Zpět na » Liga mistrů » Barcelona opět porazila Schalke o gól a postupuje

Liga mistrů - Barcelona opět porazila Schalke o gól a postupuje

Barcelona opět porazila Schalke o gól a postupuje © fifa.com - Barcelona - Schalke

0

09.04. - Review: Barcelona si i ve druhém vzájemném střetnutí poradila se Schalke nejtěsnějším rozdílem 1:0 díky brance Yaya Touré a postupuje do semifinále

Barcelona - Schalke 1:0 (1:0), první zápas 1:0, postupuje BARCELONA

Góly:

43´ [1 - 0] Y. Touré

Úvod zápasu patřil hostům, v deváté minutě je mohl do vedení poslat Altintop, Víctor Valdés však dokázal jeho pokus eliminovat. O dvě minuty se na druhé straně vyznamenal Manuel Neuer, když zmařil jasnou šanci Xaviho. V minutě jednadvacáté se německý celek dostal do další velmi nadějné příležitosti, Jones poslal zprava centr na Altintopa, ten na zadní tyči jen těsně minul míč. Ještě do poločasu domácí vedli. Dvě minuty před pauzou vstřelil vítěznou a zároveň jedinou branku utkání Yaya Touré. Centr Bojana Krkiče zprava dokázal Krstajič odvrátit jen vysoko do vzduchu, míč spadl k defenzivnímu štítu Barcy a ten neměl nejmenší problém zakončit. Těsně před ukončením prvního dějství mohlo být srovnáno, to když si kapitán domácích Puyol málem vstřelil vlastní branku po teči centru soupeře. V poločase tak Barcelona vedla 1:0, celkově 2:0, což bylo pro Schalke, které kompletně ovládalo dosavadní průběh hry, velmi tvrdé. Úvod dějství druhého patřil domácím, snaživý, ale absolutně neefektivní Henry pálil v obrovské šanci po pasu Abidala nad. Po třiašedesáti minutách utkání obdržel žlutou kartu Puyol, kvůli tomu zmešká úvodní zápas semifinále soutěže. Až do konce duelu se nic zaznamenání hodného nestalo. Barcelona vyhrála oba dva souboje se Schalke a minimálně z tohoto pohledu je tedy zaslouženým postupujícím.