Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » » Podle Mourinha je Silva důležitější než Neymar

- Podle Mourinha je Silva důležitější než Neymar

Podle Mourinha je Silva důležitější než Neymar © foxsports.com - Thiago Silva

0

Líbilo se

08.07. - Brazilská reprezentace přišla v klíčové fázi turnaje o dvě hvězdy. V útočné linii se neobjeví střelec Neymar, pro něhož kvůli zranění šampionát předčasně skončil. Problémy bude mít trenér Scolari také v obranné řadě, protože kvůli kartám nebude hrát kapitán Thiago Silva. A podle portugalského trenéra Mourinha je větší ztrátou právě absence stopera Silvy.

Manažer Chelsea tvrdí, že absence Thiaga Silvy bude mít větší dopad na celý herní projev Brazílie, než jaký by mohla mít ztráta útočníka Neymara. Kapitán Kanárků sice skóroval v posledním utkání, když jeho branka načala výhru nad Kolumbií, ale zároveň si po zákroku na brankáře Davida Ospinu nechal na konto připsat žlutou kartu. Ta jej vyřazuje z další části.

Příval špatných zpráv pro brazilský národní tým nekončí, protože turnaj předčasně skončil pro největší hvězdu brazilské kopané, útočníka Neymara. Ten po zákroku Juana Camilla Zunigy musel opustit hřiště na nosítkách a důvod jeho bolestivé grimasy byl evidentní - zlomený bederní obratel a konec šampionátu. V něm čeká Kanárky silné Německo, již bez Neymara a Silvy.

A absence druhého jmenovaného bude pro Brazilce nejobtížnější, alespoň podle manažera Chelsea Josého Mourinha. Ten věří, že ztráta stopera Paris Saint-Germain bude ještě viditelnější. Zároveň ale nepochybuje o tom, že je Brazílie schopná adekvátně svého kapitána nahradit.

V rozhovoru pro španělský deník Marca Mourinho řekl: „Brazílie potřebuje Neymara, protože je typem hráče, který umí přejít v šanci jeden na jednoho a dostane své spoluhráče do výhody. Je skvěle vybaven po technické stránce a rychlostně mu stačí málokdo. Přechází přes protihráče jednoduše a lehce, zároveň má výbornou kopací techniku a díky tomu střílí góly i ze standardních situací.“

„Ale osobně si myslím, že Thiago bude Brazilcům chybět mnohem víc. Podle mého názoru je Thiago Silva v tuto chvíli důležitějším hráčem, než jakým je Neymar. Brazílie v současné chvíli totiž není tým založený na ofenzivní stránce. Je to tým, který se opírá o obrannou činnost. Thiago proto dodává celému týmu stabilitu a rovnováhu.“

Brazílie má ve svém kádru mnoho fotbalistů, kteří jsou schopní nahradit kapitána Kanárků. Podle Portugalce to není Henrique, který nahradil zraněného Neymara na konec utkání s Kolumbií, nýbrž stoper Bayernu Mnichov Dante.

Jeho schopnosti ve spojení se znalostí německého fotbalu by podle Mourinha měly být klíčovými faktory. „Samozřejmě je v týmu mnoho hráčů, kteří mohou zaskočit. Proti Kolumbii to byl Henrique, ale toho vidím spíš jako nouzové řešení. Dante hraje v Německu, dobře zná zvyky i jazyk, ví, jak Němci hrají. I proto je podle mě nejlepší variantou právě Dante a měl by být vybrán,“ dodává Mourinho. Co myslíte, poslechne Scolari ambiciózního kolegu?

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články