Zpět na » Primera Division » Výsledky nedělních zápasů

Primera Division - Výsledky nedělních zápasů

0

01.10. - Madridské derby mezi Getafe a Realem Madrid dopadlo lépe pro dosavadního lídra Primera divsión. Ze souboje nováčků vyšla vítězně Murcia. Atlético si doma poradilo s Osasunou a Valencie z duelu s Recreativem vyšla také vítězně.

Real Madrid si udržel vedení v Primera división poté, co porazil Getafe 1-0. Atlético se zřejmě definitivně rozehrálo a udolalo Osasunu Pamplona 2-0. Doposud dobře hrající Valladolid prohrál doma vysoko 1-4 nad dalším nováčkem španělské nejvyšší soutěže, Murcií.

Getafe 0 – 1 Real Madrid

Tento zápas potvrdil pravidlo, že když tým, který hraje proti velkému klubu nevyužije šanci, okamžitě za to zaplatí. A to platilo i v případě Getafe, které dominovalo po celý zápas. Hráči Getafe hráli opravdu skvělé utkání. Měli snad dvacet příležitostí na to, vstřelit branku, ale ani jednou se jim to nepodařilo. Naproti tomu Real jednu šanci využil a v tom byl hlavní rozdíl mezi těmito dvěmi mužstvy.

Bylo vidět, že svěřenci trenéra Schustera už nehrají s takovou chutí, jako na začátku sezóny. Schuster se rozhodl, že pozmění střed zálohy, do kterého nasadil Gaga s Drenthem. Gago ukázal, že není na takové úrovni, jak se předpokládalo a Drenthemu tato pozice nesedí. Robben byl v základní sestavě a Guti se posadil na lavičku. Holandský záložník ale neodehrál dobré utkání. Jakmile na trávník přišel Guti, hra Realu se viditelně zlepšila. Raúl našel krásným pasem Robbena, který prodloužil na Ramose a ten zachránil Realu tři body.

Pro Getafe to byla další porážka, ovšem velice nespravedlivá. Bylo lepší úplně ve všem. Dobré utkání odehrál Uche, který využíval chyb hostující obrany. Ta hrála velmi nervózně a dělala příliš mnoho chyb. Je neskutečné, že ani jedna šance se neuchytila a neskončila v Casillasově brance.

Góly: 0-1. Min.65. Sergio Ramos

Recreativo Huelva 0 – 1 Valencie

Valencie ukázala, že na to, aby získal tři body, nepotřebuje hrát dobře. S hráči jako je Villa nebo Silva stačí, aby soupeř udělal jednu chybu a je vymalováno. Recreativo se chyby dopustilo už v 5. minutě. Všechny překvapil Marchena, který vyslal nádherný pas a ten následně přebral Villa a zakončil.

Tak brzký gól ale zápasu paradoxně ublížil. Valencie už nehrála s takovým úsilím a hráči Recreativa se nedokázali prosadit. Hosté vyčkávali na rychlé protiútoky. Jeden takový přišel ve 36. minutě, kde mohl na 2-0 zvýšit Silva, ale nestalo se tak. Zápasu ublížil také rozhodčí, který rozdal 12 žlutých a jednu červenou kartu.

Góly: 0-1. Min.5. Villa

Atlético 2 – 0 Osasuna

Pro Atlético už to je třetí výhra v řadě. Vypadá to, že Aguirre konečně našel recept na správnou taktiku a sestavu. Po špatném začátku se Atlético dostalo na přední příčky, přesně tam, kde má být.

Antonio Lopez centroval z levé strany do pokutového území, kde míč odkopla hostující obrana. Ovšem jen k Raulovi Garciovi, který vystřelil z třiceti metrů a překvapený Ricardo ránu nechytil. Domácí hráči už poté hráli v pohodě. Osasuna se pokoušela o zvrat v druhé půli, ale ten se neuskutečnil. Naopak, Atlético dalo ještě jeden gól a zaslouženě získalo tři body.

Góly: 1-0. Min.37. Raúl García 2-0. Min.81. Agüero

Villarreal 1 – 0 Athletic Bilbao

Villarreal se po druhé za sebou na chvíli ocitl v čele Primera división. Díky hlavičce Fuentese ve druhém poločase porazil Athletic Bilbao. Hosté nevyužili svůj tlak v prvním poločase a zaplatili za to třetí porážkou v sezóně.

První poločas patřil jasně Bilbau, který vytvářel mnohem větší nebezpečí, než Villarreal. První upozornění vyslal na Vieru útočník hostů, Aduriz. Hráčům Athletica se do šaten odcházelo mnohem lépe, protože věděli, že mají navrch. Ovšem v druhém poločase si domácí dokázali za deset minut vytvořit tolik šancí, co Bilbao za celý zápas. Vzešel z toho také gól Villarrealu, který dal hlavou Fuentes.

Góly: 1-0. Min.62. Fuentes

Almería 0 – 1 Racing

Racing poprvé vyhrál na hřišti soupeře. Jediný gól zápasu dal po rohu Garay. Naopak Almería ještě nepoznala vítězství na svém stadionu. Hosté hráli po celou dobu velice uspořádaně a neudělali mnoho chyb. Domácí mužstvo si s tím nevědělo rady, a zápas tak skončil výhrou Racingu.

Góly: 0-1. Min.6. Garay

Valladolid 1 – 4 Murcia

Ze souboje nováčků vyšla vítězně Murcia. Valladolid jakoby zapomněl na fotbal, který předváděl proti Realu Madrid nebo Valencii. Domácí měli problém také s morálkou. Cifuentes a Butelle šli do sprch ještě předtím, než vůbec skončila první půle. Avšak zápas začal mnohem lépe pro Valladolid, ale po vyloučení svých dvou hráčů, už neměl nárok na dobrý výsledek. Murcia vstřelila čtyři góly, ale to je pro domácí ještě dobrý výsledek, protože jich mohlo být mnohem více.

Góly: 0-1. Min.27. De Lucas 1-1. Min.48. Llorente 1-2. Min.75. Baiano 1-3. Min.81. Iván Alonso 1-4. Min.87. Abel

Betis 3 – 0 Mallorca

Fanoušci Betisu si konečně můžou užívat pěkný fotbal a také gólů. Zápas byl vyrovnaný až do té doby, než byl ve 36. minutě vyloučen Ballesteros. Mallorca toho o deseti hráčích moc nepředvedla, zatímco Betis hrál velmi dobře. Góly Xisca, Sobise a Edua vrátili na stadion Betisu klid.

Góly: 1-0. Min.59. Xisco 2-0. Min.77. Sobis 3-0. Min.90. Edu

Espanyol 1 – 0 Deprotivo

Deportivo hrálo lépe než Espanyol a disponovali také více šancemi na to, aby si v tabulce polepšili o tři body. Ovšem byl to Tamudo, který zajistil výhru špatně hrajícímu Espanyolu. Celek z Barcelony povýšil na evropské příčky, zatímco Deportivo spadlo na sestupové příčky.

Góly: 1-0. Min.46. Tamudo