alfredo Di Stéfano

NEJLEPŠÍ JEDENÁCTKA SOUČASNOSTI:
Iker Casillas - Sergio Ramos, Raúl Albiol, Pepe, Arbeloa - Cristiano Ronaldo, Kaká, Lassana Diarra, Arjen Robben - Raúl González (Gonzalo Higuaín), Karim Benzema

ČESKÁ STOPA
V Realu Madrid narazíme pouze na slovenskou stopu, i když Peter Dubovský nastupoval za československou reprezentaci, a dá se tak z části považovat za Čecha. Za Real Madrid odehrál dvě sezóny a byl jedním z nejvýznamnějších postav tohoto sportu na Slovensku. Do Realu Madrid přestoupil v roce 1993 ze Slovanu Bratislava. V roce 1995 přestoupil z Realu Madrid do Ovieda. V reprezentaci nastoupil poprvé jako devatenáctiletý v roce 1991 a ve 14 zápasech za Československo vstřelil 9 gólů. Poté ještě reprezentoval Slovensko, kde ve 33 utkáních vstřelil 12 gólů. Bohužel ale 23. června 2000 tragicky zahynul po pádu ze skály v Thajsku.

LEGENDY KLUBU

1. Alfredo Di Stéfano
Neobyčejný střelec s darem od boha je dodnes největší historickou osobou Realu Madrid. Jeho počátek kariéry přitom nevypadal na to, že se z něj jednou stane jeden z nejlepších hráčů planety celé historie. Di Stéfano se dlouho nemohl prosadit do sestavy River Plate, kde začínal jako profesionální fotbalista. Zářit začal až po svém jednadvacátém roku, kdy hrál za nejbohatší kolumbijský tým Millonarios Bogotá, který byl také nejlepším celkem v Kolumbii.
O dva roky později v roce 1952 slavil Real Madrid 50. výročí klubu a Santiago Bernabéu byl uchvácen výkony Alfreda Di Stéfana a řekl si, že ho ve svém klubu musí mít za každou cenu. Nejdřív se Real přetahoval s Barcelonou o jeho služby, ale Di Stéfano nakonec ve svých 23 letech zamířil do Realu, kde se stal legendou. V Realu měl pozici staženého středního útočníka, která mu náramně vyhovovala. Byl jednoznačně největší hvězdou klubu. Dával góly, připravoval neskutečné akce a také kvalitně bránil.
Během svého působení dokázal tým dovést k osmi titulům ve Španělské lize, jednomu vítězství ve Španělském poháru a pěti triumfům v řadě v Poháru mistrů evropských zemí (1956, 1957, 1958, 1959, 1960). Alfredo Di Stéfano je dodnes považován za jednoho z nejlepších hráčů všech dob.

2. Raúl González
Odchovanec Realu Madrid a miláček publika hraje celý život za svůj milovaný klub a už několikrát prohlásil, že zde ukončí kariéru. Střelec od boha, několikanásobný reprezentant, nejlepší střelec Ligy mistrů v historii a nejlepší střelec Realu Madrid v historii. Hned několik synonym bychom k Raúlovi našli. Skutečně je hrající legendou klubu.
V posledních sezónách už Raúl není tím obávaným střelcem, kterým byl dříve, ale stále má své místo v sestavě Realu jisté a i když se mu nedaří, tak dokáže střílet góly, což je jeho neocenitelná vlastnost. Po celém světě má miliony fanoušků, kteří byli velmi zklamaní v roce 2008, když se Raúl dověděl, že ho trenér reprezentace Luis Aragonés nepovolal na EURO2008. I přesto je však Raúl nejlepším čistokrevným španělským útočníkem v historii a legendou Bílého baletu.

