Zpět na » Primera Division » Španělsko si odváží pouze bod

Primera Division - Španělsko si odváží pouze bod

0

09.09. - Až gól Andrése Iniesty pět minut před koncem zajistil Ĺ panělsku alespoň jeden bod, který už na Islandě vypadal zcela ztracen. Ĺ panělé sice po celý zápas nad soupeřem dominovali, ale odvrátit porážku dokázali až na poslední chvíli.

První poločas byl pro Ĺ panělsko kritický. Xabi Alonso byl vyloučen ze hřiště a Islanďané, se po gólu Hallfredssona, ujali vedení 1-0.

Ĺ panělsko bojuje o účast na mistrovství Evropy 2008 a tři body na Islandu byly jasným cílem. Ovšem teď můžou být Ĺ panělé rádi, že si odváží alespoň jeden bod. Smutné je, že si španělská reprezentace zasloužila vyhrát, protože opravdu po celý zápas dominovala. Ovšem to se říká, jen když se ztratí body v rozhodujícím střetnutí proti Francii nebo Itálii, ale určitě ne proti Islandu.

Nejhorší bylo pro Ĺ paněly vyloučení Xabiho Alonsa. V televizi nebylo vidět, co přesně Alonso udělal, ale říká se, že to bylo za šlápnutí na soupeře. Ĺ panělsko tak muselo utkání hrát o deseti, ale když ve 40. minutě přišel vedoucí gól Islanďanů, Ĺ panělé značně znervózněli.

Druhý poločas začal samozřejmě nervózním týmem, který ví, že když se domů vrátí s porážkou, bude to ostuda. Aragonés přichystal zajímavé střídání, které upoutalo velkou pozornost. Na trávník vyběhl Iniesta a nahradil Torrese, který byl doposud nejlepším hráčem španělského celku a také nejnebezpečnějším pro soupeře.

Island se málem dostal do vedení 2-0, když po chybě Marcheny zůstal Casillas naprosto osamocený a proti němu stál Thorvaldsson. Ovšem brankář Realu Madrid udělal velmi důležitý zákrok a míč za své záda nepustil.

Agónie se pomalu zmocňovala Ĺ panělska. Minuty plynuly, ale stav utkání byl stále stejný. Od této chvíle se už zisk alespoň jednoho bodu zdál být velmi pozitivní. Ten, kdo nakonec zařídil remízu, byl Iniesta, který vystřídal dosud nejlépe hrajícího fotbalistu, Torrese.

Los españoles celebran el gol de Iniesta

Island: Arason; Kristján Sigurdsson, Ragnar Sigurdsson, Ingimarsson, Hreidarsson; Steinsson, Arnason, Vidarsson (Skúlasson, m.68), Hallfredsson; Gudjonsson (Adalsteinsson, m.79); y Thorvaldsson (Bjornsson, m.88).

Ĺ panělsko: Iker Casillas; Sergio Ramos, Marchena, Juanito, Pernía (Albelda, m.26); Joaquín (Luis García, m.68), Xabi Alonso, Xavi, Silva; Torres (Iniesta, m.57) y Villa.

Góly: 1-0: m.40: Hallfredsson, 1-1: m.86: Andrés Iniesta.