Zpět na » » O vítězi evropského Superpoháru rozhodovaly penalty, šťastnější byli fotbalisté Liverpoolu

- O vítězi evropského Superpoháru rozhodovaly penalty, šťastnější byli fotbalisté Liverpoolu

O vítězi evropského Superpoháru rozhodovaly penalty, šťastnější byli fotbalisté Liverpoolu © goal.com - Adrian v páté sérii vychytal Abrahama a stal se hrdinou okamžiku

4

14.08. - REVIEW Vítěz loňského ročníku Ligy mistrů Liverpool potvrdil roli mírného favorita, když porazil Chelsea po penaltách. Utkání mělo velký náboj, na obou týmech šlo vidět, že Pohár chtějí urvat za každou cenu. V penaltové loterii rozhodla pátá série, tíhu okamžiku neunesl mladík Abraham.

Liverpool - Chelsea 2:2, na penalty 5:4

Branky: 48. Mané, 95. Mané - 36. Giroud, 101. Jorginho (pen.)

Liverpool FC:Adrián - Joe Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson (91. Alexander-Arnold) - Milner (64. Wijnaldum), Fabinho, Henderson (C) - Oxlade-Chamberlain (46. Firmino), M. Salah, Mané (103. Origi)

Chelsea FC:Arrizabalaga - Azpilicueta (C), K. Zouma, Christensen (85. Tomori), Emerson - Jorginho, Kanté, Kovačić (101. Barkley) - Pedro, Giroud (74. T. Abraham), Pulisic (74. Mount)

Do utkání vstoupila aktivnějši Chelsea, avšak byl to Liverpool, který měl první větší příležitost ke skórování, avšak Maného akrobatické zakončení zblokoval za pomoci ruky Christensen, hlavní rozhodčí se penaltu rozhodla nepísknout. Blues si vytvořili šanci ve 22. minutě, to se po levé straně prohnal Pedro, dělovku však nasměroval do horní tyčky.

Střelecké trápení utnuli svěřenci trenéra Lamparda v závěrečné desetiminutovce poločasu. Pulišič nádhernou přihrávkou mezi oběma stopery našel nabíhajícího Girouda, jenž tváří v tvář gólmanu Adrianovi nezaváhal, balón mu poslal nad levou nohou.

Utkání bylo zajímavé i tím, že ho řídily tři ženy (zdroj: goal.com)

Vyrovnání přišlo prakticky ihned po zahájení druhé části. Nově příchozí Firmino v ideální palebné pozici ještě našel Maného a ten nadvakrát procpal kulatý nesmysl za Kepu. Během tří minut Reds málem otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch, ovšem rána Fabinha skončila jen těsně vedle pravé tyče.

Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby se nadvakrát vyznamenal španělský gólman ve službách Chelsea, jenž nejprve vytáhl pokus Salaha a poté fantasticky vyrazil na břevno dorážku van Dijka. Blues se podruhé trefili, avšak podruhé byl gól odvolaný pro ofsajd, skórující Mount se totiž v době Jorginhova pasu nacházel v ofsajdu. Další šanci už základní hrací doba nenabídla, šlo se tedy do prodloužení.

Na začátku prvního prodloužení udělal Liverpool velký krok k zisku Superpoháru. Opět zafungovala souhra Firmino - Mané, po níž druhý jmenovaný z jedničky poslal míč od břevna do brány. Avšak Lampardovci bojovat nepřestali a dočkali se vyrovnání ještě v úvodní čtvrthodinovce. Po faulu Adriana na Abrahama hlavní sudí nařídila pokutový kop, který Jorginho proměnil s velkým přehledem.

Sadio Mané zařídil oba góly Liverpoolu (zdroj: goal.com)

Abraham se zapletl i do další velké šance, tentokrát zakončoval po skvělém přízemním pasu z bezprostřední blízkosti těsně vedle. Druhá část prodloužení začala náporem nabuzené Chelsea, jenže projektil Mounta skvěle vyrazil Adrian a o malou chvíli později Pedro těsně minul svatyni soupeře.

O vítězi Poháru nakonec rozhodly až penalty. Až do páté série byli všichni střelci úspěšní. Za Liverpool se nemýlil Salah a do těžké pozice tím dostal mladíka Abrahama, jenž tíhu okamžiku nezvládl, střelu doprostřed brány Adrian vytěsnil a zajistil tak Liverpoolu zisk Superpoháru.