3. Don Santiago Bernabéu
Snad žádný jiný člověk na planetě toho pro klub neudělal tolik, jako Santiago Bernabéu pro svůj milovaný Real Madrid. V klubu zastával snad všechny funkce. Byl hráčem, kapitánem, sekretářem klubu, ředitelem klubu, prezidentem i majitelem. Bernabéu nebyl jen obyčejný člověk se zapálením pro klub, ale také neobyčejně výborný fotbalista, který ve svých letech byl nejlepším hráčem Realu.
Veškeré historické úspěchy, milníky a různé památky Realu Madrid vznikly právě díky němu a právě proto je po právem považován za největší legendu Realu Madrid. Nejen jako hráč, ale hlavně jako prezident toho udělal pro klub hrozně moc. Je symbolem a ideou celého Realu Madrid, pojmu madridismus a všeho, co se týká královského klubu ze Španělska.
V roce 1978, šest dní před svými třiaosmdesátými narozeninami umřel a fotbalová federace FIFA oficiálně oznámila tři dny smutku. Svět opustil muž, který celý svůj život zasvětil jediné věcí - fotbalu. Na jeho pohřbu bylo přes sto tisíc lidí z různých koutů světa včetně prezidenta asociace FIFA, který pronesl smuteční řeč na jeho počest. Od té doby byl stadion Realu Madrid Nuevo Chamart přejmenován na slavný Santiago Bernabéu, který nese svůj název dodnes.

4. Francisco Gento
Francisgo Gento byl a dodnes je považován za nejlepší levé křídlo všech dob. Za Real Madrid odehrál Gento 19 krásných sezón, včetně těch tří nejslavnějších. Nastupoval po boku dalších legend jako Di Stéfana, Puskáse, Kopy nebo Riala. Gento jako malý začínal s atletikou. K fotbalu se dostal až později a poznal, na co má talent.
Za dob svého působení v Realu získal s klubem dvanáct titulů ve Španělské lize, dvě vítězství ve Španělském poháru a šestrkát triumfoval v Poháru mistrů evropských zemí. K tomu přidal jedno vítězství v Interkontinentálním poháru. Gento se zapsal do historie fotbalu zlatým písmem, ale sám o sobě hovoří velmi skromně: „Kdybych nepřišel do Realu Madrid a neměl po svém boku všechny hvězdy a skvělé hráče, s kterými jsem hrál, byl bych pouze dalším fotbalistou v řadě.“

5. Iker Casillas
Gólman Iker Casillas právem patří mezi největší legendy klubu z jednoho prostého důvodu. Jako odchovanec nikdy svůj klub neopustil a je dlouholetou jedničkou a velikou oporou v bráně Realu Madrid, se kterým dokázal také vyhrát všechny trofeje. Casillas je navíc jedním z nejlepších brankářů historie Španělska a v současné době nepustí do reprezentační brány nikoho jiného. Svůj první zápas za Real odehrál v 18 letech a od té doby se už pohyboval kolem postu jedničky.
Casillas už má za sebou také plno úspěšných startů za reprezentaci a ten poslední z minulého roku, když dokázal se španělskou reprezentací vybojovat titul Mistrů Evropy. Mladý Casillas už si jako jednička zachytal na MS2002 v Japonsku a Jižní Koreji, kde se stal prvním gólmanem po nepříjemném zranění Santiaga Caňizarese. Dodnes může Real spoléhat na jistotu v bráně. Casillas je považován za gólmana s nejlepším reflexem na světě, což také dokázal několika výbornými zákroky.

O KLUBU

Název klubu: Real Madrid Club de Fútbol
Krátký název: Real Madrid CF
Adresa: Avenida de Concha Espina 1, 28036 - Madrid
Datum založení: 6. 3. 1902
Stadion: Santiago Bernabéu (kapacita 80 354), otevřen 14. prosince 1947
Klubové barvy: bílá
Telefon: +34 91 3984300
Fax: +34 91 3984382
E-mail: internacional@realmadrid.es
Oficiální web: http://www.realmadrid.com/
Fan stránka: www.real-madrid.cz
Prezident klubu: Florentino Pérez
Sportovní ředitel klubu: Miguel Pardeza
Generální ředitel klubu: Jorge Valdano
Manažer: Manuel Pellegrini
Asistent manažera: Rubén Cousillas
Hlavní sponzor: Bwin
Nejdražší nákup: Cristiano Ronaldo (2009) - 94 mil. euro
Nejdražší prodej: Robinho (2008) - 42 mil. euro

