Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Reprezentace » Zlatan dnes ve Stockholmu prověří českou defenzivu

Reprezentace - Zlatan dnes ve Stockholmu prověří českou defenzivu

Zlatan dnes ve Stockholmu prověří českou defenzivu © tn.com.ar - Zlatan Ibrahimović

1

Líbilo se

29.03. - PREVIEW Česká republika dnes sehraje ve Stockholmu se Švédskem další přípravný duel před červnovým mistrovstvím Evropy ve Francii. Naposledy ale k němu nastoupí se širším reprezentačním kádrem, neboť do jeho zúžení na finálovou třiadvacítku borců, k němuž dojde 23. května, už žádné utkání nesehraje.

Švédsko - Česko

Úterý 29. března, výkop 20.30, Friends Arena, Stockholm

Na českou reprezentaci čeká poslední přípravný zápas před květnovým zužováním nominace. Naši hráči by si chtěli vylepšit reputaci po čtvrteční domácí prohře se Skotskem, kdy na Letné podlehli ostrovnímu výběru 0:1. Do utkání ve Stockholmu ale nastoupí zřejmě zcela odlišná sestava než kterou trenér Vrba poslal do hry v Praze.

„Pouze dva hráči, kteří hráli proti Skotsku od začátku, budou v sestavě na Švédy. Jinak to bude nová jedenáctka. Nemáme takové individuality, které by převyšovaly ty druhé. Takže proto dostanou příležitost další hráči. U některých to může rozhodovat o tom, zda budou v nominaci pro mistrovství Evropy," řekl na včerejší tiskové konferenci přímo v dějišti zápasu.

Ani Švédové v posledním testu neuspěli. Nestačili na Turecko, našeho soupeře v základní skupině EURO 2016, kterému podlehli 1:2. Do utkání ale nenastoupila kvůli zranění největší ofenzivní hrozba švédského výběru Zlatan Ibrahimović z PSG, který by ale měl být v dnešním zápase přítomen.

„Těším se na to, je to extratřída. Když ho budu sledovat, můžu si jako útočník od něj vzít hodně věcí. Jak se pohybuje, jak může přemýšlet. Pro mě to může být hodně velká zkušenost a pro obránce vlastně taky. Pro ně trošku složitější, nebudou to mít jednoduché,“ prozradil Matěj Vydra, který by se zřejmě měl ukázat na trávníku Friends Arény.

„Švédové mají hrot, který má málokdo. I z toho pohledu to může být zajímavý zápas," dodal ještě na adresu švédského forvarda reprezentační kouč Vrba.

Dnešní zápas bude teprve třetím vzájemným v historii samostatné České republiky. V roce 2002 jsme v Teplicích se severským výběrem remizovali 3:3 (Fukal, Vachoušek a Baroš), v roce 2005 v Göteborgu prohráli 1:2 (Koller).

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články