Zpět na » Liga mistrů » Men of the Matches - 2. kolo

Liga mistrů - Men of the Matches - 2. kolo

0

06.10. - FotbalPortal.cz Vám přináší přehled těch „Nejlepších mužů zápasů“ 2. kola skupinové fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže zvané Liga mistrů.

DaMarcus Beasley Rangers FC
Skupina E: Olympique Lyonnais - Rangers FC 0:3 (0:1)

Americký forvard byl ústřední postavou výborného výkonu Rangers, kteří pokračují ve skvělém startu ve skupině E. Beasley zařídil první gól skotského týmu, který vstřelil Lee McCulloch, a sám takřka po hodině hry parádní hlavičkou vstřelil třetí branku svého týmu na Stade Gerland.

Lionel Messi FC Barcelona
Skupina E: VfB Stuttgart - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Argentinec ve službách španělského velkoklubu hrozil před německou bránou celé utkání. Jeho skvělé přihrávky spoluhráči nevyužili. Svůj výkon podtrhl druhým gólem Barcelony do sítě Stuttgartu.

Wayne Rooney Manchester United
Skupina F: Manchester United FC - AS Roma 1:0 (0:0)

I když by si toto ocenění zasloužil nejeden italský hráč, Rooneymu ho vynesla jediná vstřelená branka tohoto utkání. Navíc to byla jeho třetí branka ve třetím utkání proti římskému AS. Rooney se neprezentoval jen gólem, několikrát před brankářem Curcim pořádně zatápěl římské obraně.

Anderson Polga Sporting Clube de Portugal
Skupina F: Dynamo Kyiv - Sporting Clube de Portugal 1:2 (1:2)

Brazilský útočník zařídil Sportingu první body v letošním ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže. Polga skóroval po Ronnyho přihrávce ještě před poločasovou přestávkou.

Zlatan Ibrahimovic
Internazionale FC

Skupina G: Internazionale FC - PSV Eindhoven 2:0 (2:0)

Ăštočník švédské národnosti zřejmě znovu nabírá svou ztracenou formu, a to zejména v evropských pohárech. Po čtvrthodině hry vstřelil první branku Interu z penalty a ještě do poločasu náskok italského klubu zvýšil krásnou hlavičkou.

Alex Fenerbahce SK
Skupina G: PFC CSKA Moskva - Fenerbahce SK 2:2 (0:1)

Kapitán jak se patří. Už v deváté minutě poslal tureckého mistra do vedení a po celé utkání na hřišti vynikal. Nakonec dovedl svůj tým k cenné remíze 2:2.

Cesc Fabregas Arsenal FC
Skupina H: FC Steaua Bucuresti - Arsenal FC 0:1 (0:0)

Fabregas má v letošní sezóně parádní formu a znovu ukázal, proč nahradil Thierryho Henryho jako talismana Gunners. Na pozici středního záložníka neměl v tomto zápase konkurenci. V plné kráse se prezentoval svými pasy a dobře doplňoval anglické útočné duo.

Frédéric Kanouté
Sevilla FC
Skupina H: Sevilla FC - SK Slavia Praha 4:2 (2:1)

Malijský útočník vysvobodil Sevillu z nepovedené řady utkání a hned v osmé minutě utkání vstřelil pražské Slavii branku. Při ní neztratil nervy, nezalekl se nesmyslně vyběhnuvšího Vaniaka a s ledovým klidem zavěsil padající střelou k tyči slávistické brány. Několikrát ještě pořádně vyškolil slabou českou obranu.

Didier Drogba Chelsea FC
Skupina B: Valencia CF - Chelsea FC 1:2 (1:1)

Forvard z Pobřeží slonoviny vystřelil Blues tři cenné body a nastartoval anglický klub k lepším zítřkům. V utkání snad neprohrál jediný hlavičkový souboj, byl rychlý a agresivní. Poté, co dostal od Joea Colea geniální přihrávku přes celé hřiště, předvedl, jak má vypadat správný útočník a i v tísni dokázal míč dovést až do pokutového území Valencie a prostřelit brankáře Hildebranda.

Ricardo Quaresma FC Porto
Skupina B: Besiktas JK - FC Porto 0:1 (0:0)

Portugalský hrdina zvrátil už jisté nerozhodné utkání na stranu Porta, když v nastaveném čase skóroval do branky Besiktase. Posunul tak svůj celek na druhé místo tabulky skupiny A. Během celého utkání proháněl turecké obránce a udivoval svou technickou dovedností s míčem.

Kaká Milan AC
Skupina D: Celtic FC - AC Milan 2:1 (0:0)

Brazilec nebyl tím, kdo rozhodl utkání nebo se podílel na vítězství svého týmu. Znovu však ukázal, že je právem považován za jednoho z nejlepších fotbalistů planety. V prvním poločase jeho velkou šanci chytil brankář Celticu Boruc, nakonec se Kaká přeci jen prosadil, z penalty vyrovnával na 1:1. Jeho branka však nakonec na bodový zisk pro AC nestačila.

Jadson FC Shakhtar Donetsk
Skupina D: Benfica SL - FC Shakhtar Donetsk 0:1 (0:1)

Brazilský útočník svou brankou v prvním poločase potvrdil skvělý start ukrajinského expresu v letošním ročníku Ligy mistrů, který po dvou kolech s plným ziskem vede tabulku skupiny D. Jadsonova spolupráce s krajanem Fernandinhem znamenala pro Portugalce opravdu velké nebezpečí.

Jermaine Jones FC Schalke 04
Skupina B: Rosenborg BK - FC Schalke 04 0:2 (0:0)

Jones se předvedl při vstřelení první branky Schalke na půdě Trondeheimu. Byl kreativní silou německého mužstva a svým výkonem podtrhl skvěle odvedenou práci celého mužstva. Zařídil první vítězství Schalke v tomto ročníku Ligy mistrů.

Ieroklis Stoltidis Olympiacos CFP

Skupina C: Werder Bremen - Olympiacos CFP 1:3 (1:0)

Řekové už pomalu propadali panice, že v tomto utkání se jim skórovat nepovede. Pak ale přišla 73. minuta utkání a prosadil se Stoltidis, který zařídil vyrovnání. Odstartoval následnou gólovou smršť, kterou borci Olympiacosu rozhodli o své výhře.

Ruud van Nistelrooy Real Madrid
Skupina C: Lazio SS - Real Madrid CF 2:2 (1:1)

Holandský střelec rozvlnil italskou síť už po osmi minutách hry a prosadil se ještě jednou, zhruba po hodině hry svým typickým sebejistým zakončením. Bohužel pro Real však za Lazio dvakrát skóroval Pandev a okradl Bílý balet o tři body.

Mathiue Valbuena
Olympique de Marseille
Skupina A: Liverpool FC - Olympique de Marseille 0:1 (0:0)

Valbuena se postaral o historické vítězství francouzského celku na Anfield Road. V prvním poločase zahodil některé šance a často byl v ofsajdu, vše špatné pak ale vynahradil excelentní brankou, díky které získal Olympique tři body.