ÚSPĚCHY

31x Primera Division (poslední 2008)
17x Copa del Rey (poslední 1993)
1x Evropský superpohár (2002)
9x Champions League (poslední 2002)
2x Pohár UEFA (poslední 1986)
3x Interkontinentální pohár (poslední 2002)
9x Španělský superpohár (poslední 2008)

REKORDY A STATISTIKY

Individuální rekordy:
Nejlepší střelec - Raúl González (316 gólů)
Nejvíce startů za klub - Manuel Sanchís Hontiyuelo (524 utkání) - Raúl má zatím 521
Nejvíce trofejí - Francisco Gento (21)
Nejvíce ligových gólů za sezónu - Hugo Sánchez (38 gólů - 1989/90)
Nejvíce gólů za sezónu ve všech soutěžích - 48 - Ferenc Puskás (1959/60)
Nejrychlejší gól - 4 sekund - Ronaldo vs. Atletico Madrid, La Liga, 3. prosince 2003
Nejvíce startů v reprezentaci - 129 - Luís Figo - Portugalsko (47 při působení v klubu)
Nejlepší střelec v historii LM - Raúl (64)
Nejdražší posila - Cristiano Ronaldo (2009) - 94. mil euro
Vítězové Zlatého míče - Di Stéfano (1957, 1959), Kopa (1958), Figo (2000), Ronaldo (2002), Cannavaro (2006)

Týmové rekordy:
Sezóny v Primera Division - 78
Tituly v řadě - 5 (1961-65, 1986-90)
Nejvíce branek za sezonu - 107 (1989-90)
Nejvíce branek v zápase - Real Madrid 11 - 2 Elche (1959-60)
Nejdelší série bez porážky - 31 zápasů
Nejvíce vyhraných utkání v řadě - 15 (1960-61)
Nejvíce bodů v sezóně - 92 (1996-97)
Nejméně bodů v sezóně - 17 (1929-30)
Nejvíce vítězství v sezóně - 28 (1987-88)
Nejvyšší návštěva na stadionu - 74 419 diváků v roce 2006 na Copa del Rey

„Žádný jiný klub se nemůže chlubit tak váženou adresou - domovem muzeí, ministerstev a bank.“
Simon Inglis, novinář
DALŠÍ VIDEA Z HISTORIE A SOUČASNOSTI KLUBU:
TOP 10 HISTORICKÝCH GÓLŮ REALU MADRID:

PREZENTACE CRISTIANA RONALDA 2009:
HISTORIE REALU MADRID VE ZKRATCE:
NEJLEPŠÍ GÓLY BÍLÉHO BALETU:
CESTA SANTIAGO BERNABEEM:

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Adam Tkadlec / FobalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
interFC - 29.08. Odpovědět

PETER DUBOVSKY Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

interFC

Nádhera Smajlík 18 Smajlík 17 Smajlík 13
Raul Smajlík 18 Iker Smajlík 18 Roberto Smajlík 18 Zinedine Smajlík 18
Hala Madrid Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

Waldemard
Rc 14 - 29.08. Odpovědět

pro mne osobne dost znamenal Helguera Smajlík 7

Rc 14

proč furt fanoušci Madrdiu Realu teda ...
říkají že Madrid hárá tedy má menstruaci ....
něak to furt nechápu za každým vítěztvím napíšete
Hárá Madrid ...

Tavares96

další blbost nemá ani smysl ti to vysvětlovat páč už jsem ti to myslím do konce jednou vysvětloval ale cenu to asi nemělo Smajlík 11

Waldemard
xRAULx - 28.08. Odpovědět

I Smajlík 17 REAL ! NAVZDY VERNY BIEEEEEEEEEEEELYM FARBAM !!!

xRAULx
roba10 - 28.08. Odpovědět

boixos ty si taky muj clovek:D:D:D:D: real jsou trapaci visca ell barca Smajlík 17 Smajlík 17 muck xDDD

roba10

jo a ty si debil

!!!Jencek!!!
roba10 - 28.08. Odpovědět

Rc 14 si muj clovek :D:D

roba10
Rc 14 - 28.08. Odpovědět

jo driv byl Real muj klub cislo 1, ale to uz je tak davno!Na jejich hystorii nemuze rict nikdo ani ň.Ale v soucasnosti je mnohem lepsi Barca!

