Zpět na » Liga mistrů » Steaua Bukurešť může do Ligy mistrů

Liga mistrů - Steaua Bukurešť může do Ligy mistrů

Steaua Bukurešť může do Ligy mistrů © uefa.com - Fotbalisté FC Steaua Bucureşti

0

Líbilo se

30.06. - Přestože v Rumunsku je Steaua Bukurešť vyšetřována za korupci, do Ligy mistrů jí UEFA pustí. Informaci v pondělí potvrdili zástupci evropské fotbalové asociace svých oficiálních stránkách.

Steaua Bukurešť, která v loňské sezóně změřila síly v základní skupině Ligy mistrů se Slavií Praha, může do stejné soutěže proniknout ze třetího předkola i letos. A to přesto, že v Rumunsku čelí obvinění z úplatkářství. Kontrolní a Disciplinární komise UEFA potvrdila, že Steaua bude do Ligy mistrů připuštěna, protože žádné finální rozhodnutí v její kauze nebylo učiněno.

Pozice Bukurešti může být znovu přezkoumána v případě, že Rumunská fotbalová federace (FRF) zahájí proti klubu disciplinární řízení, tvrdí se na stránkách uefa.com. Na začátku června bylo přitom Steaue odebráno z ligové tabulky sedm bodů poté, co funkcionáři a hráči byli označeni vinnými z korupce. Přes ztrátu sedmi bodů zůstala Steaua na druhém místě rumunské ligy a má tedy právo nastoupit ve třetím předkole Ligy mistrů.

Rumunský svaz zahájil vyšetřování případu Steauy a dalšího rumunského klubu Universitatea Kluž, který přišel o šest bodů. Majitel Steauy Gigi Becali totiž nabídl 1,7 miliónu euro (40,8 miliónu korun) prezidentu Kluže Antonu Dobosovi a několika jeho hráčům, pokud v květnu v posledním kole soutěže zastaví v cestě za titulem městského rivala CFR Kluž. Přesto CRF v městském derby vyhrálo 1:0 a o bod před Steauou získalo rumunský titul.

4. června bylo z podobného důvodu vyřazeno z letošního ročníku Ligy mistrů FC Porto. Klub byl v Portugalsku obviněn z uplácení rozhodčích v sezóně 2003-04, ale Kontrolní a Disciplinární komise UEFA ze stejného důvodu jako rumunský klub vrátila 16. června FC Porto do soutěže, protože disciplinární šetření v Portugalsku nebylo ukončeno.

Kam dál?

v l / MEDIAFAX, Procházka David

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
rewes - 04.07. Odpovědět

Zdravím. Mám na dnes domluvený zápas z fotbalu. 100% jistý.
Dám ho dnes zcela zdarma, nic za to nechci. Informace zde:


http://forum.fkpribram.cz/viewtopic.php?t=531

rewes
altair - 01.07. Odpovědět

Dit dostala i od slavie tak co tam budou delat Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

altair
jirka66 - 30.06. Odpovědět

je to těžké, když je neodsoudí, tak uefa asi jinak jednat nemohla

jirka66
janoas - 30.06. Odpovědět

Kua co to je? Smajlík 14

janoas
Colaps - 30.06. Odpovědět

prachy jsou prachy...prachy delaji svoje...prachy meni lidi..tak to je

Colaps
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články