Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Reprezentace » Kouč Vrba věří, že se souhra českého týmu do startu Eura zlepší

Reprezentace - Kouč Vrba věří, že se souhra českého týmu do startu Eura zlepší

Kouč Vrba věří, že se souhra českého týmu do startu Eura zlepší © bbc.com - Češi podlehli Skotům 0:1

0

Líbilo se

25.03. - Čeští fotbalisté prohráli v úvodním letošním utkání se Skotskem doma 0:1 a podle trenéra Pavla Vrby se na výkonu týmu podepsalo, že hrál zápas po čtyřměsíční pauze. Neklidný z porážky není a věří, že po návratu zraněných opor se souhra mužstva do evropského šampionátu ve Francii zlepší.

"Zápas nám ukázal, že to na Euru nebudeme mít vůbec jednoduché. Bylo vidět, že jsme se zase čtyři měsíce neviděli. Pokud má navíc ještě mužstvo nějakých pět šest změn, projeví se to. Hned to klapat nebude, souhra nebyla ideální," řekl na tiskové konferenci Vrba, jemuž chyběly zraněné opory brankář Petr Čech, kapitán Tomáš Rosický a záložníci Jaroslav Plašil s Davidem Pavelkou.

Do soustředění na přelomu května a června v Rakousku český celek sehraje už pouze úterní přípravné utkání ve Švédsku. "Uklidňuje mě to, že máme ještě další dva měsíce, že se nám uzdraví hráči a pokud spolu budeme nějakých 14 dní před mistrovstvím Evropy, určitě se dá něco udělat. Teď přijedou hráči po nedělních zápasech, hrajete ve čtvrtek, takže moc toho nacvičovat nemůžete. Věřím, že budeme mít čas v Seefeldu na to, abychom na sehranosti zapracovali," dodal Vrba.

Reprezentace pod jeho vedením vyhrála jediný z osmi přípravných zápasů. "Neklidný nejsem, ty zápasy jsou od toho, abychom si určité věci vyzkoušeli. Nebudu tvrdit, že přípravné zápasy nechceme vyhrát. Hráči ten prostor dostávají a já to budu dělat furt, i když se to nebude výsledkově vyvíjet možná optimálně. Ale pak se nám to vyplatilo v těch kvalifikačních utkáních. Radši zkouším v přípravě než v soutěžních utkáních," řekl Vrba.

Proti Skotsku nasadil dva debutanty brankáře Tomáše Koubka a záložníka Martin Frýdka. "Ten gól byl od soupeře zahraný dobře, z takové vzdálenosti mezi nohy to těžko mohl nějak líp vyřešit. Nezklamal mě, chytal bez chyb," uvedl Vrba na Koubkovu adresu. "Ani Frýdek mě určitě nezklamal. Střídal jsem z toho důvodu, že jsem chtěl něco změnit. Chtěl jsem posílit útočné postavení, protože jsme ve vápně neměli tolik hráčů," dodal Vrba.

Zápas se Skotskem podle něj znovu ukázal, že českému celku se hraje hůř, pokud musí dobývat obranu. "Víc nám vyhovuje hrát spíše ze zabezpečené obrany. Ten způsob hry je nám milejší a řekl bych, že i v těch zápasech v kvalifikaci jsme byli úspěšní, když jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Je to asi i o kvalitě ofenzivních hráčů," připustil kouč.

"Myslím, že se projevuje, že někteří nehrají tolik, jak byli zvyklí na podzim. Je to škoda. Máme ale ještě dostatek času. Věřím, že až se uzdraví ti zranění a zkušení hráči, ofenziva do té plné obrany se díky tomu zlepší. I když na ME spíš budeme hrát do otevřené obrany," mínil Vrba, jehož celek čeká na Euru ve skupině Španělsko, Chorvatsko a Turecko.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články