Rc 14

Ty si muj člověk Smajlík 7 Smajlík 1

Baniček
waxep - 28.08. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Dám ho dnes zdarma.
info zde:

http://stape.blog.cz/

waxep
BOIXOS - 28.08. Odpovědět

Teď jsem si poslechl všechny 3 jejich hymny a řechtám se eště teď! Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

BOIXOS

chybička se vloudila: Nejrychlejší gól - 4 sekund - Ronaldo vs. Atletico Madrid, La Liga, 3. prosince 2003...má byť 14 sekund

Daceltic
blab - 28.08. Odpovědět

Pojmenovat okolnosti Di Stefaniho přestupu jako "spekulace" a nazvat jeho přestup dokonce právoplatný, to může asi jenom fanoušek Realu nebo diletant, co o historii moc neví.

Pokud vím, tak Di Stefano podepsal s Barcou a "královskýmu" (nebo Francovskýmu?) týmu nadržující svaz vydal předběžný rozhodnutí, že ciznici nesmí hrát v lize a pak za podivných okolností bylo mezi svazem, Realem a Barcou "dohodnuto", že Di Stefano bude hrát na střídačku za oba týmy, ale začne v Realu.

blab
Kaká10 - 28.08. Odpovědět

do ty historicky patri zidane proc tam neni ?? Smajlík 14

Kaká10
Tim - 28.08. Odpovědět

Mají pěkný kabiny..., skoro jako u nás... Smajlík 3

Tim
Redsss - 28.08. Odpovědět

Real Madrid je ozastny velkoklub a zasluzi si respekt Smajlík 7

Redsss

Ta historická sestava je zvláštní, rozhodně tam chybí Zidane a Carlos nevím jestli je zrovna stoper Smajlík 7

Dejvinho8
Lubig - 27.08. Odpovědět

ac milan
2x uefa cup ( pvp)
7x cl ( pmez )
3x interkontinentální pohár
5x superpohár
1x mistrovství světa klubů

real madrid
2x uefa cup ( pvp)
9x cl ( pmez )
1x superpohár
3x interkontinentální pohár

tzn ac milan 18 mezinárodních trofejí rm 15 tzn uspěšnější je acm

to oduro : ligovy a poharovy primaty nepočitam bo to by nejlešpí byli skotští rangers ale acm ligu vyhralo 17x Smajlík 7

Lubig
Oduro - 28.08. Odpovědět

máš pravdu, když bereš vítězství v 1 nebo ve 2 zápasech v Superpoháru stejně jako vítězství LM, tak jo

Oduro
Jedi - 28.08. Odpovědět

Carlos neni stoper jsou tam jen vypsany obranci, zaloznici, utocnici ale v ty historicky sestave to neni rozdeleny primo jako na posty.a co by tam delal zidane prosimte? osobnostne by tam patril ale historicky do sestavy realu urcite ne.tam byli jiny borci

Jedi
Oduro - 27.08. Odpovědět

Roberto Carlos uprostřed obrany??

Oduro

V sestavě mi chybi Zidane.A Beckham

Baniček
Oduro - 27.08. Odpovědět

Beckham???

Oduro

Manchester City ???MANCHESTER CITY !!!CITY...CITY...CITY

WWW.MCFC.MYPAGE.CZ

WWW.MCFC.MYPAGE.CZ

WWW.MCFC.MYPAGE.CZ

WWW.MCFC.MYPAGE.CZ

mcfc.mypage.cz
enter - 27.08. Odpovědět

HALA MADRID Smajlík 17

enter
RQ77 - 27.08. Odpovědět

HALA MADRID!!!!!!!!!!!!!!!!!

