Zpět na » » Boleslav doma podlehla Villarrealu

- Boleslav doma podlehla Villarrealu

Boleslav doma podlehla Villarrealu © -

0

09.11. - Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili prohrou 1:2 se Španělským Villarrealem do základní skupiny Poháru UEFA. Hosté vedli po brance Nihata 0:1 a s přehledem kontrolovali hru. Po poločase navýšil vedení aktivní Cazorla a v 90. minutě pouze upravil výsledek Boleslavský Mendy.

Boleslav postrádala před utkáním dlouhodobě zraněné Ditricha, Ševinského a Riegla.
Do hry už mohl zasáhnout rekonvalescent Procházka. Trenér domácích Zdeněk Ščasný ovšem mohl sledovat výkon svých oveček pouze z tribuny, jelikož byl tímto potrestán za své předchozí vykázání na tribunu v zápase s Palermem.

Hostující kouč Pellegrini postrádal v duelu s Boleslaví nejlepšího střelce týmu Rossiho, mušketýra Pirese a zavrhnutého tvůrce hry Riquelmeho.

Boleslav vstoupila do zápasu v rozestavení 3-5-2 ale rychle jej změnila na 4-4-2. Hostující celek bránil od třech čtvrtin hřiště a domácí si nevěděli rady s rozehrávkou. Hosté jako kdyby tušili kam chtějí domácí přihrávat a jejich rozehrávku skvěle vystihovali. Hosté mnohem lépe kombinovali a dostávali domácí pod tlak. Výsledkem toho byla nebezpečná střela nad kterou vyslal Fernandéz po přiťuknutí aktivně hrajícího Cazorliho.

O chvíli později se vyskytla velká šance na druhé straně. Sedláček pronikl po pravé straně a jeho polovysoký centr přiťukl Kysela patičkou Matějovskému, který ovšem v obrovské šanci nechal vyniknout hostujícího brankáře Lópeze.

Poté byl na hřišti opět jen jeden tým. Villarreal zavřel domácí na jejich polovině a vytvářel si stále častěji vážnější šance. Zejména Nihatovi dvě střeli volali po gólu. První šla o kousek vedle pravé tyče Millerovi branky, druhou vytlačil Miller na roh konečky prstů. V této části hry spoléhala Boleslav pouze na protiútoky a ani ty se jí moc nedařili.

V probíhající 33 minutě utkání zahrávali domácí standardní situaci. Tu ale pokazili, z protiútoku utekl Matějovskému Fernandéz a poslal ideální přihrávku rozběhnutému Nihatovi, který se řítil sám na Millera. Tomu udělal kličku a poslal hosty do vedení.

Kdo čekal že domácí inkasovaný gól probral, mýlil se. Boleslav se dostávala za půlku pouze pomocí odkopů na osamoceného Mendyho, který toho sám vpředu moc nezmohl. Poločas se zdál být pro domácí tým vysvobozením.

Do druhého poločasu udělal domácí kouč Ščasný jednu změnu. Poslal na hřiště místo nenápadného Kaliny mladého Vaněčka.

Vaněček se ihned zapojil do rozehrávky a do té doby neviditelná levá strana domácích ožila. Po chvíli i přes Vaněčkovu snahu se hra Boleslavi vrátila do starých kolejí. Opět jim vázla rozehrávka a Villarreal jen sbíral nepřesné přihrávky domácích.

V průběhu dalších minut se přece jen domácí dostali do tempa a začali hosty tlačit. Villarreal v tuto chvíli spoléhal na brejky. Jeden takový málem přetavil v gól Tomasson. Jeho křížné střele chyběli centimetry. To se ovšem nedalo říci o střele, kterou vyslal hostující Cazorla. Fernandéz mu přiťukl mezi skoprnělé obránce, kteří se marně domnívali, že se jedná o ofsajd a precizní střelou k tyči upravil skóre na 2:0 pro hosty.

O 5 minut později mohl navýšit výsledek Dán Thomasson. Ten se řítil po chybě domácí obrany na osamoceného Millera. Miller instinktivně vyběhl a Dánův povedený lob skončil pouze na tyči.

Boleslav už neměla co ztratit a snažila se ze všech sil útočit, toho ovšem využíval Villarreal k brejkům. V jednom takovém rozezvučel hostující Fernández břevno. Poté doklepl míč do prázdné branky Cazorla, ovšem stál v ofsajdu.

Poté se podařilo zkomplikovat situaci domácímu Mendymu, který snížil střelou z malého vápna na 1:2. Domácí vycítili naději a při rohovém kopu běžel na pomoc i brankář Miller. Kýženého vyrovnání se jim však nepodařilo dosáhnout. Řezníčkův gól hlavou rozhodčí neuznali pro ofsajdové postavení. Opakovaný záběr ovšem ukázal, že se o ofsajd nejednalo.

Celkově je ovšem Villarreal zaslouženým vítězem. V prvním poločase nepustil domácí za polovinu a ve druhém mohl klidně navýšit skóre na 4:0. Domácí mu byli rovnocenným konkurentem pouze v posledních 20 minutách zápasu.

Ohlasy trenérů:

Domácí kouč Zdeněk Ščasný:

“Začli jsme hrát s až moc velkým respektem. Věděli jsme že soupeř umí potrestat každou chybu v defenzivě nebo ztrátu míče v přechodové fázi a to jsme přesně připustili při prvním gólu. A ten hodně ovlivnil zbytek poločasu. O přestávce jsem hráčům říkal, že jestli máme prohrát, tak aspoň po dobrém a bojovném výkonu. Při druhém gólu jsme zase nepokryli rychlý protiútok. Pozitivní ale bylo, že hráči makali dál a nezabalili to. Kontaktní branka Mendyho však přišla pozdě," uvedl Ščasný.
Řezníčkovu branku z nastaveného času považoval za regulérní.
"Bohužel to asi ofsajd nebyl, ale s tím nic neuděláme. Je škoda, že jsme začali hrát až druhý poločas," Dodal Ščasný.

Hostující Manuel Pellegrini:

“Výhry si cením. Celý zápas jsme měli ve svých rukou, jen na konci jsme si to zkomplikovali. Ale určitě jsem spokojený, hlavně s výkonem v obraně. A dát dva góly venku je také pokaždé velmi dobrá vizitka."

FK Mladá Boleslav – Villarreal CF 1:2 (0:1)