Zpět na » Primera Division » Žlutá ponorka poprvé vede

Primera Division - Žlutá ponorka poprvé vede

0

27.09. - Středa 26. září 2007 se zlatým písmem zapíše do historického kalendáře španělského fotbalového klubu FC Villareal. Hráči Žluté ponorky, jak se pro barvu dresů tento týmu přezdívá, totiž zvítězil ve střetnutí pátého kola domácí nejvyšší soutěže na půdě Racingu Santader 2:0 a poprvé v historii se vyšplhal na čelo Primera Division.

O přesné zásahy semifinalistů prestižní Ligy mistrů v sezoně 2005/06 se postarali Turek Nihat Kahveci a italský útočník Giuseppe Rossi, pro kterého to byl již čtvrtý gól v aktuálním ročníku.

Radost na stadionu El Madrigal však může trvat jen do čtvrtečního večera, kdy je na programu dohrávka pátého kola mezi Realem Madrid a Betisem Sevilla. Kdyby domácí svěřenci německého trenéra Bernda Schustera získali tři body, opět by se dostali na vedoucí pozici a Villareal klesne na druhou příčku o skóre před FC Valencia. Netopýři si ve středu poradili s trápící se Getafe 2:1 po gólech Davida Villa a Davida Silvu.

Ve výborném světle se předvedla FC Barcelona a především její ofenzivní klenot Lionel Messi. Dvacetiletý Argentinčan ukázal, že mužstvo holandského kouče Franka Rijkaarda dokáže válcovat své soupeře i bez brazilské hvězdy Ronaldinha. V průběhu prvních jedenácti minut se Messi postaral o dva přesné zásahy, které v deváté minutě přeťal úspěšnou střelou do sítě Katalánců Zapater. V dalším průběhu byli gólově úspěšní i Iniesta a Marquez.