Zpět na » Liga mistrů » Chelsea porazila Fenerbahce a postupuje do semifinále!

Liga mistrů - Chelsea porazila Fenerbahce a postupuje do semifinále!

Chelsea porazila Fenerbahce a postupuje do semifinále! © ign.com - Liga mistrů

0

08.04. - Anglická Chelsea zvládla nelehký úkol a po vítězství 2:0 nad tureckým Fenerbahce Istanbul postupuje do semifinále Ligy mistrů. Branky vítězů dávali záložníci Ballack a Lampard.

Fotbalisté londýnské Chelsea před sebou neměli jednoduchý úkol. Na turecké půde totiž prohráli 2:1, a tak museli dát minimálně jeden gól k tomu, aby postoupili do semifinále. Navíc Fenerbahce už v osmifinále ukázalo, že dokáže zvrátit i zdánlivě ztracený zápas.

Hráči v modrém však nechtěli nic ponechat náhodě a od úvodních minut se nastěhovali před hostující bránu. K prvnímu náznaku šance se sice dostali hosté, ovšem hned první vážnější příležitost Chelsea skončila brankou. Domácí dostali možnost zahrávat standardní situaci. Lampard centroval do vápna, kde se nejlépe zorientoval Ballack a hlavou poslal míč do sítě.

Chelsea to samozřejmě nabudilo a do útoku se tlačila nadále. V osmé minutě mohlo být na Stamford Bridge veseleji, ale Joe Cole trefil pouze tyč. Domácí byli aktivnější, měli lepší pohyb a Fenerbahce nepouštěli na dostřel gólmana Cudiciniho. Střela ze vzdálenosti asi čtyřiceti metrů v podání Deivida nemohla domácího brankáře ohrozit.

Naopak větší šanci měl ve 22. minutě Drogba, jehož střela z hranice šestnáctky vystrašila tureckého brankáře. O čtyři minuty později postihla Chelsea nepříjemná událost, když kvůli zranění musel Cudicini opustit hřiště a do brány se postavil Hilário.

Až po půlhodině hry o sobě dalo Fenerbahce více vědět. Střela Semiha byla první vážnější šance hostů. O minutu později se po centru Alexe ocitl v mnohem výhodnější pozici Lugano, ale hlavou těsně minul.

Závěr poločasu ale opět patřil domácím, kteří se sice už tolik do ofenzivy nehnali, ovšem hráli s přehledem. Nebezpečně pálili například Drogba nebo Kalou. Na samotném konci ještě Chelsea Turky přitlačila, gól však už v první pětačtyřicetiminutovce nepadl.

Do druhé půle vstoupil anglický klub, jakoby chtěl vstřelit rychle druhou branku zápasu. V 47. minutě měl obrovskou šanci Drogba, když se vápně obtočil kolem obránce Fenerbahce a nebezpečnou střelou trefil střed brány, kde stál Volkan Demirel. O pět minut později se domácí dostali do brejku, kdy Cole potáhl míč, nacentroval ho na Kaloua, který se však dostal mimo střeleckou pozici a nakonec akci nedotáhl.

Poté se hra zklidnila. Chelsea útočila s rozvahou a s maximální opatrností. Hosté dobře bránili a postupem času se více začali osmělovat a přibližovali se k bráně domácích. Ovšem jejich akce končily ve vápně Chelsea a prakticky neohrožovali domácí bránu.

V 77. minutě se Chelsea dostala do dalšího nadějného protiútoku. Přihrávka se ke Colevi nedostali, protože hostující gólman skvěle vyběhl. O minutu později měli domácí příležitost z přímého kopu. Drogba vypálil fantasticky, ovšem Volkan Demirel podržel své mužstvo.

Fenerbahce už muselo otevřít hru a v 82. minutě došlo k dvěma velkým šancím. Tu první měl Gönül, když jeho střela byla několikrát tečována a Hilário měl co dělat, aby míč udržel před brankovou čárou. O chvíli později z dálky tvrdě pálil Kazim a brankář Chelsea se musel znovu vyznamenat.

V 87. minutě přiblížil postupu Chelsea Lampard. Essien udržel míč na hřišti, přihrál nabíhajícímu anglickému záložníkovi a ten zvýšil na 2:0.

Domácí si dvoubrankové vedení zkušeně pohlídali a postupují mezi nejlepší čtyři mužstva nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Chelsea FC - Fenerbahce Istanbul 2:0 (1:0)

Branky: 4. Ballack, 87. Lampard

Rozhodčí: Fandel - Kadach, Wezel (všichni Německo)

Chelsea: Cudicini (26. Hilário) - Essien, Carvalho, Terry, A. Cole - Makelele, Ballack, Lampard, J. Cole (85. Malouda) - Kalou (58. Belletti), Drogba.

Fenerbahce: Volkan Demirel - Gökhan Gönül, Lugano, Edu, Gökcek Vederson (89. Bilgin) - Maldonado (60. Kezman), Aurélio, Kazim Kazim - Deivid, Alex - Semih Sentürk (75. Boral).

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.