RQ77
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

doufam ze real dostane od Ac na prdel.... skoda ze nehraje s United pral sem si ho do skupiny Smajlík 14

Vin.16

Real Madrid Lets go

Smajlík 17

Arsenal.77

proste HALA MADRID!!!na real nikdy nikdo neměl a taky nikdy nikdo mit nebude nejlepsi klub světa...nikdy nebyl lepsi klub...HALA MADRID!!!! Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

cris ronaldo

Řekl někdo s datem registrace 27.8.2009 Smajlík 12 . Že by i počáteční datum klubové "oddanosti" ? Smajlík 5

*B*O*J*A*N*

Jak jinak Smajlík 2

Baniček

To kdy se registroval bych neodsuzoval, někdy musí začít, ale spíš mě zaráží jeho "oddanost" k Realu, stejně tak k Ronaldovi Smajlík 3

Dejvinho8

Tak jistě. Smajlík 6

*B*O*J*A*N*
indy - 27.08. Odpovědět

jinak kurv* dlouhý článek a i když se mi to fakt číst nechce tak autorovi palec nahoru....to mě přivadí ktomu nešel by jsem nějak dostat smajlík s palcem nahoru...dost mi tu chybí je hodně výstižný

indy
indy - 27.08. Odpovědět

ale jo i když real rád nemám tak uznávám že cosik už vyhráli Smajlík 7

indy
xRAULx - 27.08. Odpovědět

NIKTO NEMAL NIKKKKKDY TAKEHO HRACA JAK ALFREDA DI STEFANA, mozno tak AC Milan Maldiniho !!! Kraaasne sa autor zmienil o Raulovi, nech mi kto chce vyprava co chce! Ale v maldom veku bol Raul zabijaaak je pekne, ze je Messi najlepsi teraz, ale udrzi sa na tejto urovni tak dlho jak Ralu ? a vyhra LM 3 krat ?? Raul je pan REKORDOV !! Smajlík 7

xRAULx

Vzhledem k tomu,že ji vyhrál už 2x,tak bych řekl,že jo. Smajlík 7

*B*O*J*A*N*
xRAULx - 27.08. Odpovědět

najlepsi clanek aky som tu kedy cital, proste nech si hovori kto chce a co chce, neda sa zapret, ze REAL MADRID JE NAJLEPSI KLUB VO FUTBALOVEJ HISTORII !!! proste srrrrdce futbalu !!! REEEEEEEEEEEAL !!!! NAVZDY MADRIDISTA !! Smajlík 1

xRAULx

Fakt sorry ale tieto clanky su teda fakt nudne a pochybujem ze by to niekto cele cital.

emtec_ko

Nudne nejsou.Spousta lidi se dozvi to co třeba nevěděla.

Baniček
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

kaka vs AC a Ibra vs Inter... to budou zajimave zapasy v Lm

Vin.16

Ty si,ale musel hodne zlobit. Co si asi provedl,ze si musel napsat takovy clanek?
Je to prvne co pisi komentar k clanku, ktery sem necetl.
Nejaky informace o realu mam a myslim,ze s nima vystacim. Navic pochybuji,ze bych to dokazal docist az do konce.
At si provedl cokoliv, ten kdo te zadal takovy ukol, te opravdu nesetril. Jestli si to na sebe usil sam, tak to te lituji, masochisto. Smajlík 12

Joan Gamper
Marinak - 27.08. Odpovědět

LeoMessi: tobě netřeba odpovídat...u každýho tvýho příspěvku jen nechat doznít tu symfonii debility...

Marinak
no.10 - 27.08. Odpovědět

však to je Messi....

no.10

Netřeba jse jím zabývat on LeoMessi je tím pověstnej je to tzv. blb no :) ...
Je tak zaujatej do té své Barci ,že nedokáže připustit nic jinýho a ani já, ani ty a ani nikdo jiný ho nepřesvědčí o opaku furt si budu dokla mlejt ty svoje píčoviny ,kterejm on sám věří a bude se ohánět naprosto nemístnejma věcma . Př : Vin.16 mluví otom ,že přeje víc Realu než Barce a LeoMessi se začne hned ohánět Vin.16 oblíbeným klubem a nato reaguje tak ,že se začne ohánět tím ,že Liverpool nikdy nic nevyhraje atd. To samé na Marinaka ... Napíše ,že i ten Juventus je lepší než Red Debils to svědčí o jeho demenci ... tak ho nechte Smajlík 7 on stoho vyroste

T.Montana

Taky asi nejsi nejstarší, protože tvůj příspěvek je samá chyba Smajlík 16

Mr. Parbar

A ty asi taky nejsi nejchytřejší :) soudit Grama.chyby a porovnávat to s věkem ? Nesmysl 35letej dělník ti udělá víc hrubek jak 19letej student VŠ :) ještě si si tak jistej tim srovnánim ?

