Zpět na » Liga mistrů » Na finále Ligy mistrů bez víz

Liga mistrů - Na finále Ligy mistrů bez víz

Na finále Ligy mistrů bez víz © -

0

Líbilo se

14.05. - Nový ruský prezident posvětil nařízení, které umožní fanouškům vstup do Ruska bez nutnosti mít vízum.

Nový prezident Ruské federace Dmitrij Medvedev dnes vydal nařízení, které umožní všem držitelům vstupenek na finále Ligy mistrů hrané 21. května v Moskvě vstup na území Ruska bez nutnosti mít vízum. Týden před konáním zápasu tak oficiálně posvětil možnost, o které uvažovalo ruské Ministerstvo vnitra. To totiž chtělo co nejvíce zjednodušit proceduru pro více jako 40 tis. fanoušků, kteří přiletí do Moskvy z Anglie. Reálně totiž hrozilo, že by se nepodařilo obrovské množství žádostí o vízum do konání zápasu zpravovat.

"V období od 18. do 15. května budou moct cizí státní příslušníci, kteří přijedou do Moskvy navštívit finálové třetnutí Ligy mistrů, vkročit na území Ruské federace bez vstupních víz. Přiznivci se musí prokázat platnou stupenkou, pasem a vyplněným imigračním formulářem na vstup do Ruské federace."

Letošní finále Ligy mistrů se bude konat na zrekonstruovaném stadionu v Lužnikách. Kvůli konání tohoto zápasu byl rozebrán umělý povrch a místo něj byla položena tráva, speciálně vypěstovaná pro toto utkání. O utkání byl dle očekávání mezi fanoušky obrovský zájem, když např. o vstupenku usilovalo více jako 100 tis. fanoušků Manchesteru. Manchester stejně jako Chelsea ale dostal přiděleno pouze 21 tis. lístků. Díky nedostatečné kapacitě přímých letů se také angličtí fanoušci snažili využít všech možností, jak se do Moskvy dostat. Vyprodali tak např. všechny lety ČSA z Anglie do Prahy a zpět v období kolem konání zápasu a také všechny návazné lety do Moskvy a zpět. ČSA kvůli tomu posíli kapacitu svých spojů a dokonce vypraví speciální charterový let z Manchesteru do Moskvy a zpět. Ještě připomeňme, že Moskva letos uvidí první čistě anglické finále v historii této nejprestižnější evropské soutěže.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Ondřej Myška / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články