Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » » Mistrovství světa ovládnou Španělé, předpovídá František Straka

- Mistrovství světa ovládnou Španělé, předpovídá František Straka

Mistrovství světa ovládnou Španělé, předpovídá František Straka © zimbio.com - František Straka

1

Líbilo se

06.06. - Za necelý týden rozehrají fotbalisté Brazílie a Chorvatska úvodní duel dvacátého mistrovství světa. Jako televizní expert jím bude provázet i František Straka, který se včera ujal role kmotra zajímavě pojaté publikace argentinského ilustrátora Germana Aczela s názvem Obrazový průvodce MS ve fotbale 1930 - 2014, jež se historií šampionátů zabývá, a kterou včera slavnostně představilo nakladatelství Grada.

Ačkoli český výběr bude na největší fotbalové akci planety opět chybět, dostala kniha plná výtečných karikatur také svůj český překlad. Ten vychází z německého originálu, a tak se přímo nabízelo jméno kmotra.

Stal se jím někdejší trenér Sparty a Slavie František Straka, jenž den předtím v rámci exhibice na Letné oblékl rudý dres a možná definitivně zažehral spory s fanoušky, kteří mu sešívanou anabázi vyčítali.

"Jsem rád, že to bylo fajn, že jsem se zase viděl s lidmi, s nimiž jsem osmdesátých letech hrál. Ti, co na mě řvou, možná vůbec neví, kdo Franta Straka byl," vrací se nejen ke včerejšku, ale i k oněm nepříjemným momentům, jež zažil.

Současné Spartě ale přeje úspěch. Za výrazným vzestupem výkonnosti podle něj stojí hlavně sázka na koncepční práci a důvěra v trenéra Lavičku. Do další sezóny a do případných bojů o Ligu mistrů ale očekává posílení kádru.

Na rozdíl od reprezentačního mužstva ale Letenským v Evropě věří. "Do Vrby si můžeme vkládat naděje, jaké chceme, ale musíme mít na to kvalitní hráče. Jestli si někdo myslí, že teď přijde Pavel Vrba a rázem budeme hrát fotbal jako Plzeň, tak to je absolutní nesmysl. Plzeň potřebovala čtyři roky, aby se dostala na vrchol. To je určitý proces," krotí bývalý kouč národního mužstva přehnaná očekávání.

A kdo by měl podle Straky ovládnout brazilský šampionát? "Španělsko. Možná překvapivě neřeknu Německo, ale Španělsko je turnajový typ. Mají generaci hráčů, kteří jsou schopní dosáhnout na ten úplný fotbalový vrchol," dodává Straka, jehož největší starostí však je, kde bude od nové sezóny trénovat.

"Něco se rýsuje, ale nechtějme předcházet situaci. Uvidíme, jakým způsobem to půjde dál, jestli se to podaří. Když se to nepodaří, nedá se nic dělat a pojedeme dál. Dneska je v trenérském angažmá přetlak, takže člověk musí být trpělivý a čekat na svoji šanci," uzavírá šestapadesátiletý trenér s tím, že preferuje nabídky ze zahraničí.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články