T.Montana
Rexxus - 28.08. Odpovědět

Owned! Smajlík 2

Rexxus
no.10 - 27.08. Odpovědět

HALA MADRID...(nechápu některé fanoušky Barcelony, to opravdu nedokážete uznat alespoň to, že je Real prostě úspěšnější než ta vaše farsa?)

no.10

ale ja ich chapem mne keby niekto povedal,ze united su najvecsi z najvecsichdajme tomu v anglicku,tak si vypytam jeho fotku a stiahnem si prirucku VODOO RYCHLO A EFEKTIVNE Smajlík 1

vladisLFC
Marinak - 27.08. Odpovědět

Historie se ptá nejenom na trofeje, ale taky na příběh mužstva...

Marinak

Smajlík 3 do tejto debaty sa nenecham vtiahnut

vladisLFC
Lubig - 27.08. Odpovědět

nejvíc mezinarodních trofejí získal ac milan , takže by podlě mě měl byt historicky nejleším on Smajlík 6 a jestli do toho chete davat ligovy a poharovy tituly tak by nejlešpí byli rangers a celtic Smajlík 7

Lubig
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

tady se to dela asi podle simpatii:-D

Vin.16
Oduro - 27.08. Odpovědět

Smajlík 3

Oduro
Oduro - 27.08. Odpovědět

Real Madrid
9krát PMEZ, LM
12krát UEFA, PVP
27 ligových titulů

AC Milán
7krát PMEZ, LM
12krát UEFA, PVP
12 ligových titulů

Oduro
Pablo - 27.08. Odpovědět

to samý mužem říct mi prachy ty koupili realu historri všudese to psalo Smajlík 1

Pablo
Oduro - 27.08. Odpovědět

Real Madrid
31 ligových titulů

AC Milán
17 ligových titulů

Oduro

Oduro: 12 plus 7 není 12, ale 19.. Smajlík 1 Nojo, škola už brzy začne, s paní učitelkou to ještě promrskáte..

Dejvinho8
Oduro - 28.08. Odpovědět

2krát UEFA, PVP u obou, přemačk sem se

Oduro
no.10 - 27.08. Odpovědět

"všude se to psalo" Smajlík 3 to mluví asi za vše

no.10

Nic proti chlapci ještě ste pozapomněli na jeden klub (sry Barry že ti vemu tabuulku Smajlík 7 )
GLASGOW RANGERS
52 ligovych titulov
33 skotskych poharov
25 ligovych poharov
1 pohar vitazov poharov
Smajlík 18 Smajlík 18

Frankie13

Omlouvám se, trochu sem se přehlídl Smajlík 9

Dejvinho8

to je (ak ma vypocty neklamu) 111 vyhratych trofeli Smajlík 1 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18

Ranger_Barry
Oduro - 27.08. Odpovědět

Za kvalitu soutěže vypovídají mezinárodní úspěchy

Oduro

to je jedno. Ja netvrdim, ze skotska liga je kvalitna, ale Rangers urcite vycnievaju dost vysoko, ked su s 52 titulmi v guinessovej knihe rekordov Smajlík 7

Ranger_Barry

Ale furt máme víc ligových trofejí Smajlík 8

Frankie13
Oduro - 27.08. Odpovědět

A co?

Oduro

a nic!

Ranger_Barry

LOL ceska stopa Smajlík 3 pepi bican reprezentoval v roku 1934 na ms ceskoslovensko,takze sa da povazovat za slovaka? Smajlík 3

vladisLFC
BIGFOOT - 27.08. Odpovědět

Roku 1934 na MS reprezentoval Pepi Rakousko . Ale jinak si to myslel dobře...

BIGFOOT
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

nj raci at to letos vyhrava real ve spanelsku nez barcelona Smajlík 7 Smajlík 1

Vin.16
Pablo - 27.08. Odpovědět

a ty se koukni až bude mít letos titul liverpool a ne žádnej real těšim se až obhájíme zase všechno real nebude mít ani kdyby se pochcal ano největší z největších real mierda madrid nikdy neměli treble ale bacha na ně looooooooollll Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

Pablo
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

jezisi uklidni se... neznamena kdyz ho brca jednou vyhrala tak je to kral svetovych travniku lol Smajlík 3 a az barcelona vyhraje 3x po sobe titul tak pak se stebou budu teprve bavit o dalsi obhajobe Smajlík 7

Vin.16

Jsem fanoušek Barcy,ale dokážu být objektivní. A ty jsi řádný blb a děláš klubu jako je Barca jenom ostudu.

*B*O*J*A*N*
Pablo - 27.08. Odpovědět

ažunited bude mít tolik trofejí tak přid Smajlík 3

Pablo

Najlepsi z najlepsich: GLASGOW RANGERS FC
Smajlík 18

52 ligovych titulov
33 skotskych poharov
25 ligovych poharov
1 pohar vitazov poharov
.
.
.
.
.
.
a po tejto sezone aj:
1 vytaz LM Smajlík 2

Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 RANGERS FC Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18
.
.
.
.
.
.
.
a potom Real Madrid Smajlík 5

Ranger_Barry
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

ale taky jaka je konkurence ve skotsku...

Vin.16

ZIADNA Smajlík 2 .................................................................................................... .................................................................................................... ...................teda mozno taki nejaki pasikavi tam pobehuju, ale to neni pre nas konkurencia Smajlík 19 Smajlík 2

Ranger_Barry
Vin.16 - 27.08. Odpovědět

ja bych hodil rangers a celtic do Pl jak uz kdosi navrhoval hned by to byla jeste zajimavejsi soutez Smajlík 2

Vin.16

Ale to by sa musela BIG 4 rozsirit na BIG 5 a pribudli by prave Rangers Smajlík 2 A Liverpool by prisiel o LM. Poradie PL so Celticom a Rangers by bolo asi taketo:
1. Rangers FC
2. Arsenal FC
3. ManU
4. Chelsea FC
5. Liverpool
.
.
.
.
.
.
.
.
20. Celtic Smajlík 2

Ranger_Barry

Pockej to by pribyly a mozna by bylo o dva kluby vic tak poradi by bylo
1. Rangeers
2. Chelsea
3. Arsenal
4. Man Utd.
5. Liverpool
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
22. Celtic !! Smajlík 7

Frankie13

a jasne 22. Smajlík 1

Ranger_Barry
Redsss - 27.08. Odpovědět

Pekny clanok Smajlík 7 Peter Dubovsky Smajlík 18

Redsss
Pablo - 27.08. Odpovědět

tělocvična Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Pablo

spíš nejmenší z nejmenších

Michal 14
Marinak - 27.08. Odpovědět

...je tvůj penis...

Marinak
Hasisak - 27.08. Odpovědět

Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

Hasisak
Pablo - 27.08. Odpovědět

marináda proč mu nadáváš i juventus je lepší než red debils
Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

Pablo

to máš pravdu že tvůj penis je nejmenší z nejmenších Smajlík 5

Michal 14
Marinak - 27.08. Odpovědět

Já jsem mluvil o Realu, ne o Manchesteru...promiň, ale pokud tě ve zvláštní škole ještě nenanučili číst, tak nechápu, proč tě pousští na internet...

Marinak
Kaká10 - 27.08. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2

Kaká10

Marinak: Já myslím že jsi nemluvil o Realu ani o Manchesteru, ale o nejmenším penisu Smajlík 1

Dejvinho8
Marinak - 27.08. Odpovědět

Určitě největší a ještě dlouho nepřekonatelný...hezkej článek, ovšem vynechat z legend Huga Sáncheze mi připadá jako hřích... Smajlík 1

Marinak
Pablo - 27.08. Odpovědět

zas taj nikdo počítal Lm Copa del rey a Primera Division ne dobrý asi jen tyhle tři poháry se hráli ne v celé historii njn stačí si přečíst že hodně trofejí ma madrid jen díky prachům a že mají Ac a Barca a mierda madrid přes 100 trofejí merdoso madrid!Madrid cabron saluda el campeon!Visca el Barca Visca y Catalunya Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

Pablo
Marinak - 27.08. Odpovědět

Tohle je článek o Realu Madrid, ne o Barceloně...a jen tak mimochodem - na úspěchy a věhlas Realu se Barcelona může dívat z hodně velké dálky... Smajlík 1

Marinak

Ještě tak tu poslední větu umět správně napsat že? Smajlík 1

*B*O*J*A*N*
Pablo - 27.08. Odpovědět

jo tys myslel věhlas united vid Smajlík 5 Smajlík 5 my a z dálky na tým který polovinu historie podplatil Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 merdoso Red Debils Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

Pablo

Úspěchy ano,věhlas už tolik ne. Smajlík 7

*B*O*J*A*N*
Marinak - 27.08. Odpovědět

Těžko se s tebou bavit, když nechápeš smysl příspěvku...

Marinak
Pablo - 27.08. Odpovědět

drž hubu čechu Smajlík 5

Pablo
Oduro - 27.08. Odpovědět

těžko se bavit s někym, kdo nemá mozek

Oduro
Pablo - 27.08. Odpovědět

ty no

Pablo
Pepe 3 - 31.08. Odpovědět

chlapce kde mas dokaz o podplateni?

Pepe 3

Peter Dubovsky aj ked nastupoval za Ceskoslovensko sa za cecha nemoze povazovat. Peter Dubovsky bol SLOVAK a tak v Real ostala len slovenska stopa Smajlík 18

Ranger_Barry

bez ohladu na okolnosti kazdy musi uznat,ze real je najuspesnejsi futbalovy tim historie,takze privlastok najvecsi z najvecsich je uplne opravneny

vladisLFC

neujspěšnější je AC milán.

Mr. Parbar

vy ste oklobaci z madridu podivej se na barcu a pak rikej nejlepsi z nejlepsich ty hovado nevymachany

kurkins10

Největší z nejblbší ekonomikou na světě.

ostravak
Rexxus - 28.08. Odpovědět

Prosim??? Smajlík 3

Rexxus

je to hrůuza když si uvědomím,že tam hrál Anelka atd.
kde ri hráči dneska jsou a kolik jim tenkrát bylo jůžiš

Tavares96

nejvetsi z nejvetsich Smajlík 17

Cristiano Ronaldo7

nedávno to ještě pro tebe byl manchester united Smajlík 2 Smajlík 18

Tavares96

to asi tezko realu fandim od doby co sem poprve zapl TV.Manchestr nesnasim od doby co se ferguson zachoval k Beckhamovi tak jak se zachoval.

Cristiano Ronaldo7

Hezky si to vysvětlil Christianku.. Smajlík 2

-n!keMAN-

To si jako myslite ze fandim realu kvuli Ronaldovi? Smajlík 2 ja si pamatuju dobu del bosqueho to bylo teprv neco ne tady toto je slabej odvar.A ciste teoreticky kdyz ronaldo pude do chelsy tak myslis ze ji budu fandit? Smajlík 2

Cristiano Ronaldo7
BaT - 27.08. Odpovědět

ja myslim ze hej Smajlík 1

BaT

On by do Chelsea nešel Smajlík 8

Frankie13

Tak to me neznas.Realu fandim jako svymu 1. tymu co sem kdy videl,mam ho rad vic nez sigmu a to su z olomouce a chelsy nesnasim a ronaldo by to nezmenil navic muj nejoblibenejsi hrac je Beckham a la galaxy taky neafndim a nefandil sem ani ac milanu kdyz tam byl.

Cristiano Ronaldo7

Tvůj nejoblíbenější hráč je Beckham a proto máš v avataru Ronalda! To je chytré.... Smajlík 2

Mr.Daniel

A proto si na profilu označil za nejoblíbenějšího hráče Ronalda a jmenuješ se "Cristiano Ronaldo7". (Pokud vím tak 7 měl v ManUtd) A fandíš Realu! Si kokot co fandí tomu kde je Ronaldoa nevymluvíš se z toho!!! Smajlík 6 Smajlík 2 Smajlík 2

Mr.Daniel
Pepe 3 - 27.08. Odpovědět

HALA MADRID!

Pepe